editor Papyrus a jeho užívání

Image Image

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: editor Papyrus a jeho užívání

Postby foxitrot » Fri Feb 03, 2012 11:07 pm

Uz pred par dnami som mal podozrenie, ze Papyrus obcas v Update Requestoch spaja nezmyselnu kombinaciu planovanej a jazdnej trasy a konecne mam dokaz. Ak je niekto zvedavy, moze sa pozriet:
https://world.waze.com/map-editor/?zoom ... TTTTFTTTTT

Dnes som siel do Vajnor do Zeleziarstva. Vraj je "oproti Ternu, asi tak druha odbocka dolava smerom od kruhaca". Tak som si zhruba na to miesto dal ciel trasy, aby som sa lokalnych spytal (to je nasa tlsta fialova "Waze provided route", ukoncena prikazom "odbocte vpravo").

Ked si dobre spominam, v dialke som zazrel Terno (na klientovej mape dnes este nebolo, ale v editore uz bolo zakreslene), tak som pokracoval dolava a asi v tretine Jacmennej zaparkoval. Pesi som zasiel k Zeleziarstvu oproti Ternu, vybavil co bolo treba, potom som pesi presiel okolo Terna, zapichol tento UR (aby som nezabudol, ze tam mam zakreslit Terno), vratil sa k autu a po 8 minutach od zaparkovania som po Jacmennej a Osloboditelskej pokracoval smerom na Bratislavu (to je ta tlsta zelena ciara, ktora ide (kusok v protismere) od Terna k mojmu autu a naspat).

UR Terno Vajnory.png
UR Terno Vajnory.png (85.88 KiB) Viewed 671 times

Ked k tomu pridam, ze v UR casto nie je zobrazeny autor (ani tu teraz) a ze som si nevsimol "Description: Terno", tak pochopite, ze som na fialovu route a zeleny track cumel ako puk... Waze vobec netankuje, ze medzi koncom fialovej a zaciatkom zelenej ciary uplynulo aspon 7 minut. Keby ste spracovavali takyto UR, ako by ste sa z toho vysomarili?
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2609 times
Been thanked: 1158 times

Postby foxitrot » Wed Feb 01, 2012 6:39 pm

Aha! Nieco bude na tvojich problemoch. Skusal som rozne layouty. S EN to bolo Shif + tlacitko "/?", s SK to bola ta ista fyzicka klavesa (hoci SK layoyt tam obsahuje "-_"), z DE to bolo tlacitko, ktore v DE layoute obsahuje "#", v CZ to bol makcen (Shift + "´ˇ").
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Wed Feb 01, 2012 1:52 pm

Ked je tu rec o novej verzii Papyrusa (ci Papyrusu, ehm, Mapoveho Editora), mozno pre mnohych bude nezname, ze tlacitko "?" zobrazi zoznam klavesovych skratiek a mozno pre mnohych bude nezname, ze po kliknuti na niektory riadok tohto zoznamu a stlaceni vlastnej kombinacie klaves bude klavesova skratka pre danu funkciu predefinovana...

(Asi by som si uz konecne mal precitat navod?)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Mon Jan 30, 2012 1:52 pm

fotrik wrote:Kazdopadne me tahle polovicata zmena dost stve. Nemoznost si vypsat vsechny UR ve spravovane oblasti, nemoznost komentaru a komunikace s autorem. (Ne ze by vetsina autoru na tu komunikaci reagovala...;))

Mna to stve maximalne. Mozno sa to pokusali urobit "krajsie", ale zredukovali aj povodnu funkcnost.
(A mne nahodou taka tretina reagovala.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Mon Jan 30, 2012 12:24 pm

hummel999 wrote:
foxitrot wrote:Mne nie, nejaku dobu (hodiny? den?) este ostane.

To je zajímavý, já jakmile ho odkliknu "Solved" tak po refreshi už tam není.

Pardon, mozno som si to zmylil s Problems - vidim ze UR su naozaj prec.

Tento Problem (Bratislava, Vajanskeho nabrezie https://world.waze.com/editor/?zoom=8&l ... TTTTFTTTTT) nedokazem zlikvidovat ani za ten svet uz par dni - ci dam Solved alebo Not-A-Problem, je tam stale a znova ako Open.

---
Vsimli ste si, ze UR zadane z LiveMap sa v Papyruse vobec neobjavia? Stale idu do Cartouche.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Mon Jan 30, 2012 10:11 am

foxitrot wrote:
audis wrote:v Papyrus se začaly objevovat "kapky" s problémy, a to jak vygenerovány systémem, tak uživateli.
1. Ty vygenerované uživateli jsou totožné s těmi v Cartouche UpdateRequest?

Myslim ze prvy den-dva boli rovnake. Po nejakych problemoch to roztrhli, do nejakeho datumu su len v Cartouche, od toho datumu uz len v Papyruse. Presny datum vid niekde Status alebo forum, nepamatam sa (orientacne 26.1.2012 pre World a o nejaky ten tyzden skor pre NA server).

Presne datumy boli 12.1. pre US a 26.1. pre INT server.
Vid viewtopic.php?f=10&t=15485&p=135842#p135842

Ale bacha na vec, pretoze Dror tam slubuje, ze "napisu proces, ktory presunie vsetky UR z Cartouche do noveho editora. Avsak, tie stare UR nebudu mat vsetky informacie (ako planovana s skutocne prejdena trasa)". Co by nebol problem, pretoze tie trasy neboli viditelne ani v Cartouche. ALE (podla mojho nazoru) ak nedoplnia kod pre zobrazenie komentarov v novom editore, strati sa komplet komunikacia s inymi usermi, viditelna v Cartouche!!! Takze asi treba rychlo pouzatvarat co najviac rozrobenych URiek? :?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Sun Jan 29, 2012 6:29 pm

fotrik wrote:Je v novem editoru nejake sikovne tlacitko, kterym si zobrazim vsechny requesty, ktere jako AM ve sve oblasti mam, jako bylo v cartouche?

Zatial som nic take nevidel. Ja mam vo svojej Area len 1 stary a 1 novy UR, ale man - a v Papyruse ziaden zoznam UR-iek.

hummel999 wrote:
fotrik wrote:A kdy zmizi solved update request? Furt mi strasi v mape.

Mě stačí udělat refresh nebo F5 a ty vyřešené jsou pryč?

Mne nie, nejaku dobu (hodiny? den?) este ostane.
To by mi az tak nevadilo. Skor mi vadi, ze v telefone urobim UR, pridem domov a on este par hodin nikde... Ci kvoli tomu, ze ho najprv chcu sparovat s mojimi jazdenymi trasami, ktore este nie su vlozene do archivu?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Sun Jan 29, 2012 8:41 am

audis wrote:v Papyrus se začaly objevovat "kapky" s problémy, a to jak vygenerovány systémem, tak uživateli.
1. Ty vygenerované uživateli jsou totožné s těmi v Cartouche UpdateRequest?

Myslim ze prvy den-dva boli rovnake. Po nejakych problemoch to roztrhli, do nejakeho datumu su len v Cartouche, od toho datumu uz len v Papyruse. Presny datum vid niekde Status alebo forum, nepamatam sa (orientacne 26.1.2012 pre World a o nejaky ten tyzden skor pre NA server).
2. a když je v Papyrus Solveduju, tak se smažou i v Cartouche?

Myslim ze moja odpoved v 1. by to mohla vysvetlit. Mozno kvoli tomu aj vznikol ten cut-off datum.
edit: vypozoroval jsem, že v Cartouche, v UpdateRequest se začaly objevovat Reqeusty, u kterých chybí tlačítko ShowOnMap.

Mozno to ma tiez nieco s tym spolocne. Tipujem, ze zmenili format tych dat v databaze, ale nezmenili Cartouche.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Thu Oct 20, 2011 2:45 pm

foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Thu Oct 20, 2011 10:05 am

V Papyruse ked pohybujem koncom segmentu v blizkosti inej cesty, automaticky "skace na nu", aby s nou vytvoril uzol - nepodari sa mi umiestnit ho niekde nablizku. Da sa toto spravanie (nejakym tlacitkom a pod.) docasne zmenit?

V Cartouche je to zase standardne naopak (ten nema auto-snap-to), ale tam mi chyba Papyrusove vacsie priblizenie, kvoli detailom.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia