Chodniky v mapach

Image Image

Moderators: Unholy, guri211, GinBook, Zirland

Re: Chodniky v mapach

Postby erixooon » Sat Dec 22, 2012 5:14 pm

Nechápu smysl tvorby chodníků v malém parku na náměstí Kinských v Praze. U velkých parků jako Stromovka, Petřín OK, ale tady je to park 20x20 metrů... :roll: Akorát to dělá bordel na displeji.
Odstraněno!
erixooon

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby porubcan » Wed Apr 03, 2013 10:38 pm

pri cislovani domov som nasiel uchvatnu, priam ohurujucu pracu, predpokladam, ze nejakeho nepochopeneho genia, ktory uz pred 40 rokmi predbehol dobu minimalne o dve storocia a spachal brutalne cislovanie vchodov panelakov na Hospodarskej ulici v Trnave. aby toho nebolo malo, tak kopec vchodov je pristupnych iba z chodnika. a tu som narazil na dilemu. kam to cislo vlastne umiestnit. nakoniec som sa rozhodol kvoli cislam kreslit chodniky... vyzera to hnusne, ale asi nebude lepsie riesenie po ruke...
Image Image Image
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Android Beta Tester
Waze 4.5.0.1 on HTC One M9, Android 6.0 @ white Škoda Octavia RS Combi
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 629 times
Been thanked: 1497 times

Postby Pernstein » Thu Apr 04, 2013 5:45 am

porubcan wrote:pri cislovani domov som nasiel uchvatnu, priam ohurujucu pracu, predpokladam, ze nejakeho nepochopeneho genia, ktory uz pred 40 rokmi predbehol dobu minimalne o dve storocia a spachal brutalne cislovanie vchodov panelakov na Hospodarskej ulici v Trnave. aby toho nebolo malo, tak kopec vchodov je pristupnych iba z chodnika. a tu som narazil na dilemu. kam to cislo vlastne umiestnit. nakoniec som sa rozhodol kvoli cislam kreslit chodniky... vyzera to hnusne, ale asi nebude lepsie riesenie po ruke...

Tak toto ja bych nedelal. Jelikoz se jedna o autonavigaci, umistuju cisla na nejblizsi misto komunikace, kam se da dojet autem. Navic nevime, jak se bude novy superskvely ciselny vyhledavac chovat, vubec bych se nedivil, kdyby nebyl schopen navigovat na mista, kam se neda dojet autem. Tohle reseni bych nechal pouze pro ulice, ktere nemaji vubec zadny jizdni segment, napr. pesi zony.
Pernstein

Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times

Postby porubcan » Thu Apr 04, 2013 6:12 am

preto pisem, ze som mal dilemu, no ak by som na blizke parkovisko umiestnil cisla: 70-77 a tiez 92 a 93, tak ani srnka netusi, ktorym smerom sa ma clovek z parkoviska vybrat. preto som zvolil alternativu z chodnikom. uz dnes, ked sa necham navigovat na ulicu, ktora je pesou zonou (segment typu pedestrian boardwalk), tak to vie navigovat na posledny najblizsi driveable segment. predpokladam, ze by to takto malo fungovat aj do buducna, takze by vobec nemuselo vadit, ze ciel sa nachadza na chodniku.
Image Image Image
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby EfendiM9 » Thu Apr 04, 2013 6:24 am

Myslim, ze pri cislach domov treba rozlisovat 2 veci:
1) cislo domu
2) "Stop point"

Cislo domu das na strechu budovy (nad vchod) a to oznacuje kde presne ta budova je - podla toho by to mal najst "pesi turista".
Stop point je bod, kde ma sofer odstavit auto, ak ide na dane cislo domu.
Takze jednoznacne umiestnit Stop pointy na parkovisko.
Vid. popis k WME:
The Stop Point should be placed where you would park if you wanted to park closest to the main entrance to the building, driveway, or an entrance to the building parking lot. Think of it this way: "If you can get the driver to this point and have the app display a directional marker flag and announce the correct side of the road the destination is on, the driver should be able to figure out which building it is."

