Post Reply

Problémy s číslováním

Post by
Ahoj, po delší konverzaci s d2-mac na téma číslování domů jsme se dohodli, že založím toto vlákno, kam budu přidávat problémy s číslováním, aby byly nějaké příklady, pokud by se toto v sobotu projednávalo. Jedná se většinou o problém s tím, že vchod nebo parkoviště pro daný objekt je jinde, než je daná silnice a nelze tam tím pádem umístit Stop Point.
  1. Ulice Čajkovského, HK - Tato budova, podle katastru Čajkovského 5a, má parkoviště i vchod z ulice Na Občinách a nejbližší Stop Point na ulici Čajkovského je daleko a dost mimo. - http://goo.gl/EQeqMT
    ______________
  2. Ulice Palachova, HK - Budova, podle katastru Palachova, má parkoviště, vchody i vjezd z ulice Svitavská. Stejný problém jako výše. - http://goo.gl/tmTA7U
    ______________
  3. Ulice Vysocká, HK - Označené segmenty podle katastru už nejsou ulice Vysocká, takže by měli být bez názvu. Pro navigaci by ovšem bylo vhodné, aby byl Stop Point právě na těchto segmentech. - http://goo.gl/l0xCVA
    ______________
  4. Ulice K Orlici, HK - Podle katastru končí ulice K Orlici, tak jak v mapě. Dům na SV však podle katastru má adresu na této ulici a pro navigaci by se tedy také hodilo mít Stop Point až u domu. - http://goo.gl/gxbzHw
To je zatím vše, další přibudou. U těch prvních dvou podle mě není nějaké rozumné řešení dokud Waze nebude vyhledávat adresy i v landmarku, čímž by se daly tyto situace ošetřit. U 3 a 4 jde spíše o posouzení, zda v daných případech striktně dodržovat ozačení podle katastru nebo zda je lepší mít přesnou navigaci.

Díky za přečtení a případné řešení ;)

POSTER_ID:17053044

1

Send a message

Post by bebebrumik
Mám tu jedno UR, kde prý nejde najít Slezská 14. Zkoušel jsem to zadat v aplikaci a našeptávač opravdu nabídne jen Slezská 140. Správný výsledek jde najít až po odentrování nebo doplnění ", Praha". Lze s tím něco udělat?
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... st=5097151
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
Ano, po zadání Praha to místo hned najde. To samé dělají i Google mapy - zadáš jen "Slezská 14" a vyplivne ti to jako první Slezská 140 - když ale přidáš Prahu, už ti to najde, takže v Google mapách toto místo je, jen je prostě divný :-)

Zkoušel jsem v Google mapách Slezskou s různýmy čísly a od 2 do 14 to prostě hledá jen, když zadáš i Praha a od 16 to najde i bez Prahy.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
Jo v podstatě to jsem zadavateli napsal. Jen je divný, že to najde číslo 140 a ne 14, co zadávám.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bures
A je tu ještě další riziko. Zatím jsem nepřišel (a nikdo mi ani neporadil), jak elegentně přejmenovat ulici, která je očíslovaná. Už se mi to několikrát stalo a tak šla čísla pryč.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
Cimrman řekl: "Každý zbytečný segment je zbytečný.".
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by d2-mac
pvo11 wrote:Jsou města nebo části měst, kde orientační čísla neexistují, takže to je dost velký problém, tedy alespoň pro zadávání čísel domů :) .
Když nejsou orientační, použijí se čísla popisná. Prosím o osvětlení kde je ten velký problém? ;)
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by GinBook
Nerozumím o co tu jde, když vyhledávám, zadávám co nejvíce informací které znám.
Těch Slezkých 14 v ČR může 150 v různých městech.

Tedy je jasné pochybení na straně uživatele.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Mne to nabizi vysledky na Morave, slezkou 140 mi to nenabidne, no zkousim to na neverejne verzi, takze nejsem spravny vzorek testera.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by Kebb01
nocommenta wrote:
pvo11 wrote:
d2-mac wrote: Když nejsou orientační, použijí se čísla popisná. Prosím o osvětlení kde je ten velký problém? ;)
Waze předpokládá, že ulice je číslovaná postupně. Nebo už se to změnilo a je možné vkládat libovolná čísla v libovolném pořadí?
Waze predpoklada, ze na jednej strane ulice su cisla neparne/licha a na druhej strane parne/suda...
V poradi 1, 2, 3, 4, 5... na ulici ich L1 a L2 nemozu zadat... uz i tu je potrebne L3 + force...
Mám dojem, že tohle už není pravda. Kdysi jsem se číslování věnoval a bez problémů vkládal čísla na přeskáčku.
Ale možná už je zase vše jinak, je už to nějaký pátek zpět.
Pak jsem číslování nechal být - pod tlakem komentářů, že je to zbytečné, protože to stejně bere čísla z google.

Odesláno z mého HTC One S
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
nocommenta wrote:
Kebb01 wrote: Mám dojem, že tohle už není pravda. Kdysi jsem se číslování věnoval a bez problémů vkládal čísla na přeskáčku.
Ale možná už je zase vše jinak, je už to nějaký pátek zpět.
Pak jsem číslování nechal být - pod tlakem komentářů, že je to zbytečné, protože to stejně bere čísla z google.
Bohuzial je, cerstva skusenost z tohto a minuleho tyzdna...
Na jednej ulici boli domy cislovane pekne v rade od 1 po n, po neparnom to odmietlo akceptovat parne, tak maju na ulici zatial ocislovany kazdy druhy dom... ;)
Tak teď jsem to vyzkoušel a bez problémů zadám čísla, jak mě napadne, na přeskáčku lichá/sudá, bez problémů jsem zadal i s lomítkem (1354/16) atd.
test_cislovani.jpg
Test číslování
(198.06 KiB) Downloaded 207 times
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane