Post Reply

Značka STOP a navigovanie

Post by M-A-L
Ahojte, už som tu dlho nebol, nieto času, ale mám jeden praktický poznatok.
Neviem či Waze s touto problematikou už počíta alebo nie.

A je to značka STOP. Keď ju človek dodrží tak na trase spôsobuje zdržanie aj cez 10 sek povedzme.

Minule som bol vyzdvihnúť kolegu v Hlohovci a odtial sme šli do Topoľčian. Samozrejme som mal zapnuté Waze a to ma začalo navigovať. Kolega mi hovorí, nechoď tade, lebo tam sú samé stopky, tu odboč a pôjdeš stále po hlavnej.

Viď príloha, červená trasa so stopkami kade ma chcel poslať Waze, zelenou trasa kade ma navigoval domáci človiečik.
Keby som šiel podľa Waze, tak by som mohol stratiť aj pár minút, zvýšiť spotrebu PHM a viacej opotrebovať spojku :-)

Preto sa chcem spýtať, či Waze zohľadňuje zdržania na trase značkami STOP (a napr aj daj prednosť v jazde).
Ak nie, tak by to bola možno zaujímavá funkcionalita (bodíky pri editovaní).

Ak to nerobí, skúste sa na to spýtať na vyšších miestach

ahojte
M-A-L
Posts: 60
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

POSTER_ID:6242135

1

Send a message
Attachments

Post by komichal
A nebo si počkat, až bude fungovat prioritizace segmentů. V editoru už to je, takže to můžem čekat soon. :)
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by M-A-L
Mal som na mysli, že môže byť aj viac miest s takýmto značením, STOP alebo Daj prednosť v jazde,
ktoré sú síce kilometricky kratšie, ale vďaky týmto značkám sa nedá plynule a rýchlo prejsť, pritom iná trasa možno o čosi dlhšia môže byť rýchlejšia.
M-A-L
Posts: 60
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by ma5jkl
Ta bezSTOPkova trasa vychadza teraz o 20 sekund kratsie.
hc1.JPG
hc1
(54.09 KiB) Downloaded 317 times
hc2.JPG
hc2
(45.76 KiB) Downloaded 318 times
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
hca.jpg
hca
(112.08 KiB) Downloaded 258 times
hcb.jpg
hcb
(144.5 KiB) Downloaded 259 times
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
M-A-L wrote:Mal som na mysli, že môže byť aj viac miest s takýmto značením, STOP alebo Daj prednosť v jazde,
ktoré sú síce kilometricky kratšie, ale vďaky týmto značkám sa nedá plynule a rýchlo prejsť, pritom iná trasa možno o čosi dlhšia môže byť rýchlejšia.
Ide o to ze waze si ma samo urcit co je rychlejsie, ma prejazdove casy usekov a v tych casoch je zahrnute aj statie na STOPke. Tolko teoria. Prax? ... tazko jednoznacne odpovedat.

Nieco podobne riesil pred casom grepa s retardermi. Vela veci vyskusal ale neviem ako to dopadlo. Grepa, ako si to vtedy doriesil?
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»


Post by masvbr
ti to prozradim ... obcas udelal z nektereho segmentu Parking Lot, ale je to podle meho nazoru krajni reseni, nemam ho rad (to reseni ;) ) ... tady bych cekal, ze si to casem sedne a asi by opravdu pomohlo, jiz drive zde zminovane, povyseni "lepsiho" prujezdu ... tim bych zacal pokud si to nesedne "samo"
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by masvbr
komichal wrote:A nebo si počkat, až bude fungovat prioritizace segmentů. V editoru už to je, takže to můžem čekat soon. :)
jasne, systemove reseni by se mi taky libilo :)
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by porubcan
fesaci, ak sa jedna o relativne vyznamny lokalny dopravny tah (sice HC az tak nepoznam, no okolo ZST som uz par krat isiel) tak by som na mieste lokalneho AM rozmyslal o povyseni toho tahu na Primary street.
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6829
Answers: 1
Has thanked: 635 times
Been thanked: 1861 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester