Post by danilo-p
ma waze ti je kao zena... ponekad jako dobra i draga a ponekad uzasna i iritantna.. samo za razliku od zena koje su u PMS-u svakih 28 dana primjetio sam da je vaze u PMS-u svakih 7 dana i to vikendom..:(
kad god neku rutu nije upamtio ili zapisao to je bila subota ili nedjelja ili oba dana.. a obicno su bas ti dani bili rezervirani za izlete i putovanja po novim nepostojecim cestama... koje su nazalost i dalje ostale nepostojece (bar za Waze), druge dane je obicno uredu... :) jedino sto mi tesko pada je to sto waze iscrpljuje moj mobitel vise nego najzahtjevnija zena najizdrzljivjeg muskarca :(
jos nikad potpuno pun mobitel nije uspio izdrzati vise od 150 minuta (HTC desire sa dobrom novom baterijom).
sto se tice oznacavanja vaznosti cesta, vidim da cemo se na forumu tesko dogovoriti oko nekog pravila, ali najmanje sto mozemo je da bar iste ceste na istim dionicam oznacimo jedakom vaznosti..
(npr. cestu D8 ili nekadasnju Jadransku magistralu bilo bi normalno da je na cijeloj dionici oznacena istm vaznoscu, ako to ne moze neka bar svaki area menager u svom djelu isti broj ceste na njegovoj dionici bar oznaci istom vaznoscu odnosno istom bojom i sto je najvaznije da provijeri dali je cesta cijelom dionicom povezana sa Junction i to u oba smjera... jer ako je samo u jednom djelu ceste prekid navodjenje ne radi... inace slozio bi se dgrgic i njegovim razmisljanjem a i pedantnoscu sa kojom uredjuje Sisak.. :)
danilo-p
Area Manager
Area Manager
Posts: 91
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by danilo-p
eto ja ispunio anketu... :D
sto se tice POI tocaka, mislim da za BP ne treba kratica jer svi znamo vec po nazivu prodavaca goriva da se radi o BP, druga je stvar kad je u pitanju autobusni ili zeljeznicki kolodvor ili neka druga POI tocka jer ja za sada ne vidim na karti o cemu se radi iako je kod formiranja same tocke navedeno da ona spada u odredjenu kategoriju.. ???
ali i ja kao i svi mi ovdije jos ucimo pa cemo neke odgovore doznati mozda nekada kasnije a mozda se neke stvari koje bi mi zeljeli ni nemogu napraviti radi samog programa na kojemu se Waze bazira..
:o
danilo-p
Area Manager
Area Manager
Posts: 91
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by danilo-p
pa bodovi se ne dobivaju ako se puno vozi.. pogotovo ako se vozi po vec dugo napravljenim i editiranim cestama vec se bodovi dobivaju za :
How points are calculated?
How to earn points

Wazing - 5 per mile / 3.2 per km (for both navigation / non-navigation mode)
Reporting - 6. (not including chit-chat and ping)
Responding to reports - 3.
Road munching - 16 per mile / 10 per km
Road recording - 64 per mile / 40 per km
Map editing - 1.5 per edit.
Solving map update request - 3
Adding street names - 3
Adding house numbers - 3

prema tome ispada da onaj koji editira dobiva puno vise od onoga ko vozi :)

I za kraj ima mapa koje se 100 % poklapaju sa cestama ali ima puno mapa koje su pomaknute u odnosu na stvarni polozaj i u tom se slucaju treba ravnati po nekim srednjim vrijednostima GPS tocaka jer jedino na taj nacin moguce je u blizini postojecih cesta crtati nove i jedino je na taj nacin moguce da se izbjegne skakanje sa jedne na drugu obliznju cestu dok se negdje vozimo... a iz iskustva znam da negdje neko u wazeu to prati pa mape koje su jako pomaknute ( kao sto je to bio slucaj sa Koprom i kao sto je to jos uvjek slucaj sa jednim dijelom Pule) nakon nekog vremena poravna sa GPS tockama i tada ponove sve ceste koje su bile crtane po mapi a ne po prosjecnim GPS tockama ponovo nisu na pravom mjestu. Odnosno ceste koje su bile crtane po GPS tockama nakon toga se poklapaju i sa mapom.

Ima jos jedna slucaj gdje se ceste cak i kad se uglavnom tocno poklapaju sa GPS tockama na nekim mjestima ipak se ne poklapaju ali to je iskljucivo na mjestima gdje su ceste sa puno brzih i kratkih zavoja i GPS tocke su prespore da ih prate pa malo "ispeglaju" odnosno sijecu zavoje a tako ih treba i nacrtati (po GPS tockama) a ne po stvarnoj cesti. Znaci za kraj sve ceste editirati samo sa ukljucenim GPS tockama a nikako prema slici sa karte.. odnosno stalno provjeravajte vec nacrtane ceste sa GPS tockama i ispravljate ih po njima.. jer cemo na taj nacin dobiti ceste po kojima necemo "skakutati" malo na cesti malo pored nje.. i dobit cemo bodove za to editiranje bez obzira sto ta cesta vec postoji i na kraju treba napomenuti da ako je cesta bila znatno pomaknuta u odnosu na GPS tocke, kad budemo ponovo vozili po toj cesti (nakon sto se napravi update) ponovo ce biti moguci takozvani: "Road munching - 10 per km" odnosno "jedenje ceste"..
pozdrav ekipi... i jos jedan savjet svaku cestu koja je asfaltirana bez obzira na sirinu i koja spada u jednu od kategorija L (lokane ceste, imaju po 4 znamenke) ili Ž (zupanijske ceste, imaju po tri znamenke) trebalo bi ih rangirati barem kao "Primary Street" jer je to jedini nacin da ih vidimo na karti kad se malo poveca omjer a sve ceste sa oznakom D (drzavne cete, imaju dvije ili samo jednu znamenku) trebalo bi rangirati minimum sa "Minor Highway" ili "Major Highway" .. isto vazi i za sve glavne prometnice u gradovima.. samo bi sporene i ceste sa malo prometa trebale ostati oznacene kao "Streets"
i za kraj uglavnom bi sve sete trebale imati nivo "0" jedino ako cesta ide preko ceste trebalo bi stavljati oznaku 1 za onu koja ide iznad odnosno -1 za onu koja ide ispod.. moje je neko pravilo bilo da su glavije ceste gdje god je to moguce uvije "0" a one nize rangirane ako prolaze iznad glavne na tom djelu imaju "1" a ako prolaze ispod glanije na tom djelu imaju "-1"

evo malo sam bio poduzi ali to su stvari koje sam primjetio da zapinju.. kao sto sam i primjetio da netko namjerno ili slucajno zna obrisati vec napravljene i oznacene ceste :(

eto toliko od mene

ako ima pravopisnih i stilskih pogresaka u pisanju ne zamjerite.. neda mi se lektorirati i citati vec napisani tekst :)
danilo-p
Area Manager
Area Manager
Posts: 91
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by Darija
Pozdrav iz Zagreba! Nova sam, ali i oduševljena ovom aplikacijom na mom iphoneu! I drago mi je da nas s ovih prostora ima u što većem broju! Jeeeeeee
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
Da, čudno je da je forum u okviru support stranice, pa nije baš vidljiv onako "na prvu"
Ali nema veze, bitno je da mi putujemo, kopamo ceste... jednog dana ovo će biti najbolja gps navigacija na svijetu! ;)
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
ok, crtamo nas dvoje i po Zagrebu, a trudit ćemo se da dodamo i junctionse :)
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
danilo će biti obaviješten o ovome odmah, a ja imam pitanje....znaš li možda zašto se od 16.siječnja ne osvježavaju naše rute?
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
....šteta što na forumu nisu aktivni zagrebački area menageri, čini se da sva naša editiranja za koje nemamo ovlasti čekaju i čekaju, a što se mene tiče, ti isti mogu i obrisati landmark Auto Kreše, koji apsolutno nije nikakva privatna reklama, već moj skromni doprinos na Trešnjevci, ujedno i učenje kako se to sve radi, na žalost ne mogu sama obrisati, nemam ovlasti, ali ako to nekoga bode u oči, slobodno obrišite, ionako sam razočarana načinom kako se ovaj waze osvježava, kako rutama, tako i pointsima, pa polako gubim volju da išta više radim na tome...da trošim bateriju svog iphona, pare na data usage i vrijeme doma pred kompom...
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
....ma kopam ja i vozim dalje, ali cijeli ovaj tjedan dobih 20 bodova....i nije meni problem sto se bodovi dobivaju ili ne dobivaju, a pratit ih je nemoguca misija, vec sto i JBravo napominje, bodovi su nam ocito potrebni da bismo mogli kvalitetnije editirati i popravljati greske, evo molim JBrava da proba spasiti krizanje Zvonimirove i Heinzlove koje je danilo totalno uneredio jedne veceri dok smo proucavali kartu Zagreba, i sad izgleda katastrofa, (pa pise da je to Darija editirala:) ponekad nas dvoje mozemo pobrisati neke nebuloze koje su drugi napravili, ali nevjerojatno, nase vlastite ceste ne mozemo! to nam bas i nije jasno! i onda cekaju i cekaju nase area managere, samo imena im znam, ali rade li oni ista?
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message
Last edited by Darija on Fri Feb 04, 2011 7:08 pm, edited 1 time in total.

Post by Darija
btw, imam neugodnih iskustava s tim free aplikacijama, s jednakim zarom sam svojevremeno sudjelovala u kreiranju i dizanju kvalitete na jednom portalu, a onda su preko noci izmislili placanje istog, jerbo padaju serveri, puno nas je, fale informaticari i to sve netko treba platiti itd itd i tako smo svi stavljeni u isti kos, i oni koji su se trudili i oni koji prstom nisu makli, pa sad malo pusem i na hladno! inace imam iphone i odusevljena sam tom igrackom, ali sto se tice navigacije, zalim za nokiom i ovi mapama, sve free, turn to turn navigacija besprijekorna! na waze sam slucajno naletila i isprva me odusevila, najvise kao ideja, nadam se da ce to jednog lijepog dana biti fantasticna navigacija, trenutno ona je potpuno beskorisna na nasim prostorima.... pozdrav.
waze on :D
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message