To ja mam skor dilemu, ked parkovisko, kde by som zastal je na inej ulici ako vchod do daneho domu ... Stop Point teda neviem umiestnit tak ako by som povazoval za najvhodnejsie.
Aj ked v popise sa tvaria ako keby zvazovali, ze to v buducnosti umoznia:
It can be moved anywhere on the named segment for that address. It cannot be moved to any other segment including driveways (at this time).
Edit: V principe teda aj pesie zony by mali mat umiestnene Stop Ponty na mieste, kde ma sofer odstavit auto, ak ide na dane cislo domu ... to ale skoncime pri tej mojej dileme s umiestnenim na inu ulicu.
Waze Android 4.5.0.1 @ HTC One (Android 6.0)
EfendiM9

Has thanked: 126 times
Been thanked: 124 times

Postby Pernstein » Thu Apr 04, 2013 6:40 am

EfendiM9 wrote:Myslim, ze pri cislach domov treba rozlisovat 2 veci:
1) cislo domu
2) "Stop point"

Ano, to jsem se v předchozím postu špatně vyjádřil. Myslel jsem stop point a psal jsem číslo domu 8-) Samozřejmě nad nejbližší místo, kam se dá dojet autem, umísťuju stop point. Číslo je vždy nad domem.

Mimochodem jsem vypozoroval, že je lepší to udělat nadvakrát. Čísla uložit se stoppointy tak, jak je editor umístí automaticky, a teprv potom stoppointy přetahovat. Téměř pokaždé, kdy jsem hýbal se stoppointy ještě před uložením čísel, mi WME vyhodil hlášku o chybě a všechna neuložená čísla jsem mohl dělat znovu. :evil:
Pernstein

Postby porubcan » Thu Apr 04, 2013 8:52 am

EfendiM9 wrote:Cislo domu das na strechu budovy (nad vchod) a to oznacuje kde presne ta budova je - podla toho by to mal najst "pesi turista".
Stop point je bod, kde ma sofer odstavit auto, ak ide na dane cislo domu.
Takze jednoznacne umiestnit Stop pointy na parkovisko.

takze by som mal rozhodnut, ktore parkovisko je pre ktory vchod to najlepsie, lebo prave v uvedenom pripade su parkoviska aj pri hlavnej ceste (Hospodarka) aj z druhej strany (Kalinciakova) a este je kusok odtial Lidl, kde tiez obyvatelia parkuju, lebo parkovacich miest je nedostatok...

ak dam cislo domu na strechu a stop point na parkovisko vzdialene desiatky metrov, tak tazko povedat ako naznacim, ze vchod je z druhej strany (teda od chodnika)
Image Image Image
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Thu Apr 04, 2013 11:06 am

Neviem či to vymysleli ľudia z Waze, alebo aktívni editori, ale od začiatku je pre mňa záhadou, prečo číslo umiestňovať na strechu domu a nie ku vchodu, kde je menovka a zvonček. (Použijem otrepanú frázu (ktorá už bola použitá aj proti mne): je to navigátor a nie evidencia budov.)
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (N-E52), while
trying to get used to the good new social Android 4.0.xx.yyy (OP-X LOL-a-popp).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2013 times
Been thanked: 910 times

Postby MagicOfLA » Thu Apr 04, 2013 11:13 am

Ja davam na dvere. Je nejake stanovisko, ze to robit inak? Alebo sme stale v otukavacej fazi a cakame, co sa vykrystalizuje? :)
Image
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5

Has thanked: 79 times
Been thanked: 173 times

Postby Pernstein » Thu Apr 04, 2013 11:37 am

foxitrot wrote:Neviem či to vymysleli ľudia z Waze, alebo aktívni editori, ale od začiatku je pre mňa záhadou, prečo číslo umiestňovať na strechu domu a nie ku vchodu, kde je menovka a zvonček. (Použijem otrepanú frázu (ktorá už bola použitá aj proti mne): je to navigátor a nie evidencia budov.)

Já myslím, že je to z uživatelského hlediska úplně jedno...
Pernstein

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia