Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Chodniky v mapach

Post by
Chcel by som sa spytat, aky mate nazor na zakreslovanie chodnikov do mapy ako napr. tu v DNV za cintorinom? Podla mna je to u nas zbytocne, kedze waze je navigacia pre auta (primarne) a nie pre chodcov a nasledne to vytvara len Map Problems. Na druhu stranu sa ale cudujem, ze v starej Cartouche je moznost aj "Pedestrian Boardwalk", ale to by som pouzival osobne len v pripade nejakej pesej zony, alebo miesta, ktore evidentne nie je vozovka pre auta, ale napriek tomu, tam maju povedzme pristup auta zasobovania, kedze sa tam mozu nachadzat nejake prevadzky. Z toho dovodu aj pochopim, ze je fajn mat taku ulicu (chodnik) v mape, kedze aj ti zasobovaci mozu pouzivat waze. Ale tento uvedeny priklad je totalne obycajny chodnik pre chodcov, kam pachne s motorom snad len kosacka :)

https://world.waze.com/cartouche_old/?z ... =143952570

POSTER_ID:2092234

1

Send a message

Post by aktakgreen
oolcoo wrote:
foxitrot wrote:
oolcoo wrote:...tak by po dalsom mapdate routovanie v tomto mieste skoncilo https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =153622930
Co by kde skoncilo, ci uz si to opravil? Nic som si nevsimol, akurat ze parkoviska Teplickej maju blokovanu konektivitu (akurat ten juzny segment ma jeden cierny stvorcek nad Sliacskou, potom to vyzera, ako keby Sliacska nebola od neho prejazdna na vychod). A Sliacska nie je pomenovana??
vlastne ano :) ta cervena sipka smeruje na Teplicku, len je to tam vselijako pozahybane. Sliacsku doplnim aj za zeleznicou po Racianskou ale co teda s tymi chodnikmi?
Zmazat ;)
aktakgreen
Posts: 27
Been thanked: 1 time
Send a message
AktakGreen in Honda CR-V, Waze 3.5.0.0. on HTC Windfire S (Android 2.3.5).

Post by duky5
Dnes ma Waze navigovalo po chodníku v parku!!!

http://img.tapatalk.com/1f032060-f218-f097.jpg
duky5
Posts: 213
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by duky5
Začiatok bol na ceste a pokračoval na cestu, len ten stred šiel cez park.

Neviem prečo Waze píše že nemá signál, keď internet som mal, prišiel mi aj mail...
duky5
Posts: 213
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by duky5
oolcoo wrote: neviem preco to urobilo taku vyhliadkovu jazdu po parku, ale nenachadzal si sa podla toho obrazku na ceste https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =153434777
Bol som v aute na konci ulice mesačná :)
duky5
Posts: 213
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by EfendiM9
Myslim, ze pri cislach domov treba rozlisovat 2 veci:
1) cislo domu
2) "Stop point"

Cislo domu das na strechu budovy (nad vchod) a to oznacuje kde presne ta budova je - podla toho by to mal najst "pesi turista".
Stop point je bod, kde ma sofer odstavit auto, ak ide na dane cislo domu.
Takze jednoznacne umiestnit Stop pointy na parkovisko.
Vid. popis k WME:
The Stop Point should be placed where you would park if you wanted to park closest to the main entrance to the building, driveway, or an entrance to the building parking lot. Think of it this way: "If you can get the driver to this point and have the app display a directional marker flag and announce the correct side of the road the destination is on, the driver should be able to figure out which building it is."

To ja mam skor dilemu, ked parkovisko, kde by som zastal je na inej ulici ako vchod do daneho domu ... Stop Point teda neviem umiestnit tak ako by som povazoval za najvhodnejsie.
Aj ked v popise sa tvaria ako keby zvazovali, ze to v buducnosti umoznia:
It can be moved anywhere on the named segment for that address. It cannot be moved to any other segment including driveways (at this time).
Edit: V principe teda aj pesie zony by mali mat umiestnene Stop Ponty na mieste, kde ma sofer odstavit auto, ak ide na dane cislo domu ... to ale skoncime pri tej mojej dileme s umiestnenim na inu ulicu.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
Pernstein wrote:
foxitrot wrote:Neviem či to vymysleli ľudia z Waze, alebo aktívni editori, ale od začiatku je pre mňa záhadou, prečo číslo umiestňovať na strechu domu a nie ku vchodu, kde je menovka a zvonček. (Použijem otrepanú frázu (ktorá už bola použitá aj proti mne): je to navigátor a nie evidencia budov.)
Já myslím, že je to z uživatelského hlediska úplně jedno...
Tiež si myslím, že je to jedno pre jednotlivé domy. Pri bytových domoch, čo je vlastne jedna budova s niekoľkými vchodmi sa čísla snažím umiestňovať "nad vchod" (na strechu, ale ku vchodu). A tuná je opäť citát z manuálu (takže vymysleli to ľudia z Waze):
"The house number itself should be placed the center of the rooftop of the house. For large buildings such as box stores which have a single address, move this alignment more towards the main pedestrian entrance to the building. For addresses within malls, center the address over the space of the business, just like for a house."
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by erixooon
Nechápu smysl tvorby chodníků v malém parku na náměstí Kinských v Praze. U velkých parků jako Stromovka, Petřín OK, ale tady je to park 20x20 metrů... :roll: Akorát to dělá bordel na displeji.
Odstraněno!
erixooon
Posts: 23
Send a message

Post by fotrik
Ano, tam, kde jde o ulice, ktere by jinak nemohly v mape existovat, urcite pridat. Typicky pesi zony v centrech mest. Tam, kde muze jet auto s povolenim, tak bych doplnil i informaci o smeru, jinak no entrance. A doufat, ze s vyplnenym smerem nezacne Waze v zachvatu silenstvi navigovat tam :D

Nebo radsi davat no entrance vsude? Chtelo by to nejake zavazne pravidlo. Napriklad brnenske centrum ma kazdou ulici jinak podle toho, jak to jeji autor citil. Kdyz uz se to nakouslo, ze bych to minimalne zde nejak sjednotil.
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by foxitrot
Suik, uviedol si celkom dobre priklady, kedy ma P.B. (chodnik, pesia zona, promenada) zmysel. Ja osobne ich pridavam aj na take miesta, kde sa po sirokych chodnikoch pohybujem na bicykli a siroko-daleko nie je ziadna normalna cesta - waze client potom aspon neskace ako splaseny po okolitych parkoviskach, ale sedi na trase. Ten tvoj priklad v DNV by som analogicky tiez pridal ;) a rovnako som pridal aj "pesiu magistralu" v BA - Ruzinove (zatial je odpojena od okolia).

Aby to nerobilo problemy pri navigacii, bud ho dam NoEntrance (ak to treba zdoraznit), alebo mu zakazem vsetku konektivitu zvonka dovnutra zo vsetkych okolitych normalnych ciest (ale povolim zvnutra von).
Suik wrote:Na druhu stranu sa ale cudujem, ze v starej Cartouche je moznost aj "Pedestrian Boardwalk"[/url]
Aj v novom Papyruse, a nielen to, aj schody, (turisticke) chodniky... pekne je to popisane v anglickej Wiki Map Legend.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
No entrance, No connectivity... Sam este nemam nazor, ako by to urcite bolo najlepsie. Ale pripajal by som ich k cestam a nenechaval fyzicky odpojene.

Chcelo by to najprv vypocut tak zo desat nazorov... (Nehladal som zatial.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).