Post by pvo11
hamilnes wrote:@kebb01
Ako som už upozorňoval, objekty na mape (!) nemôžu byť pomenované ľubovoľne. Pri tvorbe mapových diel existujú určité kartografické zásady.
V CZ Waze mapě pojmenováváme např. ulice přesně podle názvu katastru, tj. když je v katastru nám. bude to i v mapě, když je tam náměstí bude v mapě náměstí.
Když je toto pojmenování dostatečné pro katastr tak proč ne pro Waze.

Stejný princip se dá uplatnit i na zastávky, jen idos.cz asi není úplně oficiální seznam.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Kebb01 wrote:Prostě tak: myslím si, že vyhledávač umí vyhledávat s i bez diakritiky shodně.
Přesně tak, takže do mapy psát rozhodně s diakritikou.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
masvbr wrote:je to vcetne "ŽST " ?
Určitě ne, protože to začíná 2ma znaky :).
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Jsem pro malá písmena a žst bez tečky.

Narazil jsem ještě na jeden drobný problém a to rozlišení bus a MHD (to bych psal velým :-)).

Existuje spousta zastívek kde staví jak dálkové autobusy, tak MHD a otázka je jak je označit, zda jen bus nebo i v altu stejný název s MHD. Pokud tam bude zkratka, tak vše zdvojené.
Názvy zastávek jsou většinou stejné, jen u MHD chybí v názvu město.

Další věc, je příměstská doprava Prahy MHD nebo ne?
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Kebb01 wrote: Pokud je na jednom místě jak zastávka MHD, tak dálková, označil bych dva nezávislé body, nespojoval bych zastávky.
No ona je to ve většině případů jedna zastávka, t.j. jedna budka na čekání, jeden sloupek s jízdními řády i jednou dopravní značkou označující zastávku. Přijde mi zbytečné to dělat jako dva body.
Možná bude lepší nepoužívat MHD, ale jen bus, tram a metro.
Kebb01 wrote: Co se týče příměstské dopravy v Pze... Kdo ji provozuje? Jsou jízdní řády na webu MHD Praha? Pokud ano, tak to bude MHD, pokud ne, tak "bus".
Provozuje ji Ropid (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) stejně jako dopravu po Praze, jízdní řády jsou společné
Zřizovatelem je Praha, partnerem Středočeský kraj.
Platí jednotné tarify a jízdenky.
Součástí jsou nejen tramvaje, autobusy a metro, ale i osobní vlaky. To by pak každé nádraží muselo být i MHD.
Zasahuje i na hodně vzdálená místa od Prahy. Například do Kutné Hory. Takže některé zastávky v KH jsou pro dálkové autobusy, MHD Kutné Hory i MHD Prahy :D.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
d2-mac wrote: Všeobecně mě uniká důvod proč použít pro žst a bus malá písmena a pro MHD velká. Můžu poprosit o osvětlení (není to dotaz přímo na Kebb01)?
Protože MHD je zkratkové slovo, zatímco žst a bus ne.
Osobně se mi ale MHD (nebo mhd) :) líbí čím dál tím méně ať již v altu nebo samostaně. Většinou nehledám zastávku MHD, ale zastávku autobusu, tramvaje, vlaku nebo metra.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
grepa wrote:V prvé řadě chci poděkovat AgentW4C, že založil stránku na wiki :).
Já myslím, že to byl bures :-D.
grepa wrote: 2/ ostatní body => zastávky a stanoviště. IMHO při množství a počtu každoročních změn, není možné následně takové data rozumně spravovat, to znamená kontrolovat, opravovat a aktualizovat.
Není problém to porovnávat s nějakým seznamem, tj. když každý rok aktualizujeme seznam, tak vygenerovat, co je špatně, respektive co už není správný název zastávky.
Zda to kontrolovat i na úplnost, tj. zda něco nechybí, je otázka. U vlaků snad, ale u autobusů taxi atd. asi ne.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Taky myslím, že kontrolovat zda jsou zadané všechny zastávky je nesmysl, ale stanovit pravidla a kontrolovat, zda zadané zastávky jsou podle pravidel asi smysl má. Trochu problém je s veřejnou publikací těch výsledků kontroly.

Co se týká off topicu, tak pod poslední větu se podepisuji :) .
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by Siggi79
Ako uživateľ by som vyhladával napr.: "Železničná stanica Trnava". Všimol som si tiez rôzne názvi staníc, kde bolo len "ŽST Šaštín Stráže", alebo len "Železničná stanica" kde bolo pod akú obec to patri napr. Šajdíkove Humence. Určite by bolo lepšie písať ŽST (je to kratšie), ale ako uživatel nerozmýšlam nad nejakymi skratkami a pisem cele nazvy. Preto by som navrhoval zadávať celý nazov.
Siggi79
Area Manager
Area Manager
Posts: 454
Has thanked: 76 times
Been thanked: 30 times
Send a message
https://s.waze.tools/c3s.png
WAZE on Redmi, Seat Ibiza ST

Post by Siggi79
našlo mi to pod týmto výrazom parkovisko [P], Železnična stanica Trnava, Trnava predmestie. Podľa mna je ok, nakoľko mám na výber. Ja by som teraz zvolil parkovisko ako ciel cesty, co my dalo ako prvú možnosť.
Siggi79
Area Manager
Area Manager
Posts: 454
Has thanked: 76 times
Been thanked: 30 times
Send a message
https://s.waze.tools/c3s.png
WAZE on Redmi, Seat Ibiza ST