Croatian/Bosnian/Serbian

Questions or problems which are country-specific should be addressed in your country forum. You will not only connect better with your local community, but you can use your native language for more convenient communication.

Moderators: adriansinger, Unholy

Re: Croatian/Bosnian/Serbian

Postby johnnybravo » Thu Feb 03, 2011 10:19 am

Koliko vidim u Zagrebu su area manageri domagoj i bowets (ja nisam) ali bez obzira na to mogu utjecati na 99% cesta. Moguće da je to zato što sam dosta njih i sam nacrtao ali to se odnosi i na one koje nisam. Možda imam dovoljno bodova da utječem na tuđe rute, tko zna.

Uglavnom, Auto Krešu nisam spomenuo iz negativnog aspekta već da svi zajedno donesemo neki zaključak o landmarkovima. Dakle, nije ništa osobno i ne bih htio da se netko uvrijedi zbog toga.

Što se tiče wazea, mislim da je to hvale vrijedan projekt ogromnih razmjera koji nije ni najmanje lako održavati što se informatičke struke tiče, a još je k tome i besplatan. Čak i komercijalni projekti često vuku godinama bugove sa sobom. Vjerujem da će se s vremenom sve popraviti.

Već sam skupio nekog iskustva u uređivanju i crtanju karte pa ako netko ima ikakvih problema a da mu ja mogu pomoći bit će mi drago.

Eto, pozdrav od mene ;)
johnnybravo

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby m_linc » Fri Feb 04, 2011 3:17 pm

poz i od mene...ja se slazem da se ne oznacavaju neke minijature,kao neki mali marketi,al da je taj auto kreso velik objekt,zasto ne?

ja se nadam da ce se ubrzati stvar sa tim rutama i pontovima,ali mislim da oni trenutno rade neki updejt od neke drzave pa zato to tako sporo ide,tako je bar znalo biti.

ma kakvo odustajanje?kopamo dalje:))
m_linc

Been thanked: 2 times

Postby Darija » Fri Feb 04, 2011 3:42 pm

....ma kopam ja i vozim dalje, ali cijeli ovaj tjedan dobih 20 bodova....i nije meni problem sto se bodovi dobivaju ili ne dobivaju, a pratit ih je nemoguca misija, vec sto i JBravo napominje, bodovi su nam ocito potrebni da bismo mogli kvalitetnije editirati i popravljati greske, evo molim JBrava da proba spasiti krizanje Zvonimirove i Heinzlove koje je danilo totalno uneredio jedne veceri dok smo proucavali kartu Zagreba, i sad izgleda katastrofa, (pa pise da je to Darija editirala:) ponekad nas dvoje mozemo pobrisati neke nebuloze koje su drugi napravili, ali nevjerojatno, nase vlastite ceste ne mozemo! to nam bas i nije jasno! i onda cekaju i cekaju nase area managere, samo imena im znam, ali rade li oni ista?
Last edited by Darija on Fri Feb 04, 2011 7:08 pm, edited 1 time in total.
Darija

Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Postby Darija » Fri Feb 04, 2011 4:12 pm

btw, imam neugodnih iskustava s tim free aplikacijama, s jednakim zarom sam svojevremeno sudjelovala u kreiranju i dizanju kvalitete na jednom portalu, a onda su preko noci izmislili placanje istog, jerbo padaju serveri, puno nas je, fale informaticari i to sve netko treba platiti itd itd i tako smo svi stavljeni u isti kos, i oni koji su se trudili i oni koji prstom nisu makli, pa sad malo pusem i na hladno! inace imam iphone i odusevljena sam tom igrackom, ali sto se tice navigacije, zalim za nokiom i ovi mapama, sve free, turn to turn navigacija besprijekorna! na waze sam slucajno naletila i isprva me odusevila, najvise kao ideja, nadam se da ce to jednog lijepog dana biti fantasticna navigacija, trenutno ona je potpuno beskorisna na nasim prostorima.... pozdrav.
waze on :D
Darija

Postby johnnybravo » Tue Feb 08, 2011 9:02 am

Evo probao sam popraviti to križanje na Heinzelovoj ali nemam dozvolu iako sam sam nacrtao tu cestu.
Poslat ću pitanje Waze-u pa će nadam se riješiti problem. :)
johnnybravo

Been thanked: 0 time

Postby Darija » Tue Feb 08, 2011 7:00 pm

eto vidiš, to su stvari koje ne razumijem, ako sama nešto nacrtam, zašto to ne mogu više popraviti, brisati etc?
Darija

Postby m_linc » Tue Feb 15, 2011 9:50 am

pozdrav od mene....neznam tko se zeznuo,ali...koju god ulicu u RI kliknem i zelim editirati,pod Edit u City English Name pise "Simonettieva" .

ja sam dosta toga vec ispravio i obrisao to iz English name....pa molim i ostale da mi pomognu.

Hvala
m_linc

Postby Darija » Tue Feb 15, 2011 12:08 pm

evo sad sam i ja probala kliknuti dvije ulice, nevjerojatno, svugdje piše Simonettijeva, a kad pokušam obrisati i sejvati, te kad ponovo kliknem na njih, opet se pojavljuje isto, Simonettijeva! To bi trebalo uputiti waze službi!
Mogu im ja poslati mail, ako se slažeš! Glupo da sad sve ulice resetiramo, pa ponovo pišemo!
Darija

Postby Darija » Wed Feb 16, 2011 10:37 am

Waze Alpha Support to me
show details 11:33 AM (1 minute ago)
Hi,

Not sure how it happened, but there was a duplicate in our DB. I fixed it now, and changed the English name to 'Rijeka' as well.

thanks
dror

evo, dobila sam odgovor! Nadam se da su ulice riječke sređene!
Darija

Postby m_linc » Thu Feb 17, 2011 11:46 am

hvala :o)

zasto se i ja toga nisam sjetio?:))
m_linc

PreviousNext

Return to Local Forums by Country (Language)