Genel/Açık Tartışma

[ img ]

Moderators: Unholy, redviper26, orbitc

Re: Genel/Açık Tartışma

Postby orbitc » Sat Feb 02, 2013 10:48 am

Diger zamanlar neredesiniz?
orbitc
Master Raider
Master Raider

Has thanked: 2256 times
Been thanked: 4929 times

Postby Nomad62 » Sat Feb 02, 2013 9:55 am

Birkaç aylığına Türkiye'deyim, genelde İstanbul Avrupa yakası ile Ankara bölgelerindeyim.
Nomad62

Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Postby orbitc » Fri Feb 01, 2013 11:14 pm

Arkasalar, Turkiyenin neresindensiniz?
Bir alan paylami yapalimmi?
orbitc
Master Raider
Master Raider

Postby orbitc » Thu Jan 31, 2013 9:02 pm

dkircali wrote:
Ronin-Nomad wrote:Haritaya yardım etmek isterdim ancak doktora tezi gerçekten başka şeye vakit bırakmıyor.

Kolay gelsin gerçekten zor , bende master tezimle uğraşıyorum inş. bu dönem sunacağım.

Ronin-Nomad wrote:Denildiği gibi program hızla Türkçe olarak kullanılabilirse ancak o zaman kullanıcı sayısı artar, ama temel navigasyon hizmeti verebilmesi için çok uzun zaman gerekiyor sanırım daha.

Bende buna katılıyorum, öncelik programı Türkçe'ye çevirmek olmalı, o zaman kullanıcı sayısı artacaktır. Mevcut haritalandırma arttı diye katılacak kullanıcının, haritalandırma yapmayacağı kanısındayım.

Her ikinize de katiliyorum. Elimden geldigi kadar Waze ile temasa gecip programi turkceye cevirmeye calisacagim.

Her ikinizede basarilar.
orbitc
Master Raider
Master Raider

Postby dkircali » Thu Jan 31, 2013 8:12 pm

Ronin-Nomad wrote:Haritaya yardım etmek isterdim ancak doktora tezi gerçekten başka şeye vakit bırakmıyor.

Kolay gelsin gerçekten zor , bende master tezimle uğraşıyorum inş. bu dönem sunacağım.

Ronin-Nomad wrote:Denildiği gibi program hızla Türkçe olarak kullanılabilirse ancak o zaman kullanıcı sayısı artar, ama temel navigasyon hizmeti verebilmesi için çok uzun zaman gerekiyor sanırım daha.

Bende buna katılıyorum, öncelik programı Türkçe'ye çevirmek olmalı, o zaman kullanıcı sayısı artacaktır. Mevcut haritalandırma arttı diye katılacak kullanıcının, haritalandırma yapmayacağı kanısındayım.
dkircali

Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Postby orbitc » Thu Jan 31, 2013 7:42 pm

Ronin-Nomad wrote:Haritaya yardım etmek isterdim ancak doktora tezi gerçekten başka şeye vakit bırakmıyor. Sadece bol bol pave seçeneğini kullanıyorum.

Keşke en azından detaylı yollara sahip bir haritaya sahip olsaydı waze, o harita üstünden hataları düzeltmek veya yeni yolları eklemek daha kolay olurdu. Ancak şu haliyle navigasyon için waze kullanmak Türkiye'de imkansız. Denildiği gibi program hızla Türkçe olarak kullanılabilirse ancak o zaman kullanıcı sayısı artar, ama temel navigasyon hizmeti verebilmesi için çok uzun zaman gerekiyor sanırım daha.

Waze-Apple ortaklığı olsa da en azından apple haritalarını veritabanına ekleyebilse de düzeltmeleri kullanıcılar yapsa.

Sizi gayet iyi anliyorum. Ben yinede elimden geldigi kadar yardimci olacagim. bir iki ay icindesiz farki gorursunuz. Bu arda siz neredesiniz. Yani alan olarak.
Ayrica size bir PM gonderiyorum, lutfen bakin.
Tesekkurler
orbitc
Master Raider
Master Raider

Postby Nomad62 » Thu Jan 31, 2013 7:08 pm

Haritaya yardım etmek isterdim ancak doktora tezi gerçekten başka şeye vakit bırakmıyor. Sadece bol bol pave seçeneğini kullanıyorum.

Keşke en azından detaylı yollara sahip bir haritaya sahip olsaydı waze, o harita üstünden hataları düzeltmek veya yeni yolları eklemek daha kolay olurdu. Ancak şu haliyle navigasyon için waze kullanmak Türkiye'de imkansız. Denildiği gibi program hızla Türkçe olarak kullanılabilirse ancak o zaman kullanıcı sayısı artar, ama temel navigasyon hizmeti verebilmesi için çok uzun zaman gerekiyor sanırım daha.

Waze-Apple ortaklığı olsa da en azından apple haritalarını veritabanına ekleyebilse de düzeltmeleri kullanıcılar yapsa.
Nomad62

Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Postby dkircali » Thu Jan 31, 2013 6:14 pm

orbitc wrote:dkircali,

Sunu dusunuyorum...
Eger diger editorlere ulasabilirsek, haritayi bir paylasim yaparak duzeltmeye calisabiliriz.
Yada, hep beraber bir kismi bitirip, diger kisimlara geceriz.

Mesala,
Herkez Sisli'yi duzeltir ama aramizdaki kisi sayisina gore, kimi ana yollari, kimi ara yollari duzeltir yada ekler.

ne dusunursunuz bu konuda?

Fikir olarak güzel ancak; ilk olarak kişi sayısı halen çok az. Şöyle de bir problem var; misal ben Şişli'yi hiç bilmem, çizmeye kalkarsam anca GPS noktalarına ve harita görüntülerine göre hareket edebilirim ki kullanıcıların çoğu ana caddeleri tercih ettiğinden ara sokaklara dair GPS bilgisi yok. Harita görüntüleri desek çoğu eski ve bazıları çok kötü olabiliyor, yada yolun görüntüsü bloke edilmiş olabiliyor. Bu yüzden bence en mantıklısı herkesin bildiği yerleri çizmesi.
dkircali

Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Postby orbitc » Thu Jan 31, 2013 5:21 pm

dkircali,

Sunu dusunuyorum...
Eger diger editorlere ulasabilirsek, haritayi bir paylasim yaparak duzeltmeye calisabiliriz.
Yada, hep beraber bir kismi bitirip, diger kisimlara geceriz.

Mesala,
Herkez Sisli'yi duzeltir ama aramizdaki kisi sayisina gore, kimi ana yollari, kimi ara yollari duzeltir yada ekler.

ne dusunursunuz bu konuda?
orbitc
Master Raider
Master Raider

Postby orbitc » Thu Jan 31, 2013 5:08 pm

Evet,
Bende ayni fikirdeyim
orbitc
Master Raider