Post Reply

Průjezd zakázán - atypické situace

Post by
V Praze na Šrobárove je URko na routing na konkrétní adresu.

Původně bylo tato část nastavena jako Privat, což je podle standardů editace správně.

Ale tu je situace trochu jiná. A/ zákaz je den jedním směrem (otázka je nakolik je tam omylem) a původní řešení omezuje routing i v obráceném směru B/ v samotné oblasti zákazu je významný bod zájmu a při původním (standardním) řešení routing zbytečně obchází celý veliký obytný blok (cca +1km) a omezuje při výjezdu z východní poloviny Šrobárové trasu jen na jedno možnost a to výjezd východním směrem. :(

Nové řešení: trasu jsem změnil na Street. Zákaz průjezdu jsem nastavil na segmentu u Šrobárovi 49/48 červenou šipkou. Také bylo nutné Květnou vyloučit z routingu. Plošně nastavený Parking zajistí možnost navigovat na Květnou jako takovou, ale vyloučí ji z průjezdu pro přerušení trasy na výše zmíněné červené šipce.

POSTER_ID:16885955

1

Send a message

Post by AgentW4C
Řekl bych, že by se pro takové případy (neprůjezdná oblast) mohla hodit konstrukce Private Installations, kde řeší routing ven pomocí jednosměrných veřejných segmentů a jen jednosměrné vjezdy dovnitř se označují jako private.
AgentW4C
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 151
Has thanked: 62 times
Been thanked: 67 times
Send a message

Post by AgentW4C
Ale tato brána je otevřená. Je tam nornální vjezd na parkovací listek do areálu nemocnice. (není vidět na snímcích, protože je to tak asi jen rok)
AgentW4C
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 151
Has thanked: 62 times
Been thanked: 67 times
Send a message

Post by bebebrumik
Mám jeden dotaz na průjezd zakázán zde
nastavit uplně všechny ulice uvnitř zákazu jakou soukromá (Samohelova, Majerského...) nebo jen ulici Leopoldova od začátku do konce?

Krom tohoto zákazu jsou zde nově zákazy průjezdu takto

zatím jsem projel jen horní a pravou stranu - večer se na to podívám ještě od Türkovi ulice.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
Zkoušel jsem navigovat do i z Benkovi ulice, kde už jsou zadané zákazy (to jsme si ani předtím nevšiml :-)) na počátečních segmentech a vedlo to správně. Takže dám prozatím jen ty první segmenty zákazu a uvidím po aktualizaci.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
A neměly by být všechny vjezdy a výjezdy do této oblasti private?
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
Ano, má to být ten východnější.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
Nahoře je zase ten levý jen pro sanitky a ten pravý pro návštěvy.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
Super, takhle to přesně je :-)
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by foxitrot
pvo11 wrote:
Smejci wrote: Z pohledu navigace je dle mého názoru nesmyslné značku tohoto typu řešit. Je jen a pouze na řidiči, je to jeho povinnost, aby sledoval dopravní značení a věnoval se jízdě. ...
Navigace mi má ukázat cestu a já sám vyhodnotím co je nejlepší...
Pokud my mě navigace často posílala do míst kam nesmím, tak ji tak bych brzo také poslal někam :D .
Smejci, ak ma navigácia pošle do prejazdu zakázaného, pretože tade vedie najlepšia cesta, možno si ho všimnem a nevojdem tam. Ale môže to pre mňa znamenať nepríjemnú obchádzku. Len preto, že som nebol dopredu upozornený, že "ale! najlepšia cesta bude viesť cez prejazd zakázaný".

Obávam sa, že každý nie fanatický užívateľ (veď kto by už len fanaticky používal Waze?) by reagoval rovnako ako pvo11 a kritika by systém veľmi rýchlo rozdupala kopytami.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).