Post by foxitrot
foxitrot wrote:
shalafi wrote:Aka je penalizacia za jednu krizovatku, +5 sekund? Cize to je +1 minuta pre 162 metrovy usek.
:( To je chyba systemu aj s ich hlupymi penaltami [...]
Podla (asi nielen) mojho nazoru by sa krizovatkove penalty nikdy nemali uplatnovat:
  • v uzloch na rovnom useku, ked tam nie je ziadna odbocka,
  • na usekoch kategorie Streets a vyssie, ked je v uzle odbocka len typu ParkingLotRoad, DirtRoad, vsetky non-drivable, a podobne,
a asi by sa nasli aj dalsie priklady.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
A čo znamená "a v skutočnosti tieto cesty nekreslili"?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vlado_s wrote:
MagicOfLA wrote:
vlado_s wrote:Mám otázku ku tým čo vytvárajú junction, kde sú segmenty zalomené a v skutočnosti tieto cesty nekreslili. Čo vás k tomu vedie?
Nebude to skor tym, ze ich zabudli vyhadzat pri editovani? Tie junctiony tam hadze sam waze pri
valcovani...
foxitrot wrote:A čo znamená "a v skutočnosti tieto cesty nekreslili"?
Určite nie.
1. nie je zhodné Created By a Updated By
2. tie spoje nie sú v mieste zlomu segmentov, ale tesne vedľa
3. niektoré z týchto ciest som vytvoril
4. z niektorých týchto ciest som junctions odstránil a o pár dni boli späť
Suik wrote:daj permalink :)
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... s=60454083
https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... =148067407
https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... =148067584
Aha. Cize otazka pre tych, ktori upravuju ("cudzie") uz existujuce segmenty a (vedome ci nevedome) tam pridavaju zalomenia segmentov tesne vedla uzlov:
- (v prvom permalinku pri Prievozskej som si nic nevsimol)
- https://world.waze.com/editor/?zoom=8&l ... =148067407 vlavo
- https://world.waze.com/editor/?zoom=8&l ... =148067581 vpravo
Tiez som uz mnozstvo takych videl a vacsinou aj odstranil. Zmysel maju len pri uzloch s 3+ segmentami (cize realne krizovatky) - a.k.a. "kvacky" pre upravu alebo uplne potlacenie hlasenia typu odbocenia. Pri spojeni 2 segmentov su zbytocne.

Mame vobec nejaky domaci termin na tie zalomenia ("nodes")?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:Komu sa podarilo vytvorit mesto "br"? Krasne svieti vo vsetkych mapach, takmer vo vsetkych zoom leveloch :x
No vidis, aspon sa to da lahko najst :D To mas ten "kvalitny" rendering engine Waze map - ked si das zoom na stred Europy, vidis kazdu druhu "Hornu Dolnu" (alebo "br"), ale krajske mesta su fuc.

Chybicka se vloudila... Keby sa tak ten editor dal preprogramovat, ze mesto tam vlozi automaticky, ked novy segment uz je obkoleseny takymi istymi.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Suik wrote:A guri, treba sa pripravit, ze s rastucim poctom wazerov budu aj taketo stavy pribudat, nikto nech to neberie osobne, ale tak ved vieme, ze na editovanie staci prejst niekadial...nedajboh nech je to dalsi taky ako novyl ;) .... takze fakt len nadych vydych a v BA ide vlastne uz hlavne "len" o udrziavanie a vysperkovanie (boze to ma kedy napadlo) situacie a spravnosti ciest, hlasovych povelov atd.
Omyl. Problem nie je v rastucom pocte wazerov, ale v rastucom pocte AM-karov, ktori sa rozhodnu prerobit vsetky krizovatky bez predoslej alebo naslednej diskusie a pre ktorych zial v ich oblasti neplatia ziadne locky a levely.

Takze ani ta spomenuta BA sa este dlho nebude sperkovat, pretoze kazde 2 mesiace pride iny editor s inou predstavou idealneho smerovania dopravy na krizovatkach... "takze nadych vydych a ide 'len' o neustalu kontrolu a udrziavanie prejazdnosti ciest".
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Suik wrote:Inak tak mi napadlo...ked uz sa stanovili pravidla pre udelenie AM prav, ci by sa nemali stanovit aj pre: a) minimalne zrusenie AM prav - je toto vobec vo waze mozne? udialo sa to niekedy?
Uz je zadefinovane, ze ak bude AM niekolko mesiacov vo svojej oblasti pasivny, dostane 1-2 "naklopnutia" (uz neviem, ci PM alebo e-mail alebo obe) a ak stale nic, tak tam o chvilu strati AM pravomoci.

Ci sa to uz udialo, to neviem, ale viem si predstavit, ze sa to moze stat aj za inych podmienok.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
fotrik wrote:BTW, narazil jsem ted u ulic v Olomouci a okoli na zvlasni nick deleted_mipol_08_01_12. Nevite nekdo, copak se stalo?
Taky nejaky nick som uz par krat videl aj na Slovensku - deleted_meno_datum, ale nepamatam kde, mozno nejake vacsie mesta na zapade az severozapade? Mozno to bol aj ten isty nick.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:Bratislava - Hrebendova
hrebendova ulica, stale to niekto povoli na prejazd
v skutocnosti tam su betonove zatarasy
aj dole, aj hore.. tak ako v editore som zase opravil..
[...] uz to opravujem asi 3x... stale to niekto povoli...
Prosim kto to tam poznate, predelte tu ulicu na dve ktore nebudu spojene.
Tipujem ze ide o tento usek https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... =150250542

Nepoznam ho (chodieval som len hore-dole po Slavicom a nikdy ma nenapadlo pozriet sa doprava), ale odhora to naozaj vyzera na zatarasy a spodny koniec je sice zakryty stromami, ale takto mozu auta parkovat len pred neprejazdnou ulicou, inak by ich zozrali.
A je vidiet, ze b. sa onho usilovne stara :) tak som ho aj s blizkym okolim aspon zamkol na (2). Tym padom sa ho zaciatocnici nedotknu a AK-karom snad trkne, ze ked je nejaky usek ulice takto doriadeny, asi na to je nejaky padny dovod (alebo sa aspon spytaju autorov).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
biglaci wrote:neviem ci treba rozpojit, mozno ze bude stacit ked to nikto nepomeni..
Osobne som proti rozpojovaniu toho, co je v reale spojene, dokonca takymto chodnikom aspon zvnutra von povolujem konektivitu...

Ahoj biglaci, ty si editor s opravneniami (0) - poprosim ta, aby si tam hned skusil nieco pokazit - ci aspon sipky pojdu zmenit ;)

A este odveci otazka - ako sa ti podarilo, ze na fotke mas "Locked" checkbox cerveny - ci to mas FireFox a ten to tak zobrazuje?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
biglaci wrote:spodna strana (pri slavicom udoli)- tam mi nepovoli menit sipky, hore na kopci ano..
Divne a neprijemne! Vazne na hornomy konci toho chodnika (cize v tomto uzle https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =155634488) mozes menit sipky? Ak ano, tak potom tie opravnenia znova (alebo este stale) nefunguju, ako by mali :evil:
Zmen tam prosim nejake na zelene a daj vediet.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).