Istanbul Map editors

Image

Moderators: Unholy, redviper26, orbitc

Istanbul Map editors

Postby Alkank » Sat Nov 09, 2013 12:52 pm

Istanbul için güncel olarak haritada geliştirme yapanlar burada kendilerini tanıtabilirler mi?
En azından hangi bölgeler de kimlerin haritayı düzenlediği görmek adına.

Lütfen editör seviyenizi de yazın.
Last edited by orbitc on Sun Nov 10, 2013 9:53 pm, edited 2 times in total.
Reason: editor level
Alkank

Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Istanbul Map editors

Postby Alkank » Sun Nov 10, 2013 5:27 pm

Harika. Şu an bende mevcut da ana arterleri ve çıkışlarını tamamlamaya çalışıyorum. Etiler çıkışından başladım yavaş yavaş Mahmutbey tarafına doğru düzenlemeye devam edeceğim.

Bu arada sorularınız ve görüşleriniz olursa buradan da paylaşabilirsiniz. Aynı şekilde yardıma ihtiyaç duyarsanız...
Alkank

Postby Alkank » Sun Nov 10, 2013 10:27 pm

Bende aktif şekilde bir çok kişinin düzenleme yapmasına sevindim. Programın verimliliği daha hızlı artacaktır eminim.

Şu an 3. seviyeyim. İş yüzünden baya arayı açtım ama kapatırım kısa zamanda. En son Bing'in haritası kullaniliyordu, Google'a geçilmiş o harika olmuş. Sonunda sesimizi duymuşlar.=) İşimiz kolaylaştı.

Ana arterler çabuk toplarlanacak gibi duruyor zaten ama kaymalar var. Hepsini tam şerit ortasına oturtup düzeltmeye çalışacağız artık. Birde bazı caddelerde kısaltmalar kullanılmamış. Onlarıda toparlamak lazım örnek: "Cd." değilde "caddesi" diye yazılmış. Sanirim en son gömmeden sonraki güncellemeyle değişti.
Alkank

Postby goktugozturk » Sun Nov 10, 2013 9:40 pm

Merhaba Ben Göktuğ,

İstanbul genelinde düzenlemeler yapıyorum bende.
Kesin bir bölge yok aslında. Yolculuk esnasında navigasyonun saçmaladığını gördüğüm yerleri düzeltiyorum genelde.
Onun haricinde ana arterler ve kavşaklar.
goktugozturk

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby goktugozturk » Wed Nov 27, 2013 9:18 pm

Ben gördüğüm yerdeki cadde sokak isimlerini kısaltıyorum ( Mh / Blv / Kvş / Cd / Sk ) şeklinde.

Birde İstanbul içindeki birçok yol Konya'ya bağlı görünüyor. Bunların sistemde toplu olarak güncellenmesi mümkün olursa çok güzel olur.
goktugozturk

Postby orbitc » Sun Nov 10, 2013 5:47 pm

Tekrar edit yapmaya başladığınız için gerçekden çok memnun oldum. Şu an sizin seviyeniz nedir.
Gerçi şuan bilgisayarda değilim ama eve gelir gelmez bakıp kilitlemeye başlayacağım.
Teşekkür ederim.
Regional Coordinator for Northeast (DE, NJ, NY, PA) & New England (CT, ME, MA, NH, RI, VT)
CM: U.S.A. & T.C.
• ßeta Tester
• iOS: Always the latest Beta

Image
WME | Mentoring | AM | USA
orbitc
Coordinators
Coordinators

Has thanked: 1387 times
Been thanked: 2830 times

Postby orbitc » Sun Nov 10, 2013 9:51 pm

goktugozturk wrote:Merhaba Ben Göktuğ,

İstanbul genelinde düzenlemeler yapıyorum bende.
Kesin bir bölge yok aslında. Yolculuk esnasında navigasyonun saçmaladığını gördüğüm yerleri düzeltiyorum genelde.
Onun haricinde ana arterler ve kavşaklar.

Merhaba,
Ne kadar çok katkıda bulunursak, Waze haritası o kadar iyi olur.
Bu arada bize özel kurduğum facebook grubumuza katılmak isterseniz, şu adresie gidin.
https://www.facebook.com/groups/wazeturkey
Regional Coordinator for Northeast (DE, NJ, NY, PA) & New England (CT, ME, MA, NH, RI, VT)
• ßeta Tester

Image
orbitc
Coordinators
Coordinators

Postby orbitc » Sun Nov 10, 2013 11:07 pm

Alkank wrote:Bende aktif şekilde bir çok kişinin düzenleme yapmasına sevindim. Programın verimliliği daha hızlı artacaktır eminim.

Şu an 3. seviyeyim. İş yüzünden baya arayı açtım ama kapatırım kısa zamanda. En son Bing'in haritası kullaniliyordu, Google'a geçilmiş o harika olmuş. Sonunda sesimizi duymuşlar.=) İşimiz kolaylaştı.

Ana arterler çabuk toplarlanacak gibi duruyor zaten ama kaymalar var. Hepsini tam şerit ortasına oturtup düzeltmeye çalışacağız artık. Birde bazı caddelerde kısaltmalar kullanılmamış. Onlarıda toparlamak lazım örnek: "Cd." değilde "caddesi" diye yazılmış. Sanirim en son gömmeden sonraki güncellemeyle değişti.

Kisaltmalara 100% karar vermedim. Bir çok kişinin fikrini almak isterim. Bir şey kesin, kısaltmaların sonlarına "." konulmayacak. Yani: Cad veya Cd olabilir ama Cad. veya Cd. değil. Yinede kesin karar verilmediği için onu tartışırız.

Bu arada: @Alkank: sizin seviyenizi yükseltiyorum, haberiniz olsun. Yapmış olduğunuz emekleri bu şekilde olsun ödüllendirmek istedim. Bu arada, Alan müdürlüğü isterseniz bana bildirin veya Facebook grubumuzadaki formu dolurun.
orbitc...
• ßeta Tester

Image
orbitc
Coordinators
Coordinators

Postby orbitc » Sat Nov 30, 2013 4:28 am

goktugozturk wrote:Ben gördüğüm yerdeki cadde sokak isimlerini kısaltıyorum ( Mh / Blv / Kvş / Cd / Sk ) şeklinde.

Birde İstanbul içindeki birçok yol Konya'ya bağlı görünüyor. Bunların sistemde toplu olarak güncellenmesi mümkün olursa çok güzel olur.

Evet, farkındayım. Waze bildiriyorum. Teşekkürler.
• ßeta Tester

Image
orbitc
Coordinators
Coordinators

Postby spiritofpalantir » Sat Nov 09, 2013 8:51 pm

Burak Özbek
Anadolu yakası kartal - yakacık merkezli...
spiritofpalantir

Return to Turkey