Post by wazz
MagicOfLA wrote:A ktorou inou cestou by si sa tam chcel dostat?
No udělal bych to jako street, takže samozřejmě když tam bude cíl, jet se tam musí. V budoucnu stejně asi o tom, jestli to přes ten úsek bude routovat průjezd, rozhodne průměrná rychlost/čas/vzdálenost, ale mělo by se vědět, co to je za silnici a případně i mírná penalizace vycházející (doufám) z nižšího typu by se hodila. V tomto případě to tam nebude routovat průjezd jen proto, že to náhodou po jiných silnicích vychází kratší, ale často jsou tyto úseky opravdu zkratky a z mapy by podle mě mělo být vidět, že to není v žádném případě silnice rovná ostatním primary roads. Náklaďák to prostě v zimě nevyjede. I kdyby náhodou jo, tak se nevyhne. Ty silnice, na které to navazuje (a které jsou zakresleny stejným typem) jsou 3x širší a vysolené až na asfalt. Ani orientaci to nepomůže, protože člověk hledá větší odbočku odpovídající sinici po které jede a ona to je přitom cesta mezi baráky, kterou při normální jízdě ani neregistrujete. Jde o to, jestli mít další navi co má značení papírově (možná) dobře = tak jak to zařadil nějaký úředník, když ještě jezdily koně, nebo takovou, která odpovídá skutečnému stavu a tudíž je přínosem pro řidiče.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
Chápu, že tu je nějaká oficiální kategorizace a že je dobré držet nějakou štábní kulturu. Ale v čem je přínos Waze? Právě v informacích, které přináší jednotliví uživatelé a to ať už co se týká hlášení, tak i (jak jsem si myslel) evidentních nesouladů v mapě. K čemu mi je další navigace, která tupě přebere 50 let staré značení/kategorii silnice. Vždycky, když vidím kamion na nějaké pidisilničce, jak nemůže dopředu ani dozadu, pod ním urvaná krajnice, tak si říkám, jo ty navigace, kde mají silnice podle tabulky... To se nám ve Waze nestane. Prd, budujeme úplně stejný nesmysl: "sice je to kravina, ale podle tabulky". Já nechci, aby si každý značil jak chtěl, ale když je nějaká silnička evidentní úlet, tak nechápu, proč by to mapa měla zobrazovat stejně hloupě, jako mapy konkurenční. Navigaci nemám abych archivoval silničářům jejich kategorie, ale abych dojel co nejlépe to jde bez znalosti místních poměrů.
Tady jsou 2 primary roads 200m od sebe:
1. https://maps.google.com/maps?q=Jablonec ... 1791823462
2. https://maps.google.com/maps?q=Jablonec ... 6581532983
Skoro stejné :)
A tady jak to dopadá na 2x širší a zdaleka ne tak prudký silnici, jako je ta druhá primary road: (7h neprůjezdné)
https://dl.dropbox.com/u/17283186/silnice3tr.jpg
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by Zirland
Papyrus byl během testování označen jako Google-Chrome-only. Nyní toto upozornění chybí. Nevím, jestli to znamená, že to zprovoznili i pro ostatní prohlížeče a nebo jestli zapomněli toto omezení napsat.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
audis wrote:vytvořím kousíček silnice, rovnou ji napojím, vytvoří se mi poždovaný juntion, silničku hned smáznu, juntion zůstane.
Dělám s Papyrusem už tři měsíce a zatím jsem nepřišel na lepší postup. Taky to dělám takhle.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
AAAAAAAAAAAAAAAAAARGH

Používání papyru vážně poškozuje zdraví jednotlivce! Někoho asi zabiju brzo. Nevěřím, že existuje větší mučení, než když uděláte nějaké editace a na konci při ukládání vám to napíše "An error occurred". Netušíte KDE je chyba, PROČ je chyba, prostě práce v prdeli. A neuděláte s tím nic ani kdybyste se postavili na hlavu.

Dneska mi taky papyrus neumožňuje editovat název ulice!!

seru na to, nemám na tohle nervy, zabiju toho člověka co to programoval a každý soud mě musí osvobodit.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
On je ten Papyrus nějaký divoký.

Najděte jeden rozdíl:
Snímek obrazovky 2011-10-06 v 11.43.34.png
Cartouche_old
(21.39 KiB) Downloaded 911 times
a teď tohle
Snímek obrazovky 2011-10-06 v 11.43.48.png
Papyrus
(27.91 KiB) Downloaded 915 times
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Možnost editace může pravděpodobně souviset s právy area managera.

A co se týká toho uživatele, co se nemůže rozhodnout mezi velkými a malými písmeny, z toho jsem na Chocholouška už dýl.


Sent from my Nexus S using Tapatalk
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
steinj wrote:Nezmenil papyrus i oznacovani mest? Ze uz by nebylo treba davat do zavorky okres?
Ne, nezměnil. Pořád je třeba dávat závorky. To nesouvisí s editorem totiž.

Jediné co se změnilo je způsob našeptávání, jak jsi již řekl, nabízí to jen blízké prvky. To je z toho důvodu, aby lidi nemohli uprostřed Ostravy dát že ulice je v Praze a neudělali flek přes celou ČR.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
steinj wrote:ale to naseptavani bylo zase dobry v tom ze se dalo rychle poznat ze dana obec je v ČR vickrát.
To máš pravdu. Všechno má svoje pro a proti.

Tak si musíš pomoct jinak, třeba než zadáš novou obec, zkontroluj ji na Wikipedii.

Odesláno z mého Nexus S pomocí Tapatalk
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Troufnu si hádat, že se jedná o nějakou funkci, která je nasazena jen na severoamerickém serveru.

Odesláno z mého Nexus S pomocí Tapatalk
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"