Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

editor Papyrus a jeho užívání

Post by
Protože ode dneška je Papyrus nastaven jako standardní editor Waze, tak zavádím tento thread pro řešení problémů s editací v tomto editoru.
Hned na začátek přikládám několik drobností, které Vám snad pomohou s editacemi:

starý editor (cartouche) je dosud k dispozici na stránce: http://world.waze.com/cartouche_old/

kód záložky pro otevření google maps:

Code: Select all

javascript:(function(){var%20center_lonlat%20=%20new%20OpenLayers.LonLat(wazeMap.center.lon,wazeMap.center.lat);center_lonlat.transform(new%20OpenLayers.Projection("EPSG:900913"),%20new%20OpenLayers.Projection("EPSG:4326"));window.open('http://maps.google.com/maps?q='+center_lonlat.lat+','+center_lonlat.lon+'&z='+%20(wazeMap.zoom+12));})();
kód záložky pro otevření v mapy.cz (nefunguje zoom, zobrazí se střed):

Code: Select all

javascript:(function(){var%20center_lonlat%20=%20new%20OpenLayers.LonLat(wazeMap.center.lon,wazeMap.center.lat);center_lonlat.transform(new%20OpenLayers.Projection("EPSG:900913"),%20new%20OpenLayers.Projection("EPSG:4326"));window.open('http://www.mapy.cz/#q='%20+center_lonlat.lat%20+%20'%C2%B0N,%20'%20+%20center_lonlat.lon%20+%20'%C2%B0E');})();
kód záložky pro otevření v mapy.cz (funguje zoom ale nezobrazí se střed):

Code: Select all

javascript:(function(){var%20center_lonlat%20=%20new%20OpenLayers.LonLat(wazeMap.center.lon,wazeMap.center.lat);center_lonlat.transform(new%20OpenLayers.Projection("EPSG:900913"),%20new%20OpenLayers.Projection("EPSG:4326"));window.open('http://www.mapy.cz/#x='+center_lonlat.lon+'&y='+center_lonlat.lat+'&z='+(wazeMap.zoom+11));})();
kód záložky pro otevření v openstreetmap.org

Code: Select all

javascript:(function(){var%20center_lonlat%20=%20new%20OpenLayers.LonLat(wazeMap.center.lon,wazeMap.center.lat);center_lonlat.transform(new%20OpenLayers.Projection("EPSG:900913"),%20new%20OpenLayers.Projection("EPSG:4326"));window.open('http://www.openstreetmap.org/?mlat='+center_lonlat.lat+'&mlon='+center_lonlat.lon+'&zoom='+%20(wazeMap.zoom+13));})();
kód záložky pro otevření Papyru ve starém Cartouche:

Code: Select all

javascript:(function(){var center_lonlat=new OpenLayers.LonLat(wazeMap.center.lon,wazeMap.center.lat);center_lonlat.transform(new OpenLayers.Projection("EPSG:900913"),new OpenLayers.Projection("EPSG:4326"));window.open('http://'+window.location.hostname+'/cartouche_old/?zoom='+(wazeMap.zoom)+'&lon='+center_lonlat.lon+'&lat='+center_lonlat.lat,'CartoucheOld');})();

POSTER_ID:18739

1

Send a message

Post by aktakgreen
Asi prvy april. Blbnu tie nazvy.
aktakgreen
Posts: 27
Been thanked: 1 time
Send a message
AktakGreen in Honda CR-V, Waze 3.5.0.0. on HTC Windfire S (Android 2.3.5).

Post by aktakgreen
Editacia nazvov sa rozchodila dnes vecer po 21-tej. Ddd.
aktakgreen
Posts: 27
Been thanked: 1 time
Send a message
AktakGreen in Honda CR-V, Waze 3.5.0.0. on HTC Windfire S (Android 2.3.5).

Post by aktakgreen
Ahojte. Funguje Vam dnes Papyrus? Nezobrazuju sa mi cesty hlavne na strednom a vychodnom Slovensku...asi to dnes balime. ddd.
PS: Iba zeby sme sa hrali s landmarks.
aktakgreen
Posts: 27
Been thanked: 1 time
Send a message
AktakGreen in Honda CR-V, Waze 3.5.0.0. on HTC Windfire S (Android 2.3.5).

Post by audis
já to nechápu. už asi 4 den se zobrazuje na webu podivná modrobílá stránka (to je asi ten papyrus), mapa chybí, hledání nehledá. Co s těmi skripty? jak editovat mapu? (firefox 3,6)
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by audis
děkuji.

a ty skripty v code jsou na co?
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by audis
papyrus moje postřehy:
- musel jsem jen kvuli waze stáhnout a instalit google chrom
- chybí funkce pro AM (upadate request, pending) , holt to budu řešit dvěma okny.

+- junction jdou mazat mnohem snáze než dříve (klik na junction a vpravo koš ajeto), stále jich ale nejde označit více najednou a všechny smáznout.
+- jak má přes junction navádět, je třeba označit všechny spojované cesty postupně a prohlédnout zelené / červené šipky

+ snadnější editace cest = edit a geometry na jedno označení cesty
+ při smazání juction nepřicházím o geometii cesty (zde by pomohlo, kdyby ve vyválcováných cestách bylo těch juction mnohem méně, tzn. aby klienti nebo servery jich tam při válcování nestrkaly takové obrovské množství)
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by audis
jak jednu silnici rozdělím junctionem, když třeba kus silnice se jmenuje jinak? já to echápu z EN
Create junctions. There is no create junction tool. Instead in most cases the editor will automatically create the junction and connect the roads for you. (eshabtai)
Two road crossing each other at the same level without a node can have a node created by selecting both segments. A yellow + sign should appear at the intersection and clicking it will create a node there. (AlanOfTheBerg)
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by audis
zatím jsem na vytvoření juction vymyslel toto:
využiju faktu, že připojením silnice natažením na jinou se samočinně juction vytvoří, takže sprostě "+, ROAD", vytvořím kousíček silnice, rovnou ji napojím, vytvoří se mi poždovaný juntion, silničku hned smáznu, juntion zůstane.

Pracuje se mi s papyrusem poměrně dobře a rychleji než s cartouche, pochvala. :-)

dále doporučuju ukládat každou chvíli (IKONA DISKETY), při hodně změnách najednou server píše chybu uložení.
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by audis
zirland:
včera mi taky chyběly kolonky pro editaci ulic. přemýšlel jsem, zda se zde zeptat, nebo zda počkat pár dní..

ten error při ukládání, taky se mi to stává. Někdy nevím proč, někdy když já udělám chybu. Každopádně, já ukládám právě proto každých 5 kroků, abych o to nepřišel.
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by audis
editace názvů silnic stále nedostupná ... (Chrome)
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.