Ja si myslim, ze sa chlapec moze vozit iba v okoli svojho domu na bicykli a ak ho nahodou mama zavola domov tak ho teraz navigacia dovedie bez problemov az k jeho vchodu (ine vysvetlenie nemam) Pokial by to boli fakt nejake pesie zony alebo chodnik na pustej ploche medzi domami, ktore logicky nieco prepajaju...Moj nazor znie: nemilosrdne mazat!medik wrote:Tak jsem si dneška vzpomněl na našeho chodníkového maniaka... Už to není krvavá lázeň, ale pocitivě všechny chodníky označil názvem ulice a městem Tady je chodník jako STREET Ale po pravdě, přijde mi to hodně praštěné - člověk pochopí zadanou pěší zonu nebo místo, kam se dá zajet autem, ale chodníky mezi barákama....
keby sa odsuhlasi taketo detailne kreslenie mapy, ktore si snad uz vyskusal kazdy , tak by nastali podla mojho nazoru sialene preteky v kresleni chodnikov a vsetkych prkotiniek kvoli ziskavaniu co najvacsieho poctu bodov. nehovorim, ze zelena plocha medzi domami s hnedymi chodnikmi a naookolo sedymi domami vyzera zle, len ci to nie je zbytocne. kde stanovit hranicu co este do mapy kreslit a co uz nie? tak clenite landmarky client, teda aspon moj na iOS, vykreslit nedokaze a su dost kostrbate. kazde ma svoje + aj - ...
dalsi chodnikar ( wizzi888 )...
https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... TTTTTTTTFT
a nebyt tej kopy chodnitkov => vsimol som ti situaciu okolo, tak by po dalsom mapdate routovanie v tomto mieste skoncilo https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =153622930
https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... TTTTTTTTFT
a nebyt tej kopy chodnitkov => vsimol som ti situaciu okolo, tak by po dalsom mapdate routovanie v tomto mieste skoncilo https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =153622930
vlastne ano ta cervena sipka smeruje na Teplicku, len je to tam vselijako pozahybane. Sliacsku doplnim aj za zeleznicou po Racianskou ale co teda s tymi chodnikmi?foxitrot wrote:Co by kde skoncilo, ci uz si to opravil? Nic som si nevsimol, akurat ze parkoviska Teplickej maju blokovanu konektivitu (akurat ten juzny segment ma jeden cierny stvorcek nad Sliacskou, potom to vyzera, ako keby Sliacska nebola od neho prejazdna na vychod). A Sliacska nie je pomenovana??oolcoo wrote:...tak by po dalsom mapdate routovanie v tomto mieste skoncilo https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =153622930
pockat, ja som myslel, ze ked routuje client tak je trasa bledomodra a ked server tak takato fialova (aj ked vidim ze vyhladava siet cize to bude pravdepodobne client)foxitrot wrote:Áno, ale bol to klient a nie server (nemal si spojenie).duky5 wrote:Dnes ma Waze navigovalo po chodníku v parku!!!
Začiatok bol na chodníku, alebo na ceste?
neviem preco to urobilo taku vyhliadkovu jazdu po parku, ale nenachadzal si sa podla toho obrazku na ceste https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =153434777duky5 wrote:Dnes ma Waze navigovalo po chodníku v parku!!!
http://img.tapatalk.com/1f032060-f218-f097.jpg
Tak toto ja bych nedelal. Jelikoz se jedna o autonavigaci, umistuju cisla na nejblizsi misto komunikace, kam se da dojet autem. Navic nevime, jak se bude novy superskvely ciselny vyhledavac chovat, vubec bych se nedivil, kdyby nebyl schopen navigovat na mista, kam se neda dojet autem. Tohle reseni bych nechal pouze pro ulice, ktere nemaji vubec zadny jizdni segment, napr. pesi zony.porubcan wrote:pri cislovani domov som nasiel uchvatnu, priam ohurujucu pracu, predpokladam, ze nejakeho nepochopeneho genia, ktory uz pred 40 rokmi predbehol dobu minimalne o dve storocia a spachal brutalne cislovanie vchodov panelakov na Hospodarskej ulici v Trnave. aby toho nebolo malo, tak kopec vchodov je pristupnych iba z chodnika. a tu som narazil na dilemu. kam to cislo vlastne umiestnit. nakoniec som sa rozhodol kvoli cislam kreslit chodniky... vyzera to hnusne, ale asi nebude lepsie riesenie po ruke...
Ano, to jsem se v předchozím postu špatně vyjádřil. Myslel jsem stop point a psal jsem číslo domu Samozřejmě nad nejbližší místo, kam se dá dojet autem, umísťuju stop point. Číslo je vždy nad domem.EfendiM9 wrote:Myslim, ze pri cislach domov treba rozlisovat 2 veci:
1) cislo domu
2) "Stop point"
Mimochodem jsem vypozoroval, že je lepší to udělat nadvakrát. Čísla uložit se stoppointy tak, jak je editor umístí automaticky, a teprv potom stoppointy přetahovat. Téměř pokaždé, kdy jsem hýbal se stoppointy ještě před uložením čísel, mi WME vyhodil hlášku o chybě a všechna neuložená čísla jsem mohl dělat znovu.
foxitrot wrote:Neviem či to vymysleli ľudia z Waze, alebo aktívni editori, ale od začiatku je pre mňa záhadou, prečo číslo umiestňovať na strechu domu a nie ku vchodu, kde je menovka a zvonček. (Použijem otrepanú frázu (ktorá už bola použitá aj proti mne): je to navigátor a nie evidencia budov.)
Já myslím, že je to z uživatelského hlediska úplně jedno...
Caute,
moj prispevok a zasahy v mape su na viac topicov, ale pichnem to do tohto jedneho o chodnikoch (tych tam je najviac)..
Zaujima ma vas nazor na
1) zakreslovanie chodnikov medzi panelakmi v parkoch, dvoroch a ihriskach (https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... TTTTTTTTFT)
a kedze ste videli mapu tak aj nazor na zakreslovanie
2) beznych parkovisk ako PL
3) Panelakov ako "Other" objektov
Ano, ja som spravil tu sarapatu. Nech mi je zem lahka.
moj prispevok a zasahy v mape su na viac topicov, ale pichnem to do tohto jedneho o chodnikoch (tych tam je najviac)..
Zaujima ma vas nazor na
1) zakreslovanie chodnikov medzi panelakmi v parkoch, dvoroch a ihriskach (https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... TTTTTTTTFT)
a kedze ste videli mapu tak aj nazor na zakreslovanie
2) beznych parkovisk ako PL
3) Panelakov ako "Other" objektov
Ano, ja som spravil tu sarapatu. Nech mi je zem lahka.
[Piother @ Toyota Avensis Combi'03 Black]
Re: Chodniky v mapach