Post by masvbr
posli prosim pro inspiraci
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by mpca86
Paráda :) dík za články,, ale takto poviem budme radi že tu sa dajú segmenty zamykať v OSM sa nedajú a tam sa teda dá narobiť "bordel" :D
mpca86
Map Editor - Level 1
Map Editor - Level 1
Posts: 76
Has thanked: 28 times
Been thanked: 3 times
Send a message
[img]https:///yg4dV[/img]https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png[img]https:///VV7KKi[/img]
Waze 3.9.3.901 on Asus Fonepad ME371MG, Android 4.1.2 (ROOT) / Asus Zenfone 5 Android 4.4.2 (NOROOT)@ orange metallic Škoda Fabia

Post by petk0
ten bod:
1) asi nejhorší je, aby si nás nováček všimnul. To znamená, běháme okolo něj, kreslíme segment ve tvaru šipky přes panáčka s helmičkou s popisem "prosím chat vpravo dole"

Mam taky zly pocit, ze v editore je vrstva Live user defaultne vypnuta, takze novacik nikoho okolo seba nevidi...
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by pvo11
Ten odkaz na formulář nefunguje.
Po zapojení šedé kůry mozkové a ruční úpravě URL jsem se tam dostal přes toto URL:
https://docs.google.com/forms/d/1wsCYfo ... M/viewform
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
vlado_s wrote:Nováčikovia a WME Validator nejdú do kopy.
To myslíš jak?
Naopak bez VME validátoru dělají chyby aniž o to vědí. Validátor je na ně upozorní a když nevědí, jak chyby řešit, tak se zeptají.
Já osobně jsem byl velmi rád, že mě hned na začátku GinBook na validátor upozornil. Tenkrát se nedělala podrobnější školení, ale mně úplně stačilo říci naistaluj si WME Validátor, jak ho instalovat jsem si už zjistil sám a přišel tím i na další tooly, které se mi můžou hodit.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
grepa wrote:nováčci, kdyby nejdřív dostali informační PM
Bohužel PM je to poslední, co takový nováček objeví. Včera ráno jsem zjistil chyby po nováčkovi a poslal mu PM. Odpoledne jsem ho viděl na chatu, kontaktoval, vyškolil a řekl mu, že jsem mu ráno posílal PM, nepřečetl si ji doteď :-(.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Tu autorizaci jsem pochopil, jen jsem psal, že PM nováček sám od sebe neobjeví, to by musel dostat při pokusu o uložení naservírovaný přímý link.
Upřímně řečeno ta PM bude pro všechny stejná, tak by to mohl být odkaz na stránku do Wiki, kde by bylo vše popsáno.

Fantazírujeme hezky, ale dokud Waze propaguje zaregistrujte se a můžete hned editovat, tak je to jen fantazie. Navíc kontakt na chatu je prostě živý kontakt, ten je tisíckrát lepší něž neosobní stránky nebo PM. Nicméně i po tom kontaktu na chatu by se dalo na speciálně připravenou stránku pro nové editory odkázat ať neopakujeme 3x denně totéž :D. Na chatu průběžně odpovídat na dotazy.

Stále jsem ještě "jednoruký" a moc toho dělat nemůžu, tak se klidně nabízím, že bych takovou školící stránku sepsal.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
grepa wrote: aby bylo všem (nováčkum i kolegům) jasné co platí a co neplatí a na čem se komunita shodla.
No to mě trápilo také, pokud člověk trvale sleduje fórum, tak s tím problém nemá, ale stačí pár týdnů výpadek a buď to musí přečíst celé, protože než se to dostane na Wiki chvíli trvá. Zvláště když se některé věci řeší i v jiných vláknech, než odpovídá jejich názvu. Bohužel to dělám taky, někdo napíše delší text a tam načne novou myšlenku, tak na ni tam odpovím, takže vím, že striktně se se držet tématu se nedá, i když se člověk snaží (tahle odpověď je možná hezká ukázka :D)

Přemýšlel jsem, co s tím a napadlo mě, že každá stránka ve Wiki by měla mít odpovídající vlákno ve fóru, kde by se diskutovaly změny na té stránce, Wiki má sice diskusi přímo v sobě ale tu nikdo nepoužívá, protože to není takový komfort jako fórum. Nicméně pak jsem si uvědomil, že by to zase skončilo odbočkami mimo téma a byly bychom tam kde jsme teď :D takže jsem to ani nenavrhoval a kdybys o tom nezačal, tak bych o tom ani nepsal a v podstatě to neberte ani jako návrh :) .

Větší problém spatřuji v tom, že ty diskuse, většinou skončí tak nějak do ztracena, každý řekne svůj názor, ale není z toho žádný jednoznačný závěr natož aby se to přeneslo rovnou na Wiki. To je jedna z nevýhod komunity, co člověk to názor, jenže pak musí někdo říci díky za názory, bude to takto a přenese se to rovnu do Wiki.
Nicméně takový to postup má jedno úskalí. Někomu se vybrané řešení nemusí líbit a naštve se. Na fóru jsem kdysi četl (teď to nemůžu najít), případ editora, kterému se nelíbilo, že info tabule se nebudou zakreslovat jako fake radary, prohlásil, že s Waze končí a smazal vše, co nakreslil + něco dalšího okolo. Je to sice případ pro psychiatra, ale ...
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Tak jsem vytvořil slíbený dokument se stručným (snad :) ) školením pro editory nováčky.
https://wiki.waze.com/wiki/Czech/%C5%A0 ... ze_editory

Mrkněte na to, případně opravte, upravte a používejte při školeních.
Odkaz na hlavní stránku jsem zatím nedával protože se mi nechtělo rozhodovat zda do sekce Začínáme nebo Editace map.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
d2-mac wrote:Paráda! Dnes jsem smolil obsahově něco obdobného jednomu začínajícímu editorovi do PM. Strávil jsem nad tím snad hodinu :(
No proto jsem se s grepou dohodli, že to sepíšu a dá se to na Wiki. V chatu nebo do PM bude stačit jen odkaz. Když to bude linkované i z hlavní CZ Wiki, tak se teoreticky může stát, že si to někdo přečte sám od sebe než začne editovat, ale tomu moc nevěřím.
d2-mac wrote:Jen drobnost, "odsud" zní nějak divně ;)
Klidně oprav já na tom netrvám. Odtud ti zní lépe :) ? Obávám se, že u takových jemných jazykových nuancí záleží na tom odkud (nebo zkama :D ) člověk je.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message
Last edited by pvo11 on Wed Jul 23, 2014 3:42 pm, edited 1 time in total.