Post Reply

POI, Fotky a označovanie domov

Post by dusan2020
Zdravím, chcem sa spýtať, či sa nedá neakou hromadnou správou alebo neakým podobným spôsobom oznámiť nováčikom (okrem fóra, lebo to niektorý asi ešte ani nevideli), že sa nemajú označovať a pridávať ako POI aj s fotkami rodinné dom a bytovky, kde nie je žiadna firma, parkovisko ani nič podobné ?
V editore mapy v oblasti ktorú môžem editovať, sa začínajú pravidelne zobrazovať domy a bytovky nováčikmi pridané ako POI aj s fotkami.
Ďakujem
dusan2020
Posts: 172
Has thanked: 43 times
Been thanked: 11 times

POSTER_ID:16970380

1

Send a message
;)

Post by bebebrumik
Co by nemělo být: viditelné SPZ, obličeje, vnitřky budov... Prostě jakákoliv budova z venku pro orientaci je dobrá, včetně soukromých domů. Když si ho tam někdo chce dát, tak ať. Je tam pro to i tlačítko soukromá budova nebo tak nějak.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
Ano, tato pravidla jsou správná. Obytné domy určitě nedělat jako Plochu, ale jako Bod.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by d2-mac
Nejsem si jist jestli jsou pravidla pro CZ a SK komunitu totožná. Máte na Slovensku povoleno kreslit v editoru obytné domy? Ptám se proto, že jsem jich nedávno velké množství zahlédl, jestli si dobře pamatuji tak to bylo v Trenčíně.

Teď již všeobecně bez ohledu na CZ/SK, dosti často narážím na fotografie které jsou pořízené z mobilu v držáku za předním sklem při dojezdu na nějaké místo. Nejvíce místa na záběru zabírá vozovka, po stranách je občas vidět uliční zástavba. Předpokládám, že je to na smazání.

Ještě jsem si říkal jestli záměrem waze s focením soukromých obytných domů nebylo sbírat adresní místa.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by dusan2020
ma5jkl wrote:Pokial je spravne vyplnena adresa a fotka je rozumne spravena nevidim dovod preco by nemohol byt v mape aj dom bytovka panelak.
S tým by som aj súhlasil, taktiež aj s bebebrumik
bebebrumik wrote:Co by nemělo být: viditelné SPZ, obličeje, vnitřky budov... Prostě jakákoliv budova z venku pro orientaci je dobrá, včetně soukromých domů. Když si ho tam někdo chce dát, tak ať. Je tam pro to i tlačítko soukromá budova nebo tak nějak.
Ale keď si nováčik odfotí neaký displej na rádiu alebo hromadu kríkov tak to by im malo byt neakým spôsobom vysvetlené lebo veľa takých fotiek k miestam tu bolo, preto ma tak napadlo, že by to malo byť riadne upresnené lebo potom s takých fotiek nikto nevie potom o čo sa na fotke jedná
dusan2020
Posts: 172
Has thanked: 43 times
Been thanked: 11 times
Send a message
;)

Post by GinBook
Akorát před převodem na soukromá se musí předtím vymazat název. A občas to nejde uložit. ;-)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by hamilnes
dusan2020 wrote: Ale keď si nováčik odfotí neaký displej na rádiu alebo hromadu kríkov tak to by im malo byt neakým spôsobom vysvetlené lebo veľa takých fotiek k miestam tu bolo, preto ma tak napadlo, že by to malo byť riadne upresnené lebo potom s takých fotiek nikto nevie potom o čo sa na fotke jedná
Myslím, že je to tu na wiki riadne vysvetlené a dostaočne upresnené, stačí máličko pohľadať a čítať. Treba ešte viac?
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by komichal
A prečo sa to nemá?
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by ma5jkl
Pokial je spravne vyplnena adresa a fotka je rozumne spravena nevidim dovod preco by nemohol byt v mape aj dom bytovka panelak.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
dusan2020 wrote:
Ale keď si nováčik odfotí neaký displej na rádiu alebo hromadu kríkov tak to by im malo byt neakým spôsobom vysvetlené lebo veľa takých fotiek k miestam tu bolo, preto ma tak napadlo, že by to malo byť riadne upresnené lebo potom s takých fotiek nikto nevie potom o čo sa na fotke jedná
Ked nie je jasne z fotky co tym chcel basnik povedat alebo porusil niektore z horeuvedenych pravidiel tak mazat. Ta hromadna sprava by bola sice fajn ale nemyslim si ze je nieco take v nasich silach. Hrba z tych novacikovskych fotiek je spravena len preto aby si to vyskusali. Ked si to vyskusaju velakrat a fotky sa im neschvalia dostavaju sa na blacklist a myslim ze vtedy im aj pride nejaka sprava z HQ.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»