Chodniky v mapach

Image Image

Moderators: Unholy, guri211, GinBook, Zirland

Chodniky v mapach

Postby Suik » Thu Oct 13, 2011 11:57 pm

Chcel by som sa spytat, aky mate nazor na zakreslovanie chodnikov do mapy ako napr. tu v DNV za cintorinom? Podla mna je to u nas zbytocne, kedze waze je navigacia pre auta (primarne) a nie pre chodcov a nasledne to vytvara len Map Problems. Na druhu stranu sa ale cudujem, ze v starej Cartouche je moznost aj "Pedestrian Boardwalk", ale to by som pouzival osobne len v pripade nejakej pesej zony, alebo miesta, ktore evidentne nie je vozovka pre auta, ale napriek tomu, tam maju povedzme pristup auta zasobovania, kedze sa tam mozu nachadzat nejake prevadzky. Z toho dovodu aj pochopim, ze je fajn mat taku ulicu (chodnik) v mape, kedze aj ti zasobovaci mozu pouzivat waze. Ale tento uvedeny priklad je totalne obycajny chodnik pre chodcov, kam pachne s motorom snad len kosacka :)

https://world.waze.com/cartouche_old/?zoom=5&lat=48.20666&lon=16.97658&layers=TFFTFFFFFFTFFFFFTTTTT&seg-1=143952570
BA-SVK & surroundings AreaManager, Soc. Med. XP
Renault Fluence 2011, 1.6 16V Exception+HTC One S, stock Android 4.0.4, waze 3.6.0.0
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
Suik

Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Chodniky v mapach

Postby libora » Fri Oct 14, 2011 7:18 am

Souhlasím, zavádět chodníky mi připadá zbytečné, na druhou stranu i pro chodníky má waze kategorii (ale kdo by se s nimi vyplňoval)
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině
libora
Area Manager
Area Manager

Been thanked: 15 times

Postby foxitrot » Fri Oct 14, 2011 8:28 am

Suik, uviedol si celkom dobre priklady, kedy ma P.B. (chodnik, pesia zona, promenada) zmysel. Ja osobne ich pridavam aj na take miesta, kde sa po sirokych chodnikoch pohybujem na bicykli a siroko-daleko nie je ziadna normalna cesta - waze client potom aspon neskace ako splaseny po okolitych parkoviskach, ale sedi na trase. Ten tvoj priklad v DNV by som analogicky tiez pridal ;) a rovnako som pridal aj "pesiu magistralu" v BA - Ruzinove (zatial je odpojena od okolia).

Aby to nerobilo problemy pri navigacii, bud ho dam NoEntrance (ak to treba zdoraznit), alebo mu zakazem vsetku konektivitu zvonka dovnutra zo vsetkych okolitych normalnych ciest (ale povolim zvnutra von).

Suik wrote:Na druhu stranu sa ale cudujem, ze v starej Cartouche je moznost aj "Pedestrian Boardwalk"[/url]

Aj v novom Papyruse, a nielen to, aj schody, (turisticke) chodniky... pekne je to popisane v anglickej Wiki Map Legend.
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (N-E52), while
trying to get used to the good new social Android 4.0.xx.yyy (OP-X LOL-a-popp).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2064 times
Been thanked: 926 times

Postby fotrik » Fri Oct 14, 2011 8:48 am

Ano, tam, kde jde o ulice, ktere by jinak nemohly v mape existovat, urcite pridat. Typicky pesi zony v centrech mest. Tam, kde muze jet auto s povolenim, tak bych doplnil i informaci o smeru, jinak no entrance. A doufat, ze s vyplnenym smerem nezacne Waze v zachvatu silenstvi navigovat tam :D

Nebo radsi davat no entrance vsude? Chtelo by to nejake zavazne pravidlo. Napriklad brnenske centrum ma kazdou ulici jinak podle toho, jak to jeji autor citil. Kdyz uz se to nakouslo, ze bych to minimalne zde nejak sjednotil.
ImageImage
fotrik
Localizers
Localizers

Has thanked: 111 times
Been thanked: 119 times

Postby foxitrot » Fri Oct 14, 2011 8:57 am

No entrance, No connectivity... Sam este nemam nazor, ako by to urcite bolo najlepsie. Ale pripajal by som ich k cestam a nenechaval fyzicky odpojene.

Chcelo by to najprv vypocut tak zo desat nazorov... (Nehladal som zatial.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby Suik » Fri Oct 14, 2011 1:37 pm

Ano presne o to mi ide, ci sa vieme dohodnut na nejakom ustalenom pravidle, ako to zaznacovat.

Osobne suhlasim s foxitrotom, ze by mali byt pripajane (ak je nutne, aby boli v mape), ale takisto "no entrance", "no connectivity"... pre istotu

Asi by to mozno stalo aj za anketu.
Renault Fluence 2011, 1.6 16V Exception+HTC One S, stock Android 4.0.4, waze 3.6.0.0
Suik

Postby hummel999 » Mon Oct 24, 2011 12:56 pm

Tady přidávám hezkou chodníkovou situaci, někdo si s tím fakt vyhrál a nechal je být, tak sem je alespon zbělal a nastavil no-entrance :)

https://world.waze.com/cartouche/?zoom= ... =144130463
AM: Praha a okolí, Ústí nad Labem
Waze 3.9 Android - LG G3

Editace map - kompletní průvodce
hummel999

Has thanked: 8 times
Been thanked: 0 time

Postby foxitrot » Thu Oct 27, 2011 12:07 pm

Mozno off-topic, ale vsimol som si, ze Walking Trail je v oboch editoroch vidiet o jednu zoom uroven dlhsie, ako zakladne Streets, Service Roads, Parking Lots, Boardwalks... Zamer ci omyl? Aby sa dali lepsie vidiet v terene, ked uz zmiznu vsetky bezne cesty a ostatu len tie vyssej kategorie (obycajne daleko od terenu)? (Ale v mojom starom Symbian klientovi je ta uroven zmiznutia rovnaka, ako u ostatnych ciest.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Fri Nov 04, 2011 4:46 pm

Na jednom mieste som pospajal niekolko chodnikov, ktore lezia mimo ciest a pouzivam ich pesi. Vsimol som si, ze pri navigovani po nich waze generuje korektnu ETA pre rychlost chodze :) (napr. 2 min, 230 metrov)

Teraz by som rad vedel, ci je to a) pretoze to je najvyssia rychlost, ktoru waze zaregistroval na tej komunikacii, alebo b) pretoze je to typ chodnik? (Asi by to chcelo odskusat na dlhsich usekoch. Nemam take poruke.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby Suik » Tue Nov 08, 2011 12:35 am

Ja by som tipol, ze oboje, pretoze na klasickej ceste waze rychlost cca. 5 km/h a nizsie vyhodnocuje ako (cervenu) zapchu a aj sa pyta ci "Stojime v zapche?" - aspon tak sa mi vidi ;), takze ak to naozaj funguje na chodnikoch, tak na tomto type segmentu budu nulove hranice pre rychlost, kedze na chodniku mozno zapcha ani nie je ocakavana :)
Suik

Next

Return to Czech Republic and Slovakia