Post by zspanka
mihaly-gabor wrote:
xerxesz wrote:
zspanka wrote:Sziasztok,
végeztem néhány térképmódosítást a környékemen (XXII. ker.) pár nappal ezelőtt. Azt írja a help, hogy 24 óránként frissül a térkép, de már több nap is eltelt. Mit kell még tennem, hogy a változások aktualizálódjanak?
Kösz
http://world.waze.com/livemap/

Ott bal alul van egy dátum. Most épp 05.13.2011, vagyis akkori a térkép. -1 nap még, amikorról a változtatások is megvannak. Tehát ha 12-e előtt csináltad, akkor elvileg ott kell lennie.

Ha a live map már tudja, de a kliens nem, akkor a térképeket érdemes frissíteni. Androidnál az adatforgalmi beállítások alatt van, a többi kliensnél nemtom.
Nem tudom neki milyen kliense van, de Windows Mobile változatban is ott kell keresni a térkép frissítést.
iPhone-om van, de a gondom az, hogy a "live map"-en sem látszik a frissítés, csak az "update map" nézetben.
zspanka
Posts: 5
Send a message

Post by zspanka
mihaly-gabor wrote:
zspanka wrote:
mihaly-gabor wrote: Sziasztok,
végeztem néhány térképmódosítást a környékemen (XXII. ker.) pár nappal ezelőtt. Azt írja a help, hogy 24 óránként frissül a térkép, de már több nap is eltelt. Mit kell még tennem, hogy a változások aktualizálódjanak?
Kösz
http://world.waze.com/livemap/

Ott bal alul van egy dátum. Most épp 05.13.2011, vagyis akkori a térkép. -1 nap még, amikorról a változtatások is megvannak. Tehát ha 12-e előtt csináltad, akkor elvileg ott kell lennie.

Ha a live map már tudja, de a kliens nem, akkor a térképeket érdemes frissíteni. Androidnál az adatforgalmi beállítások alatt van, a többi kliensnél nemtom.
Nem tudom neki milyen kliense van, de Windows Mobile változatban is ott kell keresni a térkép frissítést.
iPhone-om van, de a gondom az, hogy a "live map"-en sem látszik a frissítés, csak az "update map" nézetben.[/quote]

A live mapen és a kliensben általában csak pár nap után jelenik meg. A live map oldalán, alul, látod, hogy mikori az utolsó frissítés.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk[/quote]

Megvan a probléma. Nem jó felbontásban néztem a "live map"-et. Ha csökkentem (!!!) a felbontást, akkor megjelenik, amit módosítottam, de ha rá akarok közelíteni akkor eltűnik. (???) A különböző felbontások között is van frissítési idő? Ennek nincs sok értelme.....
És még egy érdekesség. A search még nem találja meg, de ha ráklikkelek, kiírja az általam felvett utcát. Lehet, hogy ehhez is el kell még telni némi időnek?
Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de még új wazer vagyok (ez már nyílván kiderült), de a koncepció tetszik, és szívesen lennék "aktív" felhasználó, ha van értelme. De a kezdeti lelkesedésemet eléggé lehűtötte, hogy nem az elvárások szerint történtek a dolgok.
zspanka
Posts: 5
Send a message

Post by zspanka
Sziasztok,
Lenne egy kérdésem. Hogyan lehet azt jelezni a térképen, hogy bár a két kereszteződő út kétirányú, mégsem lehet az egyikről befordulni a másikra. Egy konkrét példa a XI. kerületben a Fehérvári és az Albertfalva út kereszteződése. A Fehérvári útról nem lehet rákanyarodni az Albertfalva útra (észak felé haladva balra biztosan, de úgy emlékszem dél felé haladva jobbra sem), az Albertfalva útról viszont mindkét irányba ki lehet hajtani.
Kösz
zspanka
Posts: 5
Send a message

Post by zspanka
norbertn wrote:Hú, ezt picit összetettebb elmagyarázni, remélem nem haragszol meg, ha először a Wiki oldalára irányítalak ennek a témának: Cartouche - Térképszerkesztés
A 3.4 Highlight Connectivity alatt találsz hozzá leírást. De a srácok már csináltak oktató videókat is, amit igazság szerint én még nem láttam, de http://waze.blog.hu-n megtalálható és remélem ez a szerkesztéshez alapvető dolog azért benne van. :) Szerkesztési 1x1: Hengerelt utak "élesítése"
zspanka wrote:Sziasztok,
Lenne egy kérdésem. Hogyan lehet azt jelezni a térképen, hogy bár a két kereszteződő út kétirányú, mégsem lehet az egyikről befordulni a másikra. Egy konkrét példa a XI. kerületben a Fehérvári és az Albertfalva út kereszteződése. A Fehérvári útról nem lehet rákanyarodni az Albertfalva útra (észak felé haladva balra biztosan, de úgy emlékszem dél felé haladva jobbra sem), az Albertfalva útról viszont mindkét irányba ki lehet hajtani.
Kösz
Megtaláltam a wiki-n a választ. Kösz. Javítottam a térképet, kiderül frissítés után.....
zspanka
Posts: 5
Send a message

Post by zuiop
Sziasztok!

Új vagyok, de lelkesen átolvastam a leírásokat, hengereltem 3 hiányzó utcát, meg a környéken vagy kb 20 utcán beállítottam, melyik merre egyirányú, és beállítottam pár kanyarodási szabályt is, ami nem stimmelt. Ezek leírások alapján egyszerűek voltak, de most találtam egy dolgot, amivel nem tudom mit kezdjek:
Van itt a Bánya part. Ez egy zsákutca, most javítottam, be volt kötve a Ferihegyi útba, pedig ott nincs csatlakozás. A Ferihegyi úton most két részben maradt, a kereszteződés megmaradt, csak egyenesen lehet átmenni rajta. Ilyenekkel mi a teendő? Ezek maradnak, vagy mit kell/lehet csinálni vele?
Kicsit más: a Bánya part alatt megy a Budapest-Újszász vasútvonal. Ez nekem nagyon hiányzik, a vasút egy jó tájékozódási pont. Erre mi a koncepció? Ki tudja ezeket a vasútakat berajzolni?
zuiop
Posts: 7
Send a message

Post by zuiop
Watt25 wrote: Na jó, de egyikőtök sem írta le, hogy azt hogyan kell, pedig ahogy nézem az eredeti probléma talán ez volt, hogy zuiop nem tudja, hogy hogyan kell. Pedig evidens: rákattintasz a kereszteződésre úgy, hogy éppen nincsen kijelölve olyan szegmens, amely becsatlakozik rá, és megnyomod a szemetest. (Vagy Del billentyűt.)
Persze csak akkor engedélyezett a törlés, ha mindkét szegmensnek ugyanazok az adatai.
Köszi, csak féltem, hogy kettévágom a Ferihegyi utat, aztán fél világot megkerülve tervezett volna útvonalat.

Tényleg kb. hetente van csak live map frissítés?
zuiop
Posts: 7
Send a message

Post by zuiop
Van két utca (Sági utcának van nevezve ID=137383527 és 137383512), ami egy lakóparknak a saját útja, kapu mögött: Térkép
A Sági utca és a Tápiógyörgye között.
Így néz ki:
sagi.jpg
(110.12 KiB) Downloaded 1809 times
Első lépésként átállítottam magán útra, de szerintek mi legyen vele? Lehet, hogy törölni kellene.
zuiop
Posts: 7
Send a message

Post by zuiop
Sziasztok!

A Csepelen a Mázoló utcát nem tudom bekötni a Déli utcába, mert a lockolva van.

Lásd itt:
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =102299210

Bekötnétek, vagy unlockolná valaki?

üdv zuiop
zuiop
Posts: 7
Send a message

Post by zuiop
Sziasztok!

A XVIII. kerületben a Ráday Gedeon - Csévéző csomópont lockolva van, de rossz. A Ráday-ból a Csévéző felé egyenesen nem enged menni, engedélyezzétek légyszi. Már hetek óta 10 km-eres kerülőkkel tervez, mert nincs átjárási lehetőség erre (a térkép szerint).

Itt:
https://world.waze.com/editor/?lon=19.1 ... =102461453


Köszi.
zuiop
Posts: 7
Send a message