Post Reply

Routing přes OMV na R46 u Prostějova

Post by LiborPospa
Ahoj.

Chtěl bych otevřít otázku, zda změnit označení segmentů na ČS OMV na R46 u Prostějova tak aby Waze používal tuto ČS jako sjezd z dálnice v případě, že uživatel chce jet ze směru od Olomouce na silnici č. 433 směr Žešov, Výšovice či jižní část Prostějova - nejčastěji okolí Brněnské ulice. V současné době Waze naviguje z R46 přes sjezd Prostějov - centrum a přes město, nebo až na X km vzdálený sjezd Vranovice-Kelčice.
Přitom by stačilo změnit 2 segmenty na zmíněné ČS z "Ulička na parkovišti" na "Ulice". Přitom zanechat poslední segment jako "Ulička na parkovišti" aby Waze nepoužíval ČS k obyčejnému průjezdu.

Navrhuji změnit tyto segmenty:
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =102715722
a
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =101471229

Toto je můj první příspěvek, tak prosím o shovívavost.
LiborPospa
Posts: 256
Has thanked: 184 times
Been thanked: 35 times

POSTER_ID:16976224

1

Send a message

Post by AgentW4C
Myslím, že když LiborPospa tvrdí, že tou benzínkou všichni jezdí, není důvod mu nevěřit a neupravit mapu ve smyslu toho, jak původně navrhoval (mezitím tam masvbr udělal změny a tak nesedí čísla segmentů). Místní (LiborPospa) tam budou jezdit stejně, a navíc můžeme ušetřit pár minut i těm, kteří by jinak museli jinudy. Nebo už netvrdíme, že editor s místní znalostí je v takových případech k nezaplacení?
AgentW4C
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 151
Has thanked: 62 times
Been thanked: 67 times
Send a message


Post by GinBook
Ahoj

Uz jsme se spolu o tom bavili. A nechali jsme to otevrene.
Dobre ze tu pises.

(Jen to potom presunu do zadosti)

Spise jsem premyslel tam kde konci rampa nakreslit jeste pokracovani rampy ven. A neco podobneho i na pripojeni na R46.

Jestli zmenit segmenty na street nevim. Z jedne stranky chces aby to bylo jako sjezd z dalnice, ale on je ten problem i na najezd na dalnici, jestli se nepletu.

Osobne si nejsem vubec jist, jak to vyresit...




Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Ach, Jak krásně jsi to napsal... líp bych to nedokázal.

Řekněme, mám na to úplně stejný názor. Kdo tu možnost zná (to jsou místní) ať si tu jezdí, pro ostatní je tu sjezd/nájezd o kousek dál, nebo blíž.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by Grepa
Ahoj. Myslím, že průjezd kolem stojanů je vhodný jen za krajních okolností => např. zablokování trasy.

Věřím, že místní ze Žešova tento průjezd využívají, ale já bych osobně přímo kolem stojanů navigovat nechtěl. Jo kdyby byl kolem ČS bypass, tak je vše OK. Už tak si představuji zmatenou obsluhu benzíny, jak jí projíždějí kolony kolem stojanů. Rozumím, bydlel bych-li v blízkém okolí asi bych tuto zkratku používal, sám mám v okolí bydliště takových zkratek několik (úzké cesty, průjezd průmyslovou zónou s nezajištěnou bránou, nebo obytnou zónou z retardéry, prostě místa kde je průjezd zakázán, ale nikdo to nerespektuje a v podstatě nekontroluje => zkrátka trasy pro místní, výhodné jen za určitých podmínek), ale že bych je dal do mapy, jako standardní trasu to mne nenapadlo.

Dokonce existuje obrácený problém, když na hlavní trase, když se načtou GPS data do historie segmentu, dojde při nedostatku online dat k odklonění trasy. Výsledek je, že řidič vidí před sebou prázdnou cestu ( logicky tam nejsou online data, kde by se vzaly, ale historická data říkají, že je tu veliké zpomalení stačí blbých 19 km/h a jsou místa, kde je tato rychlost i pod 10) a routing ho posílá do obytné zóny se značkou omezené rychlosti, přes pět retardéru, protože street bez historických dat má přednastavených 20 km/h, a routing vypočetl z historických dat nějakou fiktivní úsporu.

Závěr: Nechci, aby mne navigace za standardních podmínek v neznámem městě navrhla trasu s průjezdem kolem stojanu i kdyby to byla super vychytávka. Je to špatné řešení. Jedině, když tam bude mimo stojany jiná běžná komunikace. Navíc pro místní řešení v okolí Prostějova se nejedná o zásadní změnu => ať bude ČS průjezdná nebo ne, ovlivní to routingy jen pro velmi specifickou krátkou trasu => pokud bude cíl někde v okolí 2-3km II/433 a Žešova. A pokud nemůže nebo zapomene řidič sjet na exitu v Prostějově.

PS: byla tu zmínka o znalostech místních editorů. Ano určitě toto je deviza naší navigace, ale já si to nepředstavuji zkušenosti místního, jako že mne Waze povede po zkratkách tohoto typu. Spíše obráceně, že mne navigace nepošle někam kde nemám co dělat. Je to případ menších měst a obcí a okrajových oblastí, kde ostatní navigace posílají do neprůjezdných míst. I když dnes už se i konkurence poučila a má více méně funkční hlášení chyb v mapě.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by LiborPospa
Ahoj.

GinBook - je pravda, že jsme to řešili v chatu, nicméně potom mi napsal jirikadlcik že naši rozpravu sledoval a navrhnul, abych to dal sem na fórum ať se k tomu vyjádří víc lidí.

Připojení z ČS OMV zpět na R46 nemusíme řešit, to bych nechal jak je. Díky segmentu https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =102715759 který je označen jako "Ulička na parkovišti" by neměl klient navigovat přes ČS zpět na R46. Pokud někdo pojede od Prostějova nebo od Žešova na R46 na Brno použije (a věřím tomu že ho tam zavede i klient) normální nájezd na dálnici https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =102715774 (přesně jak podotknul porubcan).

Je pravda, že pokud se tudy jezdí z dálnice na 433 jezdí se kolem stojanů jak podotknul vitj. Jezdí tak všichni kdo to tu znají, podle mě to ničemu neodporuje. Ovšem jak jsem uvedl výše a zmínil porubcan pro nájezd na R46 směr Brno je normální nájezd (viz výše).

tex232 - ten Čmelák tam býval na podstavci, ale mám pocit, že už tam není. Až zase pojedu kolem, tak se mrknu. :D A ty větroně startují pomocí navijáku na letišti. https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... 113.363237 Je to jen shoda náhod, že v okamžiku focení byli v pozici za Čmelákem, tak to vypadá, jak by je vlekl. :D

Když jsem to tu ještě neznal a jel jsem tu před 18-ti lety poprvé a potřeboval jsem se dostat od Olomouce na Brněnskou v Prostějově (žádná navigace, žádná mapa, jen jsem věděl, že potřebuju na jih Prostějova) jel jsem podle značek. První sjezd - Prostějov sever; druhý sjezd - Prostějov centrum; říkám si paráda - na dalším sjezdu sjedu a budu tam. Prd leda! Místo sjezdu pumpa (vůbec mě nenapadlo, že se přes ni můžu dostat tam kam potřebuju) a tak jsem dojel až do Vranovic-Kelčic (https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =101127393) kde jsem se musel otočit a zpátky. Ztratil jsem cca 15 minut času a když někdo spěchá, tak je to moc. Proto jsem tohle téma otevřel, abych pomohl wazerům, kteří to tu neznají a na waze spoléhají.
LiborPospa
Posts: 256
Has thanked: 184 times
Been thanked: 35 times
Send a message

Post by LiborPospa
Ok, děkuji za vaše názory.
LiborPospa
Posts: 256
Has thanked: 184 times
Been thanked: 35 times
Send a message

Post by porubcan
GinBook wrote: Jestli zmenit segmenty na street nevim. Z jedne stranky chces aby to bylo jako sjezd z dalnice, ale on je ten problem i na najezd na dalnici, jestli se nepletu.
najazd na dialnicu by som tu neriesil o kusok dalej je oficialny najazd pre ten smer...
co sa tyka sprejazdnenia routingu cez benzinku - tu by mala rozhodnut lokalna znalost
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6829
Answers: 1
Has thanked: 635 times
Been thanked: 1861 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by tex232
Ten Z-37 Čmelák tam tankuje normálně?

Edit: Tak ne on vleká má za sebou dva větroně... pěkná foka :D :D
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2