Post Reply

Odlehčení: vaše přezdívky

Post by
Přátelé,
dárečky rozdány, děti chrupají... je třeba zlikvidovat přebytky od přípitku...
tak si dovolím nadhodit téma: je tu spousta uživatelů se zajímavými přezdívkami. Jak vlastně vznikly? Jsou nudné, které vznikly zkrácením příjmení a jména (viz moje maličkost nebo třeba vitj, že :) ).
Ale jak k přezdívce přišel třeba takový GinBook, to by mě zajímalo... ;)

Post by GinBook
Vysvětlení je jednoduché, v době kdy jsem neřešil nějaké to promile v krvi jsem docela rád chlastal GIN BEEFEATER + tonic a citron, a v té době jsem si kupoval i dost knížek a četl jsem aji brakovou literaturu. Někdy před 18-20 lety se to okolo Paříže v ubytovně F1 zkombinovalo a vznikl z toho GinBook.

Tak nějak mi to už celé zůstalo a asi i zůstane a není to nic složitého.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 591 times
Been thanked: 1572 times

Post by bures
Tak k tomuto tématu bohužel nemám co napsat. :-)
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times

Post by foxitrot
Ked ten hlupy navigator stale iba chcel registrovat... Dcerkin hafan sa vola Foxo, tmolil sa mi pri nohach, tak som hladal nejake podobne slovo. Napadol ma foxtrot, ale take nieco uz bolo fuc. Kedze hafanova prezyvka bola aj Foxik, tak som (miesto nejakej cislice) pridal "i", foxitrot bol k dispozicii a uz som to neriesil.
Takze lisiak v tom nie je :)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 1266 times
Been thanked: 652 times
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by AgentW4C
Původně jsem se z nedostatku invence zaregistroval jako jirikadlcik (jak už někteří zmiňovali, k tomu by nebylo co dodat), ale přišlo mi to poněkud obtížně vyslovitelné a špatně zapamatovatelné. A tak jsem hledal něco jednoduššího a zároveň vtipnějšího, zkrátka něco vhodnějšího. No a protože na řízení si občas beru sluneční brýle, o nichž manželka a děti tvrdí, že v nich vypadám jako agent, byl základ na světě... No, a protože různých Bondů a 007 je spousta, a aby v tom byl trochu vtip, co mi původně chyběl, inspiroval jsem se v jednom nejmenovaném českém filmu.
AgentW4C
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Has thanked: 61 times
Been thanked: 67 times

Post by ChargerD
U mne v podstate take nuda, a nic jineho, nez jmeno a prijmeni auta, ktere jsem chvili ridil - Charger (jmeno) a D je Dodge (prijmeni). :)
Drive to byla jina prezdivka, jine auto, mel jsem tu utkvelou predstavu, ze me snad v klientovi kolega wazer uvidi a na ulici pozna, zamava... )))
ChargerD
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Post by hh2ok
Ahoj,
po přečtení několika příspěvků jsem se rozhodl změnit svůj user.
hh2ok místo původního JanVodak
první písmenko jako Honza a h2ok jako příjmení. Asi to bude pěknější.
Čaute
Honza
hh2ok
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
hh2ok a klidně zatrubte ;-) :mrgreen:

Post by Kebb01
Tak já se taky přidám, ač je to dlouhý příběh.

Jak už zmínil L_B_sakoverife, počátek přezdívky Kebb je v dobách, kdy internet byl snad pouze v povídkách sci-fi a fantasy...
Kdysi, jako kluci, jsme hrávali Dračí Doupě (hra fantazie, tužky, mnohostranných kostek...) a já potřeboval přezdívku pro mou postavu, tehdy vznikl Kabila Nedatis, což vycházelo z našeho "tajného" jazyka, který jsme s kamarádem vyvinuli a znamenalo něco jako "Poutník Šedivous". Kabila však nebyl vhodný pro každou postavu, takže variace pro půlorka bylo Kebulla, což se později, v dobách PC her a internetu dalo použít také. Většina her vyžadovala jednoslovné jméno, přezdívku...
Ještě později mě Kebulla přestal bavit, bylo to dlouhé a svádělo k úsměškům a zaměňování za kebule (hlava) nebo vodník Kebule. Ačkoli na posměšky citlivý nejsem, postupem času se i Kebulla změnil na Kebb (dvě "b" vypadají lépe nežli jedno ;) )

Teď to jenom některé puberťáky z jižních zemí svádí k překlenutí na kebab, ale oni z toho vyrostou...

Mno a při registraci do Waze byl Kebb obsazen !!! Možná i mou dřívější registrací z dob před dinosaury, ale nebyl jsem si jist a heslo si nepamatoval :D
Takže jednoduše Kebb01

Uff a je to :)
A Kebb je na světě...
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 223 times
Been thanked: 247 times
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
LC & AM for Silesia & West of the Northen Moravia ║ HTC One S on the board of Renault Mégane

Post by JosifekR
U mě je počáteční jméno a první písmeno z příjmení a C8 je prostě jen označení mého vozítka, se kterým hlídkuju pro Waze... Citroen C8.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk
JosifekR
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Post by Bigmen_cz
Tak můj nick mi vlastně dali před mnoha léty při zahraniční dovolené v Turecku sami Turci. Při mé výšce 2 m mi všichni byli max. po prsa. Když mě viděli, oslovovali mě Bigmen a fotili se se mnou. Tudíž nick byl na světě. Cz je tam jen jako upřesnění domoviny.
Bigmen_cz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Oukitel K6000 PRO, android 6.0; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE 4.47.0.3; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by dwbmb
To jsem tak jednou při vyplňování registrace ožralej práskl hlavou o klávesnici.
dwbmb
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times