Post Reply

Co mají editovat nováčci?!

Post by GinBook
Ahoj

Množí se nám věty typu:
- Co mám editovat?
- Už je tu všechno hotové
- Dejte mi práci....

Z jedné stránky mne těší v jakém stavu máme mapu, z druhé stránky ztrácíme editory a já nevím co už radit.
Ve své podstatě se dostáváme do "cíle" (to jsem přehnal. :-)). V tomto tempu do konce roku zpracujeme většinu věcí jako hlavní silnice, pojmenování ulic, doladění názvu obcí, atd...

Ano, zůstávají nezakreslené uličky, čísla orientační, landmarky všeobecně (lesy, voda).
Ovšem otázka co doporučovat nováčkům a co zkušenějším editorům.

Samozřejmě jsem to zjednodušil, ale tak nějak podobně to je.
Proto otvírám na toto téma diskuzi.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times

POSTER_ID:863001

1

Send a message

Post by bebebrumik
Co čísla orientační? Můžou editovat L1 editoři čísla u L2 ulic?
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
A co udělat jen jedno téma a v prvním příspěvku zadat všechny free edity?
Asi takto:
Vždycky by někdo přidal free edit a Moderátor doplnil do 1.příspěvku - řazení podle abecedy třeba.
Bylo by jedno téma a ne 20.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by d2-mac
Taky si myslím, že práce je stále hodně i pro začínající. Problém je, že nevědí jak ji najít a nebo, že nemají EA/AM.

Silnice

Stále je nedokončeno hodně menších vesnic v okolí hranic a v méně obydlených oblastech republiky. Některé mají alespoň hlavní silnici ale ještě koncem roku jsem zakresloval jednu ke které žádná nevedla. V minulosti jsem se snažil na taková místa upozornit pomocí UR a ve fóru CZ: Žádosti o úpravu cest v ČR ale odezva byla mizivá. Po měsíci jsem to většinou dokresloval sám a nebo s grepou.

Kromě vesnic není hotové velké množství průmyslových areálů, fabrik, JZD apod. Taková místa jsou nejen na venkově ale i ve velkých městech. Je to ideální „autoškola“ pro nováčky kde si mohou vše osahat. Do těchto míst se můžou bez obav pustit i úplní začátečníci pokud si práci nechají zkontrolovat.

Z další práce mě napadá úprava žalostné geometrie v některých oblastech (např. silnice vedené přes rybníky v JČ kraji) a úpravy začátků obcí na bílé cedule. Nevím jestli by pro tyto činnosti nebyla vhodná koordinace, např. připravit odškrtávací seznam.

Landmarky

Všeobecně je to práce užitečná ale pro nováčky ne příliš přínosná, moc se toho nenaučí. Nepřidává tomu ani současná dvoukolejnost vyhledávání podle google a podle waze. Připadám si jako na dvou židlích, přece nebudu vše dělat 2x.

Vytváření nových landmarků. Řekl bych, že zde chybí přesná jednotící pravidla pro pojmenování, volbu druhu landmarku a taky adresy (jak psát název firem, jakou zvolit velikost písmen, často se opakující dotazy na druh např. pro domov důchodců). Tady nemá smysl lidová tvořivost, je potřeba vytvořit vzory a pravidla. Je otázkou jestli podle informací o připravovaném nalití všech řek a vodních ploch do mapy má smysl nyní vytvářet tyto druhy. Další téměř nekonečnou možností jsou lesy (prosba – zatrhávejte u lesů v adrese u města NIC a nezapomeňte potvrdit) které lze dělat lokálně a železnice. Připravují se pravidla pro vytváření zastávek hromadné dopravy, zde se půjde taky zapojit.

Sjednocování landmarků. Opět nepředstavitelné kvantum práce na celé ploše republiky. V případě, že se zkoordinuje (tj. udělají se kampaně), může na tom pracovat libovolné množství zájemců v malých lokalitách.

A co třeba?

Kdo začínáte a budete chtít editovat, připište si do patičky (určitě někdo poradí jak na to, sám to nevím), která se ukazuje za vlastním příspěvkem na fóru, popis EA kterou máte (např. EA Olomouc a okolí nebo EA severní část okresu Brno-venkov). Ptejte se na fóru Waze nováčik - otázky a nebo na chatu, pokusíme se Vám poradit do čeho se pustit ;)
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
grepa wrote:a nejspíš poprosím d2-mac, aby jsme je nedělali a případně uzavřely ty stávající.
Všechna svá UR jsem zavřel a nová již vytvářet nebudu. Doufám, že jsem se tím nedotkl Tvého URkového majestátu ;)

Mám návrh na drobnou modifikaci toho jak to řešit. Ve fóru CZ: Žádosti o úpravu cest v ČR vytvořit novou podsekci s názvem například Kde je potřeba editovat nebo něco vhodnějšího. Měla by se chovat podobně Čerpací stanice, tj. půjdou do ní vytvářet nová vlákna. A dál už může být vše stejná jako navrhoval grepa, snad s jedním vylepšením (pokud již nepadlo), vlákna s místy která budou dokončena a zkontrolována označit zeleným zatržítkem:
icon_topic_solved_list.png
(222 Bytes) Downloaded 393 times
Výhodou takového oddělení bude, že se nebudou plést dohromady krátkodobé žádosti na rychlou úpravu (např. připojení nějakého segmentu) s těmi co mají dlouhodobější charakter a jsou více méně určené pro začínající.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by GinBook
Sice je to dotaz do nováčkovského vlákna, ale...

Když si projdeš forum od začátku, tak je dobré mrknou na vlákno "Pro nováčky" kde měl padnou tvůj dotaz.
Taky máme takové čtení (sice určené pro ČR) a to: https://wiki.waze.com/wiki/Czech/%C5%A0 ... ze_editory ovšem platí to stejně pro všechny.

Ohledně chyb: je dobré napsat do SK:Žádostí o úpravy a tam napsat problém, poprosit o opravu či odemknutí. Tam si to už koordinují kluci z SK. :-)

Jak rychle získat vyšší stupeň? Editováním! Samozřejmě nejlépe za účasti někoho zkušeného. V editoru je chat a tam by ti měli kluci též pomoci.

A mimochodem, vítej!
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Než zavádět další sekci fóra, to budu radši připínat špendlíkem. A po dodělání to odepnu. Pokud toho bude mnoho na první stránce, tak to prostě uklidíme sami.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Nechce se mi vytvaret jiny oddil. Klidne se priznam.

Pokud tam bude viset neco dlouho, jakoze bude, to hold dodelame. Cekat zda se nekdo nahodou objevi...


Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Ano tez se mi nelibi tento stav. Byl to pokus a souhlasim ze do slepe ulicky.
Ikdyz nejsem porad presvedcen o zalozani dalsi casti, bo problemy se maji resit hned....dal jsem na vas a zacal hledat jak vytvorit nove Forum pod "Zadosti".
Moje zjisteni je, ze bud jsem to nenasel, nemam dostatecne prava nebo jsem uplne mešuge. Proste jsem to po hodine vzdal neveda si stim rady. Takze to vypada na dopis Orimu....

Nazev chcete jaky?


Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
K te jsem se osobne nedostal. Pozdeji. Ale udelam spon ukazku a necham posoudit ostatni. Mozna by jsme ani nepotrebovali vlakno. ;-)


Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message