Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by kiki-rovinj
Pozdrav svima,
sad sam se tek uključio u forum ali Waze koristim već duže vrijeme.
Dali je možda netko već pitao da se otvori Hrv sekcija na forumu i šta mislite dali bi bilo korisno ju otvoriti?
Pozdrav iz Rovinja.
kiki-rovinj
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 507
Has thanked: 54 times
Been thanked: 32 times
Send a message
[img]https:///hh75S[/img]
Waze Beta 3.9.3 • Samsung Galaxy S3 Neo Android 4.4.2.
Croatian Community Leader • Croatian Forum Moderators • Feed Country Manager

Post by kiki-rovinj
Molim sve korisnike da se presele na Forum Hrvatske zajednice na adresi:

http://www.waze.com/forum/viewforum.php?f=307

Ovaj post nema podršku od strane moderatora.
kiki-rovinj
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 507
Has thanked: 54 times
Been thanked: 32 times
Send a message
[img]https:///hh75S[/img]
Waze Beta 3.9.3 • Samsung Galaxy S3 Neo Android 4.4.2.
Croatian Community Leader • Croatian Forum Moderators • Feed Country Manager

Post by Lovas
Pozdrav svima sa podforuma,
nedavno sam instalirao Waze, sad se tek upoznajem sa njegovim radom. Verujem da ću i ovde anći potrebne odgovore.
Inače sam iz Srbije, okolina Zrenjanina, gde je "mrtva zona" što se tiše editovanih puteva.

Srdačan pozdrav za sve ex-yu forumaše
Lovas
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 69
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by Lovas
Pozdrav,

u jednom od postova sam se ukratko predstavio, te taj detalj preskačem. Nalazim se na lokaciji u Srbiji gde nema nijednog editovanog puta te sam s time sam započeo (okolina Zrenjanina-Aradac). Molim iskusnije korisnike (mapere) da me malo upute.
Vozeći se autom snimao sam trase te ih "preneo" na update map. Primetio sam da u poredjenju sa satelitskim snimkom terena ima odstupanja te sam to malo podešavao. Mrežu ulica u mom selu sam radio manualno (Add road...) Imao sam podosta problema jer je snimak terena moje lokacije neprecizan. Našao sam na netu rešenje za to te ga niže "kačim". Može pomoći i ostalim koji imaju sličnih problema.
Zanima me jedna stvar. Editovane puteve ja vidim na mom nalogu. Dali će se one automatski preneti na live map? Dali je potreban neki "zahtev" za to ili...?
Sledeće pitanje tiče se samog editovanja - Kako iskoristiti snimljenu trasu da se od nje napravi upotrebljiva mapa puteva. Ceo put sam snimao u jednom komadu. Kad u update map kliknem na tu trasu markira mi je celu. Kliknuo sam na create road(ili vec kako je pisalo) i tu trasu vidim na mobitelu kad vozim. Nema je (bar tako mislim, jer sam tražio i nisam je našao) na live map. Koliko shvatam ako je nema na live map, nemogu je videti ostali članovi (iako ih u mojoj okolini za sada nema).
Hteo bi takodje snimljeni put podešavati po segmentima, da bi mogao napraviti razlike medju putevima i ulicama... Kako markirati samo odredjeni segment snimljene trase?

Koristan link

Pozdravljam
Lovas
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 69
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by Lovas
darija wrote:Ne razumijem baš ono tvoje "snimljene trase"
Pozdrav,
kao prvo hvala na odgovoru. Pišeš da po dodavanju mapa treba još jednom pritisnuti UPDATE MAP. Dali sam dobro shvatio? U svakom slučaju, kad se ulogujem na waze ja te mape vidim ali ih ne pronalazim u LIVE MAP. Neke od puteva sam editovao pre nekoliko dana i vidim ih na mobitelu, ali ih ne pronalazim na live map. Ne znam šta je problem. Možda ih jednostavno ne pronalazim na live map, jer je u mojoj oblasti "pustoš" te netražim na pravom mestu. Ili možda upravo iz tog razloga, što oko mene nema ama baš nikakvih puteva, ne rade update tako brzo kao na lokacijama gde ima više puteva. Videćemo.
Što se tiče tih "snimljenih trasa", mislio sam na to, što pronalaziš na My Dashboard - Your recent routes . Mislio sam na puteve, koje sam usnimavao vozeći se u autu. Radio sam ih u jednom komadu prolazeći kroz više naseljenim mesta. Zanima me dali je moguće kad želim tu rutu prikazati i editovati u UPDATE MAP nekako je podeliti, da bi jedan segment označio kao ulicu, drugi kao otvoreni put... jer kad kliknem na tu proputovanu rutu editor mi je markira celu. Ili je možda mogu koristiti samo kao orijentir da bi na osnovu te rute manualno unosio puseve i ulice?

srdačan pozdrav.
Lovas
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 69
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by Lovas
U svakom slučaju, kad se ulogujem na waze ja te mape vidim
... čini mi se da ni sam ne razumem šta sam napisao. :D Kad se ulogujem na waze i odem na update map vidim sve ceste i ulice koje sam ja editovao, ali ih nema na live map

pozz
Lovas
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 69
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by Lovas
Hvala na odgovoru,

znači treba biti strpljiv i sačekati. Stvar je u tome da sam počeo kreirati ceste, ulice, POI... za moju oblast, te sam hteo proveriti dali moj trud neće biti uzaludan.

Srdačan pozdrav.
Lovas
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 69
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by Lovas
Pozdravljam,
želim samo da se zahvalim svima za pomoć. Prve ceste, ulice... su počele da se pojavljuju. Nadam se da to radim na ispravan način i da će imati ko da kristi :) Zasad bar ja sam :lol:
Lovas
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 69
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by Lovas
Pozdrav,
Pogledali smo tvoje ceste na live mapu i vidimo da ne stavljaš junctione! To ne radiš dobro, moraš ih stavljati na svakom raskršću i spoju cesta, i odmah savjet...uvijek dozvoli all turns, pa poslije zabrani skretanja, ako je potrebno!

Bez junctiona, ceste nisu povezane i neće se moći koristiti "drive to" mogućnosti, odn. neće se moći odrediti rute!
Ako sam dobro shvatio na svako raskršće treba da bude postavljen junctione? Dali to sad mogu samo doeditovatii sa Add junctione?


Hvala za savet
Lovas
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 69
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by Lovas
Pozdrav,
imam potvrdjeno da sam area manager za svoju oblast. Dosta sam toga već uradio. Nažalost sam za sada sam u svemu tome za Zrenjanin i okolinu. Sugestiju za junction sam primenio i stavio ih svugde na spojevima ulica... Ne znam samo kako se postavljeni junction može "podesiti". Postavio sam svaki sa allow all turns mode, kako si mi, Darija? savetovala. Dali je uopšte potrebno još nešto podešavati u vezi junction. Koliko shvatam "allow all turns mode" odnosi se na rutiranje, kad se mapa pojavi na mobitelima. Jedini je problem, koliko shvatam, ako se radi o jednosmernim ulicama da pri rutiranju ne dopusti rutiranje u protivsmeru.
Još jedno pitanje - Kako praviti ceste - ulice, kako ih podesiti kad se radi o bulevaru kakvih ima u Novom Sadu, gde ima dve trake sa pomoćnom (bočnom) u ova smera a izmedju ima travnati pojas? Dali se u tom slučaju prave dve paralelne trake? Kako u tom slučaju rešiti raskrsnice?

Hvala unapred
Lovas
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 69
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Send a message