Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Dialnice

Post by
Mam otazocku do plena preco sa na Slovensku a Cesku dialnice znaci ako cesty I triedy a nie ako je to obvykle v okolitych statoch? Niektore dialnice v Cesku (Breclav - Praha) si to zasluzia :) ale preco zrovna vsetky?

POSTER_ID:17002258

1

Send a message
Last edited by Warmiak on Mon Dec 22, 2014 8:06 am, edited 1 time in total.

Post by Gene-Hawkins
No, nevím... Včera jsem to projel od Maďarska, když zakážu placené silnice, žene mě to po dálnici až do Lanžhotu. Pokud zakážu dálnice, cpe mě to ven okamžitě, i když je Bratislava free.
Navíc ani před Lamačem (poslední výjezd před placenou) není tak označený, takže Slovensko je za trest...
Gene-Hawkins
Posts: 42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Gene-Hawkins
Ano, měl jsem celou dobu aktivní data. Z Rajky do Česka. Jedu po Maďarsku a vesele mi to hlásí při zakázaných placených cestách 72 km rovně.
Gene-Hawkins
Posts: 42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Gene-Hawkins
Kdybych neměl data, nevyhledávalo by mi to kdejakou jinou trasu při tom, co jsem zkoušel.
Doufám, že tam hned tak nepojedu...
Gene-Hawkins
Posts: 42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Gene-Hawkins
Ne, nedokážu. Doufám, že mě hned tak jet na Slovensko nenapadne... ;)
Gene-Hawkins
Posts: 42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Gene-Hawkins
Gene-Hawkins wrote:... Pokud zakážu dálnice, cpe mě to ven okamžitě, i když je Bratislava free...
... takže bych ji rád projel po dálnici, sjiždět dříve by byla hloupost.

Stačí to takhle?

Ne, jinde než na Slovensku jsem se s tím nesetkal.
Gene-Hawkins
Posts: 42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Gene-Hawkins
porubcan wrote:Kde presne si sa nachádzal v momente keď ti to ponúkalo take divne trasy?
Pokud myslíš tou divnou trasou vaši dálnici, tak jsem byl nejprve v Maďarsku na té silnici pro motorová vozidla mezi dálnicí a přechodem, a pak někde u toho obchoďáku Dunaj, nebo jak se to tam jmenuje.
Jako cíl jsem měl nastaven Lanžhot, psalo to 72 km rovně.

Vzhledem k tomu, že jsem vyčerpal jak informace, tak sebe, už to dál nebudu řešit. Uvidíme, co bratia vymyslí za pár let.
Gene-Hawkins
Posts: 42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Gene-Hawkins
porubcan wrote:asi viem kde je problem. a nie je to mapa a uz vobec nie SK setup.
problem je, ze ak sa aktualne nachadzas na toll road segmente, tak nedokaze odignorovat toll roads (lebo to proste nejde, uz toll road pouzivas)
...
To, ze routing sa s NO TOLL trasou nedokaze vysporiadat ak sa v momente vypoctu trasy nachadzas na spoplatnenej trase je samozrejme chyba. no z pohladu mapy s tym nic nespravime.
Takhle jo, takhle tomu rozumím. Sice si myslím, že jinde mi to fungovalo - buď mě to vedlo nejbližším výjezdem ven nebo mi to rovnou napsalo, že nelze nezpoplatněně, ale asi třeba jiná verze SW a tak.

Přijde mi trapné, že nelze sjet od hranice bez placení, vím, že u nás už to někde jde, byť nevím, jestli všude, ale to už je zase jiná pohádka.

Díky.
Gene-Hawkins
Posts: 42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by GinBook
Nez se nekdo rozepise obsirneji ( ted ja nemuzu), vyzkousej si najit slovo rekategorizace ci po slovensky rekategorizacia. ;-)

Jiste najdes dost cteni na dlouhe vecery. :-)


Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
viewtopic.php?t=74468

Treba...

Pozdeji to pripadne vysvetlim/rozepisu.


Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by ma5jkl
Mozno neobsiahnem vsetky informacie, ale aspon to hlavne posolstvo.

Dovod preco nemame dialnice a Rky zakreslene ako "Freeway" ale MjHw (rovnako ako cesty 1. triedy) je, ze sme tym ziskali lepsie podmienky pre routing, resp pre zmenu routingu ak sa dialnica upcha. Znamena to asi tolko ze kym bolo vsetko na Freeway tak trvalo veeeelmi dlho kym system uprednostil alternativnu trasu oproti tej po dialnici, hoci sa na dialnici uz doslova stalo v kolonach. Proste pocet uzivatelov musi byt na Freeway velmi velky aby routing server dokazal uspesne vyhodnotit ze je vhodne poslat usera po obchadzke.

Dalej, Freeway ma definiciu priamo z waze ze to maju byt cesty o 4 a viac pruhoch (nepamatam presne cislo) jednym smerom. Co v SR a CR takmer vobec nemame. A aj v Europe je takych ciest velmi malo oproti Amerike. V diskusii sa okrem ineho odporucalo navrhnut aj ostatnym statom v EU, spravit rekategorizaciu rovnako ako mame my v SR a CR. Ale to je na dlhe lakte.

Tu je 50 stranova vlakno kde sa rozoberalo co, preco, ako: viewtopic.php?f=22&t=53865
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»