Croatian/Bosnian/Serbian

Questions or problems which are country-specific should be addressed in your country forum. You will not only connect better with your local community, but you can use your native language for more convenient communication.

Moderators: adriansinger, Unholy

Re: Croatian/Bosnian/Serbian

Postby danilo-p » Tue Feb 01, 2011 9:15 pm

..ja mislim da se neke velike firme koje okupiraju cijelu zgradu (kao sto je centralno skladiste i veleprodaja i maloprodaja u slucaju auto Kreso) se mogu i trebaju oznaciti isto kao ste je normalno da se oznaci Getro, Metro, Merkur, Plodine itd... gdje su oni nosioci imena cijele zgrade i poznati su po tome... ali mi je glupo da se kao lendsmark oznaci svaki ducan auto krese ili merkura ili plodina itd... koji je u sastavu nekog drugog puno veceg objekta koji je poznat pod drugim imenom .. kao sto je Arena ili King Cross... ali Kika ili Bauhaus u blizini King Crosa su nezavisni objekti i poznati po tome... i po meni mogu biti oznaceni posebno, doduse to je moje misljenje i ne treba biti ispravno...
danilo-p
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Postby danilo-p » Fri Jan 21, 2011 1:40 pm

upravo krecem za Zagreb pa necu puno pisati, inace sam iz Rijeke...
a to je link za webseminar koji jos nije proradio
http://world.waze.com/webinar/
danilo-p
Area Manager
Area Manager

Postby danilo-p » Thu Jan 20, 2011 9:48 pm

pa Nova cesta do skretanja za Marinice i Liburnijska kao i Zvonimirova do Kantride imaju po dvije trake za svaki pravac i odvojene su sredisnjom linijom, a Riva i Adamiceva imaju isto po dvije ili tri trake (sa trakom za bus i taksi ) u jednom smjeru kao i skoljic .. i spadaju u ceste kategorije 2, prema uputama koje sam nasao na waze..ali kako sam nov u tome kao i Darija mozda nesto i gresimo ali ispravit cemo sve sto zabrljamo.. i sa vremenom cemo brljati sve manje.. cekamo da konacno proradi taj webinar od 2sata.. ali svaki put kad odem tamo pise samo : uskoro :(
jos jednom izvinjavam se u moje i Darijino ime ali ucimo se a nigdje nema bas dobrih uputstva pa nam je jedino ostala metoda pokusaja i pogresaka.. :(
.. npr jos uvijek neznam kako na nekom raskrscu oznaciti da se moze samo desno ili samo lijevo.. ima samo pravo ili svi pravci... vjerojatno ima i druge opcije ali ih jos nisam nasao do prekjuce nisam ni znao da treba stavljati spojeve.. a sto se tice naziva ulica njih provjeravam na googl mapsu ili na mireo.hr.. tako da nazivi ulica nisu upitni jedino neznam kako podjeliti ulicu koja je ravna i dati jednom dijelu jedan naziv a drugom drugi..???
i znas li mozda zato mi se mape ne osvjezavaju vec cetvrti dan.. zadnja mi je osvjezena 16.01 navece a sad smo vec 20.01.. kasno navece...???
danilo-p
Area Manager
Area Manager

Postby danilo-p » Tue Jan 18, 2011 10:01 pm

Google spreadsheet je sad ispravljen (onaj pomaknuti red), ko zeli moze nadopuniti neprevedene dijelove.. :lol:
Da i ja sam novi ovdije a to sto se malo njih javlja na forumu nije ni cudo jer ga je skoro nemoguce naci.. pozdrav svim starim i novim korisnicima waze-a
danilo-p
Area Manager
Area Manager

Postby asterix06 » Sat Jul 20, 2013 1:48 pm

Forum for Bosnia and Herzegowina is here
https://www.waze.com/forum/viewforum.php?f=806
Image
Image
Iphone6 Waze 4.10
Coordinator Waze Italy
Country Administrator Italy, CM China , CM Africa, CM Iran, Croatia, Bosnia & Herzegovina, Turchia.
Forum Admin
asterix06
Coordinators
Coordinators

Has thanked: 1012 times
Been thanked: 1881 times

Previous

Return to Local Forums by Country (Language)