Len na pobavenie...

Image Image

Moderators: Unholy, guri211, Zirland, GinBook

Re: Len na pobavenie...

Postby GinBook » Fri Jul 18, 2014 6:41 pm

Ja pockam co z vas vypadne.... To misto znam. ;)

Komentář z telefonu.
ImageImageImageImageImage
CM; Coordinator Czech Republic
iP 6+ / Samsung S3 neo, Nexus 7 (2012)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 704 times
Been thanked: 1406 times

Postby vlado_s » Fri Jul 18, 2014 7:32 pm

čo riešite... značenie 2x hovorí hlavná má mať OVL.
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 133 times
Been thanked: 340 times

Postby Grepa » Sat Jul 19, 2014 5:00 am

GinBook wrote:Ja pockam co z vas vypadne.... To misto znam. ;)

No připadalo mi vtipné, že klient při cestě rovně si přál hlášku "odboč vpravo" a protože ji nedostal zahnul doleva. Já osobně vidím jednoduchou souměrnou křižovatku tvaru T. Co by asi chtěl za hlášku, pro cestu rovně, kdyby tam byla křižovatka do kříže. Jako OVPANZTM (odboč vpravo ale ne zas tak moc), nebo OR (odboč rovně) jak navrhuje bebebrumík ;) ?

1/ Rozumím, že cesta po hlavní rovně je bez hlášky a řidič ani nedává znamení o změně směru.
2/ Rozumím, že cesta po hlavní z výraznou směnou směru je z hláškou a řidič dává znamení o změně směru.
3/Rozumím, že obě tyto krajnosti se musí v určitá okamžik překlopit a je jen na posouzení a zkušenosti editora kdy.

Nerozumím, proč by z komunity editorů mělo vypadnout něco jiného, než že je to v tomto případě správně? Komunikace mají čistý T tvar a jsou i vizuálně podobné. Tudíž rovně je rovně a odboč je odboč :).
No, ale já blikám i ve čtyři ráno, v opuštěné podzemní garáži a nezahrnuji do proměnných, jestli je úhel odbočení malý, nebo jestli se někdo kouká. Blikám proto, aby každý věděl kam chci jet a děsí mne řidiči co blikají, jen když se někdo dívá a to ještě jako poslední úkon při odbočení, kdy už dávno zpomalili a najeli si do odbočení. Já za ním, už 10 vteřin vím, že odbočí jenom nevím kam :?. Asi si šetří blinkry nebo co :?.
Prostě odbočuji blikám a myslím, že má být hláška odboč. A hláška sjeď a nebo drž se je pro případ, kdy si vybírám pruh, nebo mezi dvěma odbočeními s mírným úhlem.

No, ale je mi jasné, že zkušenosti s GinBooka ho opravňují pohybovat o výsledku názoru.
[L4] AM - Czech Republic, Sony Xperia M2 + GPS logger HOLUX
Grepa
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 261 times
Been thanked: 280 times

Postby pvo11 » Sat Jul 19, 2014 5:49 am

Navrhované hlášky mě pobavily, přitom existuje krásná česká hláška "Pokračujte rovně".

Samozřejmě nemá smysl, aby jí to hlásilo na každé křižovatce. ala jsou místa jako toto, kde by se vyloženě hodila. Už jsem na podobné narazil také a kdybych nekoukl na telefon, tak jedu doleva.
Obvykle je to v situaci, kdy hlavní je v reálu hodně výrazná a člověk směr rovně považuje za bezvýznamnou odbočku, kterou není třeba hlásit. Bohužel Waze nezná pojem hlavní a vedlejší ulice, tak tuto situaci nerozpozná, možnost upravit hlášky na některých křižovatkách by byla určitě skvělá, ale nebylo by pak editování málo zábavné, žádné hraní s úhly atd. :D ?

Co se týká hlášky odboč vpravo, tak vím o městě v Čechách (respektive o vesnici u něj), kde by většina lidí při pokračováni rovně na tomto typu křižovatky dala blinkr doprava, protože sjíždějí z hlavní. Měl jsem skoro podezření, že to tam takto učí v autoškole. Protože tam mám spousto kamarádu, tak jsem se jim snažil vysvětlit, že je to kravina, ale marně.
pvo11
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 179 times
Been thanked: 555 times

Postby pvo11 » Sat Jul 19, 2014 9:54 am

Tady je ukázka, že Waze umí navigovat i rovně, když se mu chce, respektive, když rovně je z vyššího typu silnice na nižší.

rovne.jpg
rovne.jpg (139.53 KiB) Viewed 282 times

https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... ,240800804
pvo11
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 179 times
Been thanked: 555 times

Postby tex232 » Sun Jul 20, 2014 1:46 pm

JDvorakCZ wrote:Mít tak v editoru funkci nastavení hlášek u křižovatek... Ale to by byla u inženýrů z Waze málo sociální funkce. :o/

To by byl bordel každý by si to udělal podle sebe...
[L4] AM CZ, Waze 4.4.0.0, iPhone 6 & iPad Air, iOS 9.3.1
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

Has thanked: 363 times
Been thanked: 333 times

Postby petk0 » Sun Jul 20, 2014 3:21 pm

Na Slovenku jazdim vacsinou po pamati, takze taketo odbocenie z hlavnej registrujem malo. Ale po par dnoch na ceskych cestach, kde to nepoznam, som mal zrazu velke problemy a mnozstvo chybnych odboceni. Potom som pochopil, ze kazdu krizovatku musim sledovat aj na displeji a nespoliehat sa na hlasky ako na Slovensku. :)
Slovensko ma vela podobnych krizovatiek umelo zmasakrovanych, aby to hodilo aspon hlasku Drzte sa v pravo. Sam som zopar takych oznacil URkom a dnes uz pekne hlasaju co maju.
LG G3S
petk0
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 93 times
Been thanked: 115 times

Postby FenCz » Sun Jul 20, 2014 4:37 pm

tex232: Klidně by to mohlo být na zámek.
AM pro jihovýchodní část Moravy (BO, BK, BM, BV, HO, KM, UH, VY, ZL, ZN)
FenCz

Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Postby foxitrot » Tue Jul 22, 2014 10:03 am

grepa wrote:Narazil jsem na URko, které si podle mne zvěčnit aspoň na okamžik :).

Vdaka za ten napad!

grepa wrote:Klient jel z východu a chtěl jet na západ :D.

Nebolo to nahodou od zapadu na vychod? :?

Reporter on 15. červenec 2014 wrote:Ahoj, hlavná cesta vedie doľava, ale ja som mal odbočiť "rovno" (teda Waze ma mal poslať doprava). Kedže nič nezahlásil, pokračoval som po hlavnej (zle). Podľa mňa je celá križovatka zle zakreslená. Dík

Podla mna je mozno to vodorovne dopravne znacenie na asfalte neuplne - je tam len stredova ciara hlavnej. Mape nie je co vytykat.
grepa wrote:No připadalo mi vtipné, že klient při cestě rovně si přál hlášku "odboč vpravo" a protože ji nedostal zahnul doleva.

Spekulant!

tex232 wrote:
JDvorakCZ wrote:Mít tak v editoru funkci nastavení hlášek u křižovatek... Ale to by byla u inženýrů z Waze málo sociální funkce. :o/

To by byl bordel každý by si to udělal podle sebe...

...tak sa nanho pripravme, lebo do roka a do dna to tu mame ako na koni.

pvo11 wrote:Navrhované hlášky mě pobavily, přitom existuje krásná česká hláška "Pokračujte rovně".

bebebrumik wrote:Taky mi chybí hláška "odbočte rovně" :lol:

Klient (aj LiveMapa) tu hlasku dokaze zobrazit (len je blokovana v subore preferences), ale zatial nie povedat.
Je to tiez slubene do roka a do dna, spolu s tym nastavovanim hlasiek.
pvo11 wrote:Tady je ukázka, že Waze umí navigovat i rovně, když se mu chce, respektive, když rovně je z vyššího typu silnice na nižší.

Neviem ci tam nie je nutna aj zmena nazvu segmentu.

pvo11 wrote:Samozřejmě nemá smysl, aby jí to hlásilo na každé křižovatce. ala jsou místa jako toto, kde by se vyloženě hodila. [...] Obvykle je to v situaci, kdy hlavní je v reálu hodně výrazná a člověk směr rovně považuje za bezvýznamnou odbočku, kterou není třeba hlásit.

Prave na taketo miesta sa hodi a bude mozne dat takuto hlasku.

pvo11 wrote:...možnost upravit hlášky na některých křižovatkách by byla určitě skvělá, ale nebylo by pak editování málo zábavné, žádné hraní s úhly atd. :D ?

Ufffff. Konecne!

pvo11 wrote:...vím o městě v Čechách (respektive o vesnici u něj), kde by většina lidí při pokračováni rovně na tomto typu křižovatky dala blinkr doprava, protože sjíždějí z hlavní. Měl jsem skoro podezření, že to tam takto učí v autoškole. Protože tam mám spousto kamarádu, tak jsem se jim snažil vysvětlit, že je to kravina, ale marně.

Ja taketo blikanie vidam prakticky vsade na takom type krizovatky. Ti co odbocuju z hlavnej na vedlajsiu tym naznacuju tym cakajucim na vedlajsej, ze mozu vojst do krizovatky. Asi len samovrah (alebo nakladak) by tam vosiel, ak by to rovno-odbocujuce vozidlo neblikalo :) Asi potrebujeme aj predny blinker pre "odbocenie rovno" :D

-----

GinBook wrote:Ja pockam co z vas vypadne.... To misto znam. ;)

Ak by ta hlavna sla velmi jemnym oblukom dolava (DSVL), mala by zmysel "DSVP", idealne ale "Pokracujte rovno (na Nová cesta)". Teraz je ticho na tom T-cku uplne opodstatnene.
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (N-E52), while
trying to get used to the good new social Android 4.0.xx.yyy (OP-X LOL-a-popp).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1878 times
Been thanked: 843 times

Postby mipwa » Tue Jul 22, 2014 2:21 pm

jo, "odbočte rovně" vypadá komicky, ale ono by tam spíše bylo "pokračujte rovně" a to už zní logicky, že? Třeba Garmin (i jiné navi) to umí a není to v některých případech od věci. ( ale nic proti WAZE, to je spíš reakce na to "odbočte rovně" + :-) )
Last edited by mipwa on Tue Jul 22, 2014 3:34 pm, edited 1 time in total.
mipwa

Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia