Post by foxitrot
guri211 wrote:Mame nove zmatky sposobene editaciami po vlado_s. Tentokrat sa zjavne jedna o neumyselne veci (narozdiel od nOvYla), ale aj tak to ma vplyv na routing.
Niekto sa vyblaznil pri Zvaraku (zjednodusil koniec Pionierskej?) a hned sa nedalo z Race odbocit na Jarosovu (http://world.waze.com/livemap/?zoom=9&l ... g=60374791) a z Pionierskej do Race (http://world.waze.com/livemap/?zoom=9&l ... =104820813 - toto zvrtnutie sa na opatku na Kukucinovej je veľmô divnuô).

Podobne krizovatka Patronka - mozno to naozaj nebola vina iba vlado_s - pripadalo mi to, ze niekto zjednodusil spodny koniec Limbovej na krizovatke, k tomu sa pridalo par zle nastavenych sipiek a par nenastavitelnych (sync errory), + jedna jednosmerka v Cartouche povolena aj v protismere, nejake stare segmenty od nOvYl... no hotova Sodoma a Gomora :o
(trasy z Lamacskej (Westend) na Kramare: http://world.waze.com/livemap/?zoom=8&l ... g=79478824)
(Mlynska dolina -> Kramare: http://world.waze.com/livemap/?zoom=8&l ... g=79478824)
(Mlynska dolina -> Lamacska: http://world.waze.com/livemap/?zoom=8&l ... g=79471180)

Niektore miesta som si asi aj nevsimol, ze?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Ja sem postupne pridam tahy, ktore som spominal.
  • Sv. Jur -> BA (502): 19.12.2012 23:52
  • Puchovska: 20.12.2011 00:10
  • Zitna: 20.12.2011 00:15
  • Pekna cesta?? hoci PrimaryStreet, je to predsa len pomerne pokojna zona, tam sa da aj trenovat :mrgreen:
  • Racianska: 20.12.2011 00:55
  • Rybnicna: 20.12.2011 01:25
  • Pri starom Letisku, kruhac, Vajnorsky nadjazd (az po D1): 20.12.2011 01:42
  • Ivanska cesta: 20.12.2011 20:40
  • Trnavska od Ivanskej/Vrakunskej po Tomasikovu/Roznavsku: 20.12.2011 19:25
  • Galvaniho: 20.12.2011 20:20
  • Roznavska: 22.12.2011 02:10
  • Cesta na Senec od Roznavskej/Vajnorskej po D1/Senecku cestu: 22.12.2011 02:40
  • Senecka cesta od D1/Cesta na Senec po Metro: 22.12.2011 02:55
  • Jiráskova: 25.12.2011 03:55 (nejako som sa tam vcera vyskytol, tak som ju hned aj skontroloval; videl som ze ju prakticky celu zeditoval (alebo touchol) nOvYl - cista praca, nemozem vytknut ani makke F)
  • Prazska,
  • Brnenska,
  • Lamacska,
  • Lamac,
  • Dubravka,
  • Karloveská: 14.2.2012 02:25,
  • Nabrezie A.G.L.Sv. az po Safko,
  • Krizna,
  • Dlhé Diely,
  • Botanicka: 14.2.2012 01:40,
  • Ml. dolina: 14.2.2012 00:50,
  • Limbova: 10.2.2012 10:30
  • Stromova - skrtam, urobil Guri,
  • Jaskovy rad - skrtam, urobil Guri,
  • Pionierska - skrtam, urobil Guri,
  • Devin -> Devinska Nova Ves -> Dubravka/Lamac,
  • a to mi nikto nepovedal, ze mesiac a pol som mal vsade rok 2001 miesto 2011 :oops:
    ...
Dajte mi vediet, ak si mam nieco skrtnut ja. Aj tak kym sa k tomu dostanem...
Ak sa chce niekto pripojit, mohol by si sem pridat svoju spravu, aby sa to este zmestilo pokope na jednu stranu.
Vzdy sa snazim aj kontrolovat konektivitu (stale sa nieco najde) a byt "nice" k lokalnym editorom - ak je zamykana odbocka dlha, snazim sa ju pretat uzlom na najblizsej moznej viditelnej krizovatke.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
Last edited by foxitrot on Wed Feb 15, 2012 3:55 am, edited 17 times in total.
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
fotrik wrote:
guri211 wrote:OK, koniec trpezlivosti, ide sa zamykat. [...] Ja som momentalne iba (2), co vraj dostane kazdy AM, tak navrhujem zamknut hlavne useky aspon trojkou.
Jak zjistim level?
Ked si selektujes segment v Papyruse, bude tam nieco ako "Created By: LiborA(4), Updated By: fotrik(2)". To cislo v zatvorke je ten spominany level - uroven opravneni editora (AM = 2, >100k = 3, >200k = 4).
Cartouche zial zobrazuje level len povodneho autora segmentu, napr.: "User: (4) LiborA, Updated By: fotrik", takze na prvy pohlad nevies, ak je segment zamknuty, ze na aky level je vlastne zamknuty.
fotrik wrote:Jinak prubezne zamykam, co edituju v mape, [...] kdyz:
- [...] a navazujici ulice jsou kompletne hotove.
Riesim to tak, ze ked vidim niekde nezakreslenu odbocku zo zamykanej trasy (alebo tam uz je jedna dlhocizna odbocka), ktora smeruje niekam, kde chyba viac ciest, tak tu odbocku nakreslim a podla moznosti preseknem na dalsej najblizsej krizovatke a zamknem len co najkratsiu cast od hlavneho tahu. Je to sice zdlhavejsie, ale aspon tym neuberiem niekomu dalsiemu moznost tu oblast zakreslit a aj pripojit.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:[...]- Papyrus mi nedovoluje ulozit zmeny a v Cartouche sa toho radsej nechcem chytat (aby nevznikla povestna bitka medzi editormi). [...]
Nemaj boja, pomerne casto preskakujem medzi editormi, ked je to nutne - stale su veci, pri ktorych sa inak spravaju. Pokial prave v danej oblasti nie je nejaky DB sync error, staci refreshnut ten editor, do ktoreho prechadzam (resp. Papyrus, u Cartouche obycajne staci re-zoom; ale "istota je gulomet"). A ak niekde je sync error (ten nevznika prechadzanim!), tak je problem v oboch a treba par hodin/dni pockat.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
hummel999 wrote:
MagicOfLA wrote:
hummel999 wrote:PS: Někdo by měl vysvětlit, že PARK neznamená PARKING, když neumím anglicky proč?
Az mi tu otazku prelozis do cestiny, mozno by som vysvetlil :-)
M.
Ále už sem několikrát měnil Park na Parkoviště. Prostě Park znamená pro lidi Parkoviště tak proto :)
A Parky by jsme pak mohli dávat jako Parking lot :)
Tiez som videl (a nasledne zmenil) vela takych parkovisk :)

Ale mam aj podozrenie, ze na "Park" boli automaticky zmenene niektore z kedysi existujucich kategorii, ktore zmizli - mozno mate este v pamati, ze do leta 2011 existovalo 2-3 x tolko kategorii landmarkov...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
hummel999 wrote:Někdo stále zavírá tuto křižovatku. Už jsem na ní narazil po druhé co byla zavřená. [...] dá se nějak podívat kdo naposled editoval křižovatku? Vím, že je vidět ulice, ale restrikce v křižovatce?(pro příště)
Nie, to sa zial neda :evil:
Zmena sipiek (halooo, shalafi! zial pozitivne otestovane na D1) je momentalne plne anonymna! :twisted:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Podla mna to s tymi uvolnenymi sipkami je brutalne a trestuhodne nedomyslena medzera vo Wazackom koncepte zamykania segmentov pre editorov s nizsim edit rankom :roll:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
shalafi wrote:
(halooo, shalafi!
co som urobil? :shock:
Zatial nic zle :lol: len ci sa pamatas, ako som v decembri pri Pristavnom moste zablokoval uzly na tebou zamknutych segmentoch D1 (ako sme sa o tom bavili na stretku, ze "vraj by to uz nemalo byt mozne, po poslednom fixe editora") - stale mozem take sipky menit na cervene. A kedze nie som AM v Bratislave, usudzujem, ze to stale moze spravit hociktory cumlikator :(
shalafi wrote:Je prilis jednoduche dat si Shift-A nad nejakou komplikovanou krizovatkou a poklikat na cervene sipky az kym vsetky zmiznu. Save a Sodoma Gomora ..
Ved prave... (Akurat ja nevidim problem v Shift-A (to treba, inak sa naklikas ako blbec, ked na zlozitejsej krizovatke chces zistit, co je tam bloknute), ale v chybnom zamykani.)

Podla mna si Waze Support moze vybrat, ci to nedotiahnute zamykanie nazvat security bug, alebo major oversight, som pomerne tolerantny. :D
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
hummel999 wrote:Koleje už tam jsou a někdo jí nahraje znovu přes tu původní
(Praha Smíchov) https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... TTTTTTTTFT
Mozno sa midolekovi nepacilo, ze ich nakreslil nOvYl a chcel svoje vlastne :lol:

Asi pravdepodobnejsia verzia je, ze ich (zial, este stale) nevidel na mape a preto ich chcel vyvalcovat. Keby uz konecne boli na mape, hadam by sa Waze na nich chytilo a nevalcovalo by paralelku.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vitj wrote:Problem koleji je, ze nejsou videt v klientovi a tedy jsou valcovat porad dokola. Neustale nove mazu, ale nikam to nevede.
Mozna by pomohlo zmenit Road Type na jinou, aby se v klientu zobrazovali a tedy se porad nevalcovali znovu.
Naozaj by pomohlo az to, keby uz konecne boli vidiet v klientovi, Waze by do/po nich nenavigovalo a jazdenie po (uz vyvalcovanych) kolajach by odmenovalo 0 bodmi za km/mile. (Asi je to nepredstavitelne mnozstvo programatorskej prace, ale vieme, ze ine veci viac horia, takze dajme im cas "till the next (major) version".)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).