איסור מתן שם כללי למקום

Forum rules
ברוכים הבאים לפורום וייז. אנא שמרו על חוקי הפורום. כמו-כן מומלץ לקרוא על פורומי הקהילה כדי להכיר את הפורום באופן כללי.
שימו לב, הפורומים מנוהלים ע"י קהילת משתמשי ווייז בארץ.
פורום זה מיועד לדיונים בנושאים הקשורים ל- וויזופדיה.

Re: איסור מתן שם כללי למקום

Postby yaacobyy » Wed Feb 14, 2018 2:32 pm

הסברים:
באופן כללי מכניסים שם ספציפי אם יש למקום שם ספציפי (ואז ניתן לנווט אליו). החריגים הם:
- על פי סעיף 3 ניתן להכניס מקומות כגון שדה, חורשה, יער, נחל, אגם (אבל גם בניין כפי שציין sorin100) אם גודלם מעל 50X50 ללא שם בכלל כאשר הם מהווים עזר להתמצאות (למעשה נחל הוא יוצא מן הכלל ומכניסים אותו גם אם רוחבו מתחת 50 מטר, כי האורך שלו גדול - אני אתקן את זה).
- על פי סעיף 5 ניתן לתת שם כללי (מרפאה, מזכירות...) כאשר אין שם ספציפי למקום בתנאי שהוא מכיל כתובת, ואין בכתובת הזו עוד מקום עם אותו שם כללי. לדוגמה, מותר להכניס שם "מזכירות" למקום שמצויין בו שם היישוב בלבד כאשר אין עוד "מזכירות" ביישוב הזה.

לגבי הכנסת טבלה של פריטי תכסית, זה אפשרי לוקח זמן, וצריך להתעדכן בכל פעם שמוסיפים קטגוריות מהסוג הזה לעורך המפה (יש בדף הזה טבלה ואולי אפשר לציין בה, אבל גם היא כבר לא מעודכנת). יש מתנדבים?

לגבי חניה - זה נושא אחר. כל חניה למעשה מופיעה במפה גם אם היא קטנה. אין שינוי לגבי הכללים להכנסת חניה - ראו סעיף 10. כנראה שבהמשך גם סעיף זה יעודכן.
yaacobyy
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 639 times
Been thanked: 1956 times

Postby sorin100 » Thu Feb 15, 2018 7:05 am

yaacobyy wrote:לגבי הכנסת טבלה של פריטי תכסית, זה אפשרי לוקח זמן, וצריך להתעדכן בכל פעם שמוסיפים קטגוריות מהסוג הזה לעורך המפה (יש בדף הזה טבלה ואולי אפשר לציין בה, אבל גם היא כבר לא מעודכנת). יש מתנדבים?

הטבלה הקיימת יכולה להוות בסיס מצויין לנושא - אפשר להוסיף לה עמודה לגבי מדיניות השמות ( ואולי עמודה נוספת לגבי רמת הנעילה המינימלית המומלצת )
Sorin
CM - Israel, CM - Thailand
[ img ][ img ][ img ][ img ][ img ]
sorin100
Country Manager
Country Manager

Has thanked: 566 times
Been thanked: 700 times

Postby yaacobyy » Thu Feb 15, 2018 7:29 am

לגבי הגדרה של מה זה תכסית, למעשה הרבה יותר קל להבין מה זה לא תכסית, שנקרא תבליט, כי אין הרבה כאלה:
כל מה שהוא תצורת נוף שמבטאת גובה של פני השטח או שינוי גובה פני השטח כגון: הר, עמק, קניון, מצוק, תהום (ואין עוד הרבה כאלה).
כל פריט תכסית או תבליט יכול להיות עם שם תכסית/תבליט כללי (כגון: ים, נחל, בניין, עמוד, כביש, הר, עמק, שדה), ויכול להיות עם שם פונקציונלי כללי (מרפאה, מזכירות, מספרה, בריכה...).
פריט יכול להיות עם שם ספציפי כגון: הר בנטל, מרפאת שיניים ד"ר לבנטל, עירית רמת גן, מכולת יעקב, מקדונלדס.
כמובן ייתכן ששם ספציפי יחזור על עצמו במספר מקומות בארץ (למשל מקדונלדס יש הרבה בארץ), ולכן אם רוצים שלא יהיה בלבול ניתן לתת שם יותר ספציפי (כגון עיריית רמת גן מחלקת גנים ונוף), ו/או לתת כתובת ייחודית.

נראה לי שאחרי שמבינים את ההסבר לעיל, אז לא צריך לציין בטבלה.
לגבי רמת הנעילה המינימלית הנדרשת, אין עדיין כלל בעניין זה. אני אישית נוהג לנעול כך:
- מקום שבדקתי שהוא תקין בפרטים שבו ובמיקומו אני נועל מינימום ברמה 2. אם אני לא בטוח בכל הפרטים אני משאיר ברמה 1.
- מקום מרכזי שמנווטים אליו הרבה מאד אני נועל ברמה 3-5 בתלות בחשיבותו.
- מקום רגיש/נפיץ פוליטית/דתית (כגון הר הבית) נעול 6.

כמובן שיש החולקים על שיטת הנעילה לעיל (ולכן עדיין אין כלל). הדבר היחיד שלדעתי כן כדאי להקפיד עליו הוא לנעול מעל 1 כל מקום שבדקנו אותו והוא תקין בפרטים שלו ובמיקומו.
yaacobyy
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 639 times
Been thanked: 1956 times

Postby gad_m » Tue Feb 27, 2018 1:03 pm

city.png
(15.22 KiB) Downloaded 83 times

שהחיינו!
שם עיר בחיפוש בעורך.
וגם מחפש לפי שם חלופי.