Post by Watt25
xerxesz wrote:
zuiop wrote:A Ferihegyi úton most két részben maradt, a kereszteződés megmaradt, csak egyenesen lehet átmenni rajta. Ilyenekkel mi a teendő? Ezek maradnak, vagy mit kell/lehet csinálni vele?
Kicsit más: a Bánya part alatt megy a Budapest-Újszász vasútvonal. Ez nekem nagyon hiányzik, a vasút egy jó tájékozódási pont. Erre mi a koncepció? Ki tudja ezeket a vasútakat berajzolni?
A Ferihegyi utat - ha jól látom - pulsarxp javította. Amúgy nem baj, ha ott marad a csomópont, de esztétikai és navigációs okokból (asszem 5mp 'bünti') törölni szoktuk.
Na jó, de egyikőtök sem írta le, hogy azt hogyan kell, pedig ahogy nézem az eredeti probléma talán ez volt, hogy zuiop nem tudja, hogy hogyan kell. Pedig evidens: rákattintasz a kereszteződésre úgy, hogy éppen nincsen kijelölve olyan szegmens, amely becsatlakozik rá, és megnyomod a szemetest. (Vagy Del billentyűt.)
Persze csak akkor engedélyezett a törlés, ha mindkét szegmensnek ugyanazok az adatai.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Somez wrote: A menü nyelvezetét is lefrissíti indításkor ezek szerint? Mert az apphoz nem jött ki frissítés.
A klienshez van egy file (nyelvenként), amelyet szerverről frissít, ez tartalmazza az összes kliens szöveget. Tehát független a klienstől, bármikor tudják frissíteni.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
pulsarxp wrote:Watt, vagy Zsezo.

Mi lett a file-al? mi az a teljes utca, meg n.a. és a fennmaradó páros szám?
Most ott is vannak ilyenek, ahol eddig nem voltak
Szerintem minden rendben van a fájllal.
A J oszlop eredeti tartalmát csak ZseZo tudja, de azt mondta, hogy nem érdekes, hagyjuk figyelmen kívül. Ezért én azt az oszlopot használtam fel arra, hogy megállapítsam, hogy van-e benne olyan utcanév, amely már benne van a Waze-ben a lista szerint. De ezt mindig csak arra a kerületre csináltam meg, amelyet éppen szerkesztettem. Amelyik utca megvan a Waze-es listában, ott a J oszlopban elvileg Megvan felirat szerepel, de azok a sorok nem látszanak, mert a szűrés miatt eltüntettem.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
pulsarxp wrote:próbáltatok mostanában Budapest-re vagy Budapest, Hunagry-ra keresni, akár livemap-en, akár cartouche-ban? Keservesen ugrik oda. Csak kén egy kis utca valahová, akár Margit-szigeten egy gyalogút, ami csak és simán Budapest elnevezésű, mert így ez nem jó
Nem tudom, mit értesz keserves alatt, de én csak beírtam a Live map-en a keresőbe, hogy Budapest és az Andrássy utat hozta be a kép közepére.
Na jó, a Papyrus-ban tényleg nem működik... De kevésbé fontos.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
pulsarxp wrote:
Watt25 wrote:De kevésbé fontos.
Hát én nem tudom, nagyon idegesítő tud lenni, hogy valahol az ország egyik végében matatok, meg valamit meg akarok nézni, és nem ugrik Budapestre.
De nálam pl a Livemap sem megy, és nem csak itt, otthon sem:
https://lh6.googleusercontent.com/-Yz0t ... sthiba.PNG
Ez érdekes, itthon nálam is rossz, melóhelyen lista nélkül odaugrik.
Papyrusban pedig a megoldás egyszerű. Azt írd be, hogy Budapest i
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Somez wrote:Sziasztok!

Pár hete létrehoztam egy hiányzó utcát a II. kerületben, a Repkény utcával párhuzamosan, felette. A neve Kilátás utca. Javítottam a Lublói utca hibáit is a közelben. A kérdésem az lenne, hogy Papyrusban látszik és korrekt az összes módosításom, de a kliensben miért nincs még mindig benne? Valamit nem jól csináltam, vagy még nem került átvételre?
http://world.waze.com/livemap/
Itt a kulcsszó a térkép alatt látható dátum.
Másik kérdésem az lenne, hogy Cegléd felett Tápiószőlős település teljesen hiányzik a térképről. A 311-esről lehet rákanyarodni. Gondoltam megrajzolom, de a Bing műholdfelvételek ezt a települést sajnos nem tartalmazzák elég részletesen. Még a főút sem látszik, annyira alacsony felbontású a fotó. Van más egyéb mód arra, hogy megrajzoljuk a települést? Én eredetileg azt szerettem volna, hogy a műholdkép alapján létrehozom az utcákat, de ez lehetetlen.
Szerintem írj egy PM-et wroadd-nak.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
zuiop wrote:Van két utca (Sági utcának van nevezve ID=137383527 és 137383512), ami egy lakóparknak a saját útja, kapu mögött: Térkép
A Sági utca és a Tápiógyörgye között.
Első lépésként átállítottam magán útra, de szerintek mi legyen vele? Lehet, hogy törölni kellene.
Elvileg ennek kéne a jó megoldásnak lennie, de sajnos az a tapasztalat, hogy keresztültervez Private Road-on is, olyankor is, amikor simán lenne másik útvonal. Szóval, nem tudom. Én is alkalmaztam ilyet, de tudom, hogy gyakorlatilag nem tökéletes megoldás. Az a vicc, hogy a Parking Lot Road-ra is kisebb hajlandósággal tervez, mint a Private Road-ra, pedig szerintem fordítva kéne lennie.
Tehát lehetőségek:
1. Kanyarodási szabályokkal kavarsz. Ennek hátránya, hogy ha valaki ott lakik, akkor miatta Map problem-ek fognak létrejönni.
2. Kitörlöd. Nem biztos, hogy szép megoldás.
3. Parking Lot Road-ra rakod át. Elvileg ugye nem az, bár, rá lehet fogni. Navigációs szempontból viszont jelenleg így a legjobb.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
pulsarxp wrote:Én lehet át állítanám inkább no entrance-re. Től sok GPS nyom nincs a környéken.
Egyébként a Private road-al nekem az a tapasztalatom, hogy csak akkor visz rá, ha nincs más megoldás. Legalábbis én eddig csak úgy találkoztam vele. És ha van, de mégis arra tervez, akkor valahol térkép hiba van.
Akkor találj itt hibát!
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
pulsarxp wrote:Egyébként miért Private road ott minden? Behajtani tilos, kivéve célforgalom?
Picit hülyén van kitéve a tábla, de végül is igen, illetve lakó- és pihenőövezet is van arrafelé. (Arról meg nem is szólva, hogy idegbajt kapok attól, hogy átjáróutcának nézik azokat az utcákat, amikor semmi közük hozzá...)
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
pulsarxp wrote:Viktor, és mindenki más, aki érint, érdekel a privát utak esete:
http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=16043

és ott is a válasz, hogy miért tervez át rajta.
(Röviden: Amikor le volt tiltva az áttervezés, sokszor kaptak routing error hibát a felhasználók, mert nem volt más lehetőség, csak az áttevezés)
Véleményem szerint ez akkor térkép hiba, és nem ez a megoldás, hogy sima street-ként kezeljük.
De hát az ég szerelmére!!! Mi az, hogy routing error emiatt? Nem tiltani kell rajta az áttervezést, hanem nagyon nagy penalty-t rakni az ilyen szegmensre... Ez miért nem evidens???
Most nekem kell innen megmondanom, hogy hogyan kéne csinálni? Ez röhej...
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier