Chodniky v mapach

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Chodniky v mapach

Postby porubcan » Mon Apr 23, 2012 6:43 pm

LiborA wrote:
porubcan wrote:mne sa to zda zbytocne. a cim viac zbytocnych informacii system obsahuje, tym horsi vplyv to ma na vykon systemu...

tak to Tě moc nepotěší nové funkce, které Waze chystá, zrovna mi dorazil mail, kde je popisují a chtějí nějakou reakci - akorát je to označené jako interní materiál pro "vybrané" megawazery s tím, že to nemám dále šířit.

nuz nepotesil ste mne, ani ja vas nepotesim... pockame a uvidime...
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 732 times
Been thanked: 1654 times

Postby piother » Mon Apr 23, 2012 6:14 pm

Ok,

dik za odpovede. Podla mojho skromneho vizionarskeho nazoru sa snazi byt waze multi-navigaciou. A aj vzhladom na to, co hovori LiborA to tam zatial necham, pokial to moj AM nezmaze.
Osobne mi v neznamej lokalite dost pomahaju landmarky, kedze sa stane, ze GPSko ma hodi trocha inam ako realne som, takze to korigujem podla nich. Preto moja nadsenost landmarkami, s ktorych vykreslovanim problem na Galaxy S II nemam.

Za chodnik som, (nie z pohladu zbierania bodov), ale z pohladu pesej navigacie. No bezprostredne k cestam by som chodnik nedaval ani nenapajal na ich nody.
piother

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby libora » Mon Apr 23, 2012 5:32 pm

porubcan wrote:mne sa to zda zbytocne. a cim viac zbytocnych informacii system obsahuje, tym horsi vplyv to ma na vykon systemu...

tak to Tě moc nepotěší nové funkce, které Waze chystá, zrovna mi dorazil mail, kde je popisují a chtějí nějakou reakci - akorát je to označené jako interní materiál pro "vybrané" megawazery s tím, že to nemám dále šířit.
libora
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Postby porubcan » Mon Apr 23, 2012 2:30 pm

mne sa to zda zbytocne. a cim viac zbytocnych informacii system obsahuje, tym horsi vplyv to ma na vykon systemu... z mojho pohladu teda nie, toto by som na mape nechcel. ani ladmarkom oznacene panelaky. jedine vyuzitelne pouzitie je pre vacsie celky, kam moze niekedy zabludit zasobovanie - napr. pesie zony - alebo ak je to niekde potrebne kvoli adrese spravit chodnik.
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 732 times
Been thanked: 1654 times

Postby olco_107 » Mon Apr 23, 2012 1:12 pm

keby sa odsuhlasi taketo detailne kreslenie mapy, ktore si snad uz vyskusal kazdy :), tak by nastali podla mojho nazoru sialene preteky v kresleni chodnikov a vsetkych prkotiniek kvoli ziskavaniu co najvacsieho poctu bodov. nehovorim, ze zelena plocha medzi domami s hnedymi chodnikmi a naookolo sedymi domami vyzera zle, len ci to nie je zbytocne. kde stanovit hranicu co este do mapy kreslit a co uz nie? tak clenite landmarky client, teda aspon moj na iOS, vykreslit nedokaze a su dost kostrbate. kazde ma svoje + aj - ...
olco_107

Been thanked: 1 time

Postby piother » Mon Apr 23, 2012 12:40 pm

Caute,

moj prispevok a zasahy v mape su na viac topicov, ale pichnem to do tohto jedneho o chodnikoch (tych tam je najviac)..

Zaujima ma vas nazor na
1) zakreslovanie chodnikov medzi panelakmi v parkoch, dvoroch a ihriskach (https://world.waze.com/editor/?zoom=5&lat=48.12546&lon=17.10908&layers=BFTFTTTTTTFTTTTTTTTTFT)

a kedze ste videli mapu tak aj nazor na zakreslovanie
2) beznych parkovisk ako PL
3) Panelakov ako "Other" objektov

Ano, ja som spravil tu sarapatu. Nech mi je zem lahka.
piother

Been thanked: 0 time

Postby olco_107 » Sat Mar 31, 2012 10:01 am

medik wrote:Tak jsem si dneška vzpomněl na našeho chodníkového maniaka... Už to není krvavá lázeň, ale pocitivě všechny chodníky označil názvem ulice a městem :shock: Tady je chodník jako STREET :( Ale po pravdě, přijde mi to hodně praštěné - člověk pochopí zadanou pěší zonu nebo místo, kam se dá zajet autem, ale chodníky mezi barákama.... :(

Ja si myslim, ze sa chlapec moze vozit iba v okoli svojho domu na bicykli a ak ho nahodou mama zavola domov tak ho teraz navigacia dovedie bez problemov az k jeho vchodu :) (ine vysvetlenie nemam) Pokial by to boli fakt nejake pesie zony alebo chodnik na pustej ploche medzi domami, ktore logicky nieco prepajaju...Moj nazor znie: nemilosrdne mazat!
olco_107

Been thanked: 1 time

Postby medik » Sat Mar 31, 2012 8:36 am

foxitrot wrote:Ak do par dni (OK, pockame, mozno prave nie je online alebo nablizku) nezasiahne do mapy ani nijako inak nezareaguje, tak to kludne nejako zedituj(em(e)). Ale potom ho uz budeme musiet upozornit, ze skodi?

Tak jsem si dneška vzpomněl na našeho chodníkového maniaka... Už to není krvavá lázeň, ale pocitivě všechny chodníky označil názvem ulice a městem :shock: Tady je chodník jako STREET :( Ale po pravdě, přijde mi to hodně praštěné - člověk pochopí zadanou pěší zonu nebo místo, kam se dá zajet autem, ale chodníky mezi barákama.... :(
medik

Been thanked: 2 times

Postby foxitrot » Mon Mar 26, 2012 9:43 am

Suik wrote:normalne mam dilemu, ci mu to poopravujem, resp. napisem PM; alebo rovno zmaznem s mojim momentalnym pristupom a nazorom ku chodnikom ;)....a hlavne ta presnost podla "aerialov" a tie 7-metrove miniodbocky ma uplne zabijaju...

Podla mna ho predbezne upozorni, ze ma v segmentoch aspon vyplnat City a vynulovat Street, inak to krici na mape editora ako krvava revolucia a ked chce kreslit vsetky miniodbocky do kazdeho vchodu v panelakoch (hoci, vsimni si, ze nie je uplne dosledny), nech radsej zveladi OpenStreetMap - tam bude viac uzivatelov vdacnych za jeho detailnu pracu. (Statistika: je to 85+1 segmentov v dlzke 1423+88 metrov, odhadujem v okoli jeho domu.) Ja osobne ciastocne za chodniky som (casto ked som na prechadzkach vonku, tak brouzdam krizom-krazom po waze mape), ale tam, kde siroko-daleko nie je cesta a klient sa ide zblaznit, ked nevie, kam prilepit auticko, alebo kvoli tomu, aby ho neprilepil na blizke cesty a nenicil ich historicke data. Alebo v parkoch :oops: ale tie cesticky mavaju desiatky-stovky a nie jednotky metrov.

A este mu prosim pripomen, ze uzke chodniky okolo pieskovisk a laviciek pred domom nie su Service Roads - auto by si tam mohlo poskodit podvozok o obrubniky v uzkych ostrych zakrutach (za naivneho predpokladu, ze nepojde po trave). A nechavat nepripojene segmenty volne "visiet v lufte" tiez nie je uzitocna praktika - na to by si mal davat pozor.

Ak do par dni (OK, pockame, mozno prave nie je online alebo nablizku) nezasiahne do mapy ani nijako inak nezareaguje, tak to kludne nejako zedituj(em(e)). Ale potom ho uz budeme musiet upozornit, ze skodi?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2464 times
Been thanked: 1122 times

Postby Suik » Sun Mar 25, 2012 7:00 pm

medik wrote:

Ze by se na nekterych chodnicich nesmelo odbocovat? :mrgreen:
https://world.waze.com/editor/?zoom=8&l ... =152041040

normalne mam dilemu, ci mu to poopravujem, resp. napisem PM; alebo rovno zmaznem s mojim momentalnym pristupom a nazorom ku chodnikom ;)....a hlavne ta presnost podla "aerialov" a tie 7-metrove miniodbocky ma uplne zabijaju...
Suik

Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia