mno, to spendleni pri Grepove produktivite asi nebude nejstastnejsi, spis nejakou slozku "Prace pro nove editory" nebo tak necoGinBook wrote:Než zavádět další sekci fóra, to budu radši připínat špendlíkem. A po dodělání to odepnu. Pokud toho bude mnoho na první stránce, tak to prostě uklidíme sami.
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz
jsme mu to v sobotu rikali, at spacha folder ... ma to pry jednu potiz, zastavi to _cele Waze Forum na cca 3 minuty ... i tak bych do toho sel!komichal wrote:Tady začíná probublávat mírná nespokojenost se současným stavem:
viewtopic.php?f=274&t=133752
Nevím přesně, kdo mi poví?
Co obnáší vytvoření nové sekce,
že se do ní GinBookovi
tak strašně moc nechce...
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz
cafte, ja by som chcel editovat nieco na co nemam pravo a viem ze je to zle zakreslene. komu sa mozem ozvat? alebo ako rychlejsie ziskam vyzsi stupen
dakujem za odpovede, a ospravedlnujem sa ze som taka lama ale ja sa polepsim, slubujem
Ahoj, mám tip na jedno nekonečné a poměrně zajímavé téma nejen pro nováčky. Sice nepřináší moc bodů, na to kolik žere času, ale zato je užitečné.
Existuje spousta webů, kde se oznamují uzavírky a omezení. Kdyby si každý sledoval své lokální zpravodajství a upravoval s ním své okolí - buď sám nebo požadavkama ve fóru, možná by ubylo nepříjemných překvapení z uzavírek a dlouhých objížděk.
Já sám mám zkušenost s tím, že jsem se den před odjezdem na dovolenou dozvěděl, že na trase je zásadní uzavírka a Waze mě přes ní naváděla, protože jí neměla zakreslenou. (zápis tady) Do dat se jí podařilo dostat až den poté, co jsem to projel a provířil to tu v diskusi. ...A co jsme si se Sibstrem nahráli (a zřejmě si ještě nahrajeme) s uzavírkama v Jílovém u Prahy. Informaci o uzavírce se tu člověk dozví jen na stránkách radnice.
Zdroje s informacema o uzavírkách jsou bohužel značně heterogenní a každý si musí najít své. Předpokládám, že ty největší - celorepublikové tu už někdo sleduje (ÚAMK, TSK Praha, ŘSD, Policie, kraje...), ale určitě je spousta zdrojů, které jsou nepodchycené - viz to zmíněné Jílové.
Existuje spousta webů, kde se oznamují uzavírky a omezení. Kdyby si každý sledoval své lokální zpravodajství a upravoval s ním své okolí - buď sám nebo požadavkama ve fóru, možná by ubylo nepříjemných překvapení z uzavírek a dlouhých objížděk.
Já sám mám zkušenost s tím, že jsem se den před odjezdem na dovolenou dozvěděl, že na trase je zásadní uzavírka a Waze mě přes ní naváděla, protože jí neměla zakreslenou. (zápis tady) Do dat se jí podařilo dostat až den poté, co jsem to projel a provířil to tu v diskusi. ...A co jsme si se Sibstrem nahráli (a zřejmě si ještě nahrajeme) s uzavírkama v Jílovém u Prahy. Informaci o uzavírce se tu člověk dozví jen na stránkách radnice.
Zdroje s informacema o uzavírkách jsou bohužel značně heterogenní a každý si musí najít své. Předpokládám, že ty největší - celorepublikové tu už někdo sleduje (ÚAMK, TSK Praha, ŘSD, Policie, kraje...), ale určitě je spousta zdrojů, které jsou nepodchycené - viz to zmíněné Jílové.
Nováčkovia? Zásadné veci už väčšinou nemajú na editovanie ani starí editori...
Ak náhodou nešoférujem do nejakej oblasti, kde je ešte málo zakreslené, tak už zostáva iba vylepšovať mapy v okolí v menej podstatných položkách. Pravidelne si prebehnem AM oblasť, povenujem sa UR, dokresľujem prírodné objekty, predajne, reštaurácie, firmy, ale kľúčová dopravná infraštruktúra je už zväčša zakreslená. Občas ma vytáča, že aj veci, ktoré som kreslil ja niekto pozamykal na L4+ a vravím si, že to je predsa blbosť. Iba ak objavím vyslovene vážne veci, tak to nahlásim a žiadam o odomknutie, vravím si - ak si nevieme udržať kvalitu L3 editorov a nedôverujeme im, tak nech si teda všetku robotu urobia L4 a vyššie.
Stále síce nájdem nejaké veci na editovanie, ale občas je dnešný stav frustrujúci. Rozumej, blížime sa k dokonalej mape.
Ak náhodou nešoférujem do nejakej oblasti, kde je ešte málo zakreslené, tak už zostáva iba vylepšovať mapy v okolí v menej podstatných položkách. Pravidelne si prebehnem AM oblasť, povenujem sa UR, dokresľujem prírodné objekty, predajne, reštaurácie, firmy, ale kľúčová dopravná infraštruktúra je už zväčša zakreslená. Občas ma vytáča, že aj veci, ktoré som kreslil ja niekto pozamykal na L4+ a vravím si, že to je predsa blbosť. Iba ak objavím vyslovene vážne veci, tak to nahlásim a žiadam o odomknutie, vravím si - ak si nevieme udržať kvalitu L3 editorov a nedôverujeme im, tak nech si teda všetku robotu urobia L4 a vyššie.
Stále síce nájdem nejaké veci na editovanie, ale občas je dnešný stav frustrujúci. Rozumej, blížime sa k dokonalej mape.
kedysi davno som bol kvoli rozsirovaniu EA schopny volit alternativne "obchadzkove" trasy... dnes to vsak uz nema prakticky vyznam. vieme pridelit AM area aj L1/L2 editorovi na zaklade ziadosti...grepa wrote:Ale řekni někomu ať si sedne do auta a objede si za odpoledne 40-80 km někde kde se běžně nepohybuje a jede tam jen proto, aby si udělal větší EA a zkouknul hlášky.
osobne nemam pocit, ze by vsetko bolo hotove, hlavne co sa tyka landmarkov je co zlepsovat (spravna kategorizacia, alt. pomenovanie kvoli vyhladavaniu, spravna adresa, dalsie detaily...). kto ma chut, nech si zoberie na starost najblizsie mesto a doplni relevantne informacie... je to sluzba vsetkym uzivatelom... ja som v Trnave piloval landmarky podla vlastnych priorit dolezitosti - benzinky, hotely a penziony, obchodne centra a supermarkety, autoumyvarky, autoservisy a autosalony, kulturne vyzitie a sportoviska... proste ciele, ktore pokladam za uzitocne z pohladu bezneho uzivatela - malokto bude hladat polnohospodarske druzstvo alebo nejaku fabriku. a informacie, ktore su pre neho dolezite - tel. kontakt, web, otvaracie hodiny, spravna adresa...
to samozrejme mozu, za predpokladu, ze segment nie je zamknuty na vyssiu uroven ako je uroven editora. problem moze byt s forsovanim cisel, to moze robit L3+ a tym padom je to pre L1/L2 pakaren... otazka tiez je, ci je cislovanie natolko prinosne, ze sa tomu oplati venovat kvantum casu (kedze vysledky z googlemaps su relativne dost kvalitne). na druhej strane, z vlastnej skusenosti viem, ze pri cislovani som odhalil viacero chyb v pomenovani ulic, ktore dovtedy neboli zrejme...bebebrumik wrote:Co čísla orientační? Můžou editovat L1 editoři čísla u L2 ulic?
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Tak tak kontaktovat někoho v okolí ten poradí nainstaluje skripty, odemkne....
ChargerD to tak udělal zašli jsme na oběd ukázal jsem mu co je třeba on si teda ještě zajel do brna za konkurencí a edituje už je L2 a počítám že za chvilku bude L3.
Na venkově je tolik práce... nejde začít editováním D1 nebo Václaváku
PS: edirace čísel mi nepřijde smysluplnná....
PS: nabízím pomoc L1-L2 editorům na trase Praha-Vary-Cheb, Praha-Plzeň--Cheb
ChargerD to tak udělal zašli jsme na oběd ukázal jsem mu co je třeba on si teda ještě zajel do brna za konkurencí a edituje už je L2 a počítám že za chvilku bude L3.
Na venkově je tolik práce... nejde začít editováním D1 nebo Václaváku
PS: edirace čísel mi nepřijde smysluplnná....
PS: nabízím pomoc L1-L2 editorům na trase Praha-Vary-Cheb, Praha-Plzeň--Cheb
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2
Jinak i L4 a L5 malují vesnické cesty, parkoviště u supermarketů a taky máme jednoho specialistu na JZD
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2
Já stále nacházím nové kruháky, nově otevřené úseky, parkoviště prostě kdo hledá najde...
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2
Re: Co mají editovat nováčci?!