כללים להגדרת מגבלת מהירות בכבישים

Forum rules
ברוכים הבאים לפורום וייז. אנא שמרו על חוקי הפורום. כמו-כן מומלץ לקרוא על פורומי הקהילה כדי להכיר את הפורום באופן כללי.
שימו לב, הפורומים מנוהלים ע"י קהילת משתמשי ווייז בארץ.
פורום זה מיועד לדיונים בנושאים הקשורים ל- וויזופדיה.

Re: כללים להגדרת מגבלת מהירות בכבישים

Postby yaacobyy » Tue Jul 11, 2017 7:35 pm

יש כללים כמו הכלל הזה שיש חילוקי דעות לגביהם. הנושא הזה נדון בעבר.
בהעדר הסכמה של כולם, הוחלט על הכלל שמהווה את המכנה המשותף הרחב ביותר.
לכלל לגבי מהירות 50 אני אישית לא רואה חסרונות (הוא עומד בחוק, מציג את המהירות המותרת הנכונה, לא מפריע לאף אחד). לעומת זאת אם לא מגדירים מהירות בכיכר כזו שבה ברור שהמהירות המותרת היא 50, אזי מד המהירות יפסיק להראות מהירות בכניסה לכיכר וביציאה יחזור להציג מהירות מותרת, ויש בכך הפרעה מסויימת שמושכת את תשומת הלב של הנהג ועלולה להפריע לחלק מהנהגים.
לדעתי אין טעם להגדיר כלל מסובך שמתייחס לגודל הכיכר.
אם יש סיבה טובה לשינוי הכלל בגלל נזק שלא חשבנו עליו ולא נזכר בדיונים שהיו עד כה, כדאי לציין את זה, ואז ניתן יהיה לשקול שינוי של הכלל.
yaacobyy
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 652 times
Been thanked: 1968 times

Postby sorin100 » Tue Jul 11, 2017 7:56 pm

yaacobyy wrote:י
בהעדר הסכמה של כולם, הוחלט על הכלל שמהווה את המכנה המשותף הרחב ביותר.
.

:D
Sorin
CM - Israel, CM - Thailand
[ img ][ img ][ img ][ img ][ img ]
sorin100
Country Manager
Country Manager

Has thanked: 566 times
Been thanked: 700 times

Postby hen20001 » Tue Jul 11, 2017 8:23 pm

לאור הדברים שהועלו כאן ותקופה ארוכה של נסיעות על כיכרות, חשבתי שוב ודעתי כדלקמן:

מהירות מוצגת בכיכרות לצורך תצוגה בלבד ולא תגרום לדעתי להטעיה או אי נוחות כאשר לא תופיעה בצג הקליינט.
רוב הכיכרות קטנות והנסיעה חולפת מסביבן במהרה וחוסר בתצוגת המהירות לא יורגש כמעט.
בכיכרות גדולות שנסיעה עליהן נותנת תחושה כאילו נוסעים בכביש רגיל וישר כגון כיכר המצודות ותל חי בקריית שמונה, מומלץ מאוד להגדיר מהירות.

עריכה: בעת כתיבת הכלל, הייתי מאלה שתמך בהגדרה.

Sent from Tapatalk
Last edited by hen20001 on Tue Jul 11, 2017 8:46 pm, edited 1 time in total.
hen20001
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 1803 times
Been thanked: 4155 times

Postby yaacobyy » Tue Jul 11, 2017 8:30 pm

אני מאד מבקש שמישהו שהוא בעד אי הצגת מהירות בכיכר שבה ברור שהמהירות המותרת היא 50, למה לא טוב שתופיע מהירות. מכל התגובות שהיו עד כה, לא קיבלתי תשובה לשאלה הפשוטה הזו.
yaacobyy
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby hen20001 » Tue Jul 11, 2017 8:42 pm

ההפך הוא הנכון. גם אם נניח החוק צודק והמהירות ה"מותרת" היא 50 - כל נהג בעל שכל ישר שואל את עצמו: גם אם אני ממש רוצה לנסוע במהירות החוקית, איני יכול, כי אז אולי אתהפך עם הרכב או אדרוס או אתנגש ברכב אחר.
נהיגה בכיכר אמורה להתבצע בזהירות עפ"י כללי זכות קדימה בכיכר ותנאי הדרך ולא עפ"י מהירות.
אם מהירות בכיכר כה חשובה שתוצג, אז חשובה מהירות שתוצג בין היתר בדרכי עפר וחניונים ובעצם על כל דרך.
נסיעה על כיכר גדולה מהווה מעין נסיעה על כביש רגיל שאינו כיכר ושם נחוצה תצוגת המהירות.

Sent from Tapatalk
hen20001
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby yaacobyy » Tue Jul 11, 2017 8:53 pm

אם נהג חושב שהוא צריך לנסוע על פי המהירות המירבית המותרת, אז צריך לשלול לו את הרישיון.
לגבי דרכי עפר, אין בהם תמרור של מהירות מירבית מותרת, גם לא בחניונים, והחוק מעורפל לגבי המקרים הללו, וזה גם לא מפריע שהמהירות לא מופיעה בדרכים כאלה (בכיכר יש העלמות קצרה ולא מובנת ואילו כשנכנסים לדרך עפר או חניון די ברור למה המהירות נעלמת).
עדיין לא ברור לי מה הנזק בהצגת המהירות. כל הסיבות שצויינו הם מהסגנון של: למה כאן כן ושם לא.

עריכה: להזכירכם, הכלל אצלנו זהה לכלל הקיים בוויקי האמריקאי:
If the speed limit for the segments approaching and departing the roundabout are all identical, then that speed limit should be used for all the roundabout segments as well.

מה שטוב ל- 325 מיליון אמריקאים, אולי יהיה טוב גם ל- 8 מיליון ישראלים.
yaacobyy
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby hen20001 » Tue Jul 11, 2017 9:04 pm

אין נזק בהצגת מהירות 50 בכיכרות, אבל באותה מידה נהג שואל את עצמו: למה בכיכר בדרך בינעירונית שמסביבה כל הדרכים מוגדרות 80, לא מוצגת מהירות זהה.
דווקא כיכרות בדרכים בינעירוניות גדולות יותר ושם אי הצגה מפריעה.
אישית מפריע לי למשל שבחניונים לא מוצגת מהירות. כשמד המהירות כבה לפתע, דעתי מוסחת לנייד ואני לעיתים מאבד ריכוז, כשדווקא בחניון הריכוז צריך להיות גבוה יותר בשל תדירות גבוהה של רכבים שיוצאים מהחניה.

Sent from Tapatalk
hen20001
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby yaacobyy » Tue Jul 11, 2017 9:14 pm

hen20001 wrote:אין נזק בהצגת מהירות 50 בכיכרות, אבל באותה מידה נהג שואל את עצמו: למה בכיכר בדרך בינעירונית שמסביבה כל הדרכים מוגדרות 80, לא מוצגת מהירות זהה.

אני חושב שאין כמעט נהגים שחושבים על כך. גם אם כן, והם ישאלו למה, הם יקבלו תשובה.
hen20001 wrote:דווקא כיכרות בדרכים בינעירוניות גדולות יותר ושם אי הצגה מפריעה.

אני בעד גם בדרך בין עירונית כאשר כל המהירויות מסביב זהות, אבל בעניין זה הייתי בדעת מיעוט ולכן לא הוכנס. צריך לקבל תשובה ממי שהתנגד.
hen20001 wrote:אישית מפריע לי למשל שבחניונים לא מוצגת מהירות. כשמד המהירות כבה לפתע, דעתי מוסחת לנייד ואני לעיתים מאבד ריכוז, כשדווקא בחניון הריכוז צריך להיות גבוה יותר בשל תדירות גבוהה של רכבים שיוצאים מהחניה.

אין איסור על הכנסת מהירות בחניונים שבהם המהירות החוקית מוגדרת היטב. אם מפריע לך, ויש לך ידיעה מה צריכה להיות המהירות החוקית, אז תוסיף.
yaacobyy
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby hen20001 » Tue Jul 11, 2017 9:28 pm

אני בין אלה שהתנגד להגדיר מהירות בכיכרות בדרכים בינעירוניות מהסיבה שהמהירות בהן בדרך כלל גבוהה מ-50 ועל אחת כמה וכמה אין זה הגיוני לנסוע במהירות כה גבוהה עליהן.
בדרכים עירוניות שבהן המהירות 50 אמנם לא התנגדתי, אך זה בגלל שהבנתי שכך החוק אומר.
בחניונים הנמצאים בתחום שטח עירוני, מן ההגיון שגם בהם המהירות המותרת תהיה 50, אך עדיף שלא להגדיר מאותה סיבה שלא ניתן לנסוע 50 בחניון כמו על כיכר.

Sent from Tapatalk
hen20001
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby sorin100 » Wed Jul 12, 2017 3:39 am

zeze13 wrote:המהירויות שאנו ממפים במפה צריכות לשקף את המהירות המותרת מבחינת החוק.
ניסינו לברר מול הרשויות המוסמכות מה החוק אומר לגבי המהירות המותרת במעגל התנועה עצמו וקיבלנו תשובות מעורפלות ולא ברורות.
לא ברור האם המפגש בין רחוב למעגל התנועה מהווה צומת דרכים ואחריו המהירות המותרת צריכה להיות ע"פ החוק המגדיר את המהירות לאחר צומת או לחילופין המהירות צריכה להיות כפי שהיא בחלקים פנימיים של צומת (שגם שם אין הגדרה ברורה של החוק).
כאשר מגדירים מהירות במפה היא צריכה להיות נכונה ומשקפת את החוק ולא מהירות שגויה ולכן כאשר יש ספק עדיף לא להגדיר מהירות כדי לא להטעות את המשתמשים.
בשטח עירוני כאשר כל הסגמנטים המתחברים לכיכר הם 50 קמ"ש אין ספק מה המהירות המותרת ולכן רק מקרה זה הוגדר בכללים למיפוי מהירות בכיכר.
אם יהיה מידע רשמי אחר לגבי מהירויות מותרות בכיכר, הכללים יעודכנו בהתאם.

אם אין חוק לגבי הגבלת מהירות כלשהי בכיכרות לא רצוי להמציא כזה בווייז.
(כדי לשקף את החוק רצוי שהחוק יהיה קיים, כלשונו, ולא כאקסטרפולציות שנראות לנו "הגיוניות")

hen20001 wrote:מהירות מוצגת בכיכרות לצורך תצוגה בלבד ולא תגרום לדעתי להטעיה או אי נוחות כאשר לא תופיעה בצג הקליינט.
רוב הכיכרות קטנות והנסיעה חולפת מסביבן במהרה וחוסר בתצוגת המהירות לא יורגש כמעט.

לצורך העניין, בדקתי במשך מס' ימים את הנסיעה דרך כ-10 הכיכרות שאני עובר בדרכי הביתה והכרחתי את עצמי להסתכל על מד המהירות :

1. אז כן, רק ב-10% מהמקרים מד המהירות נעלם למספר שניות
2. לא הצלחתי בשום אופן להגיע למהירות של 25 קמ"ש

כלומר, במקרים אלה אולי "הכי ברור" מהי ההגבלה אבל גם הכי מיותר לציין אותה.

אם באמת רוצים "לשקף את החוק" עדיף אם כבר, בכניסה לכיכרות, כל הכיכרות, להזכיר לנהג שאין טעם שיסתכל על מד המהירות ושעליו להתרכז בנסעיה בטוחה, לטובתו ולטובת הכלל. מהר מאוד יבינו שהגבלת המהירות לא רלוונטית בכיכרות (כפי שהחוק נמנע מלקבוע) והעניין יפסיק להטריד את מנוחתם (ונהיגתם ).

yaacobyy wrote:מה שטוב ל- 325 מיליון אמריקאים, אולי יהיה טוב גם ל- 8 מיליון ישראלים.

יש הרבה דברים אחרים שהייתי מעתיק מהם קודם וברצון.
לגבי הכיכרות עדיף להחליט החלטה אמיצה שמתאימה לנו.
Sorin
CM - Israel, CM - Thailand
[ img ][ img ][ img ][ img ][ img ]
sorin100
Country Manager
Country Manager

Has thanked: 566 times
Been thanked: 700 times

PreviousNext

Return to וויזופדיה (Wazeopedia)