Post by Kebb01
"Vhodné" = v závislosti na zlovůli editora?
Tzn. např. "řeka Jihlava", aby se odlišila od města Jihlava
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
Napadlo mě vytvořit něco jako seznam těchto řek, abychom si uvědomili, že ji máme v EA a mohli ji název pozměnit na variantu "řeka XXXXX", která je podle mě nejvhodnější, sice se ve vyhledávači, budu-li hledat "Jihlava", zobrazí i "řeka Jihlava", ale už nebude problém je ve výsledcích rozlišit.

Řeky:
  • - Opava
    - Jihlava
Má-li někdo kolem sebe nějakou další, sem s nimi...
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
GinBook wrote:Vezmeme to vseobecne, prejmenujeme vsechnuy reky, ?

ř. Jihlava
ř. Opava
ř. Labe
ř. Sázava

Nebo v celku "řeka Opava" ?

Komentář z telefonu.
Já bych dával "řeka Opava", je jasné, že jde o řeku, u zkratky "ř." by to nemuselo uživatele trknout.
GinBook wrote:Prekreslime je, aby z toho byl jeden landmark? No nevim, ale slo by to.
Tohle by šlo, ale bude to dřina, Street to River umí napojovat nové úseky na stávající. Ale to bude chtít příplatky za přesčas :) A taky bych je pak zamknul na L124, kdyby mi někdo smazal 60 km řeky, asi by mě piclo!
pvo11 wrote:Existuje seznam všech landmaků a řeky se tam dají vyfiltrovat. Jen ta DB je přístupná jen pro Local Champs.
Mno, tak tu nemám :)
bebebrumik wrote:Řešení vidím ve vyloučení řek z vyhledávání Waze. Dá se to prosadit?
Tohle by asi nebylo nejhorší, protože po navigování k řece XXX, by waze navigovalo k zaměřovači... To znamená někdy i přes půl republiky :D
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
pvo11 wrote:
Kebb01 wrote: Mno, tak tu nemám :)
Já ji také neměl, proto jsem ji vytvořil :D .
Šikovný chlapec... Toto je bohužel nad mé síly :'(
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
grepa wrote:Je tu jedna kacířská, potřebuje aby se ty modré linky nějak jmenovaly? Nabylo by jednodušší je aspoň dočasně nechat nepojmenované? Pro mne když jedu kolem je důležitější, že tam ten potok je než že se jmenuje Bečva. Hmm, ale toto čistě pragmatické řešení asi wazeři nevezmou. Pak je jediná možnost scelit a sjednotil. Pokud bude ř. všude tak to klienti asi přijmou. Protože ještě jsou i potoky a říčky a moc si nedokážu představit nápis řeka u potůčku. Řeka Bystřička :D ;). Volil bych bezejmenné toky :).
pvo11 wrote: Nelepší by skutečně bylo, kdyby to některé typy landmarků nehledalo,
To raději vyjmout z vyhledávání než nepojmenované, to bychom za chvíli nepojmenovávali jezera, přehrady, parky, nákupní centra, vesnice, města...
Ne, teď vážně, nepojmenovávat landmarky, když jméno mají mi připadne špatné, asi jsem geografický pedant, ale rád znám jméno řeky, jezera, pohoří a vůbec všech prvků kolem kterých projíždím...

Takže si myslím, že nejlepší bude nešťourat se v tom příliš a přejmenovat POUZE ty vodní toky, které mají STEJNÝ název jako obec - "Jihlava" / "řeka Jihlava"

... a jako zákusek pro snaživce a masochisty - spojme řeky do jednoho celistvého landmarku (nepovinné :D )
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by komichal
Proč se velké lesy potažmo řeky obtížně opravují?
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Bylo by záhodno vyzjistit od HQ maximální doporučený počet bodů na landmark.
Nepředpokládám, že by tak náročnou a komplikovanou kontrolu (jestli ukládaný landmark nepřekročil daný počet bodů) dokázali v následujících deseti letech implementovat do editoru, ale napsat na to skript by pak mělo být relativně snadné. Tedy pro některé. :)
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Pali65: se vším souhlas, akorát HQ má priority jinde (nutno podotknout, že existuje opravdu hodně závažnějších problémů a na úrovni champs už se řeší koordinovaný "nátlak" na HQ, aby se začali věnovat tomu, co komunitu opravdu bolí. Výsledky určitě uvidíme soon. :) :\ :(
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by masvbr
komichal wrote:Proč se velké lesy potažmo řeky obtížně opravují?
jakmile Landmark presahne nejakou velikost (cti pocet geometrickych bodu) obcas prestane byt mozne ho editovat/mazat/proste_jakkoliv_upravovat ... sice mi neni jasne, jak ho ten predemnou ulozil, ale videl jsem to osobne na nejakem lese ... jak to s nim dopadlo netusim

... takze cim mene bodu budete u tech Landmarku delat, tim lip !
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by Pali65
Aj keby mal landmark 2000 bodov, pri dnešných rýchlostiach dátových prenosov je to smiešne číslo. Ľudia dnes už bežne sťahujú videá, o nejakých mapkách sa tu nemusíme ani baviť.

Chcelo by to relevantnú informáciu o tom, ako sa prenášajú dáta zo samotnej mapy do klienta (prečo vlastne funguje mapa aj offline?)

Aký rozdiel to bude, ak budú landmarky o niečo precíznejšie zakreslené? Mne osobne sa "zubaté" oblúky riek v klientovi bridia a pravidelne ich spresňujem. Užívatelia podľa mňa ocenia exaktnosť máp viac, ako tie všelijaké fejsbúk fičúry.

Ak mi tu niekto napíše presné fakty o tom, ako presné kreslenie prírodných štruktúr zhoršuje funkcionalitu klienta, tak s tým prestanem. Ale moje pozorovanie hovorí o opaku. Aj preto som v mojej AM oblasti zakreslil rieky a kanály aj s názvami do mapy, napr. Komárňanský kanál: https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... 67.1067891
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message