Statistiky waze

Image Image

Moderators: Unholy, guri211, Zirland, GinBook

Re: Statistiky waze

Postby guri211 » Wed Nov 23, 2011 9:11 pm

Statistiky 23.11.2011 - Bratislava a blizke okolie:

Najviac sucasne prihlasenych Wazerov:
40 (08:07 - 08:24, 17:41)

Najviac sucasne jazdiacich Wazerov (rychlost >0):
28 (08:07, 08:14)
26 (08:06, 08:15, 17:31)

Pocet unikatnych prihlasenych Wazerov za den: 257 (wow! A to je iba Bratislava!)
Pocet unikatnych Wazerov ktori aspon 1x za dany den jazdili: 203 (79% z prihlasenych)
Celkovy pocet minut prihlasenych Wazerov: 15318
Celkovy pocet minut jazdy: 7805 (51% z prihlaseneho casu)

UPDATE 23.11.2011 22:19:
Novi Wazeri (registrovani za poslednych 7 dni) - pocet prihlasenych za den: 29
Novi Wazeri (registrovani za poslednych 7 dni) - pocet jazdiacich za den: 19 (66% - wow!)
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 782 times
Been thanked: 466 times

Postby foxitrot » Wed Nov 23, 2011 9:22 pm

guri211 wrote:
foxitrot wrote:
LiborA wrote:Šlo sledovat "po kouskách" celé území ČR a SR?

Bolo by to mozne sledovat s pomocou len 1 uctu, alebo by bolo treba 1 na kazde policko sachovnice?

Dat sa to da, kludne aj cez jeden ucet, otazne je ale ako dlho sa to bude dat :) Tie requesty by boli totiz az moc napadne a podla mojich info uz waze par blokovani skriptov riesil.

Ved to. Asi by to bolo ekvivalentne tomu, ze by som kazdu minutu-dve na displeji telefonu popozeral celu republiku a robil to sustavne mesiace-roky?

guri211 wrote:Pocet unikatnych prihlasenych Wazerov za den: 257 (wow! A to je iba Bratislava!)
Pocet unikatnych Wazerov ktori aspon 1x za dany den jazdili: 203 (79% z prihlasenych)

:o Nevidim = Neverim! Uz tych par desiatok, co sporadicky vidim na displeji, sa mi zdalo neuveritelne hodne :)
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (N-E52), while
trying to get used to the good new social Android 4.0.xx.yyy (OP-X LOL-a-popp).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1927 times
Been thanked: 873 times

Postby foxitrot » Wed Nov 23, 2011 10:17 pm

Uz ma to dlho tlacilo, tak som musel vypustit paru na strankach Mega-Wazers stretnutia v Parizi.
Mozno raz dosiahneme aj Waze podporu na vyrobu a sledovanie nejakych uzitocnych statistik?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby fotrik » Wed Nov 23, 2011 11:29 pm

Tak jsem zadoloval v pameti a v dokumentaci, jak se s tim RRDtoolem vlastne dela, a vyplodil na guriho datech prvni graf. Omluvte prosim nedoresene formatovani popisu pod grafem, chtel jsem aspon neco ukazat, nez pujdu spat. Dobrou noc!
Attachments
ba_24h.png
ba_24h.png (106.4 KiB) Viewed 658 times
ImageImage
fotrik
Localizers
Localizers

Has thanked: 111 times
Been thanked: 118 times

Postby fotrik » Wed Nov 23, 2011 11:37 pm

Zkuste zapremyslet a navrhnout, jake grafy zobrazovat. Priklad vyse jde udelat pro jakoukoliv casovou osu od 12 hodin po nejmene 2 roky. Dale me napadaji grafy pro pocet odjezdenych minut a kilometru za den, pocet unikatnich uzivatelu za den a pocet novych uzivatelu mladsich nez jeden den.
ImageImage
fotrik
Localizers
Localizers

Has thanked: 111 times
Been thanked: 118 times

Postby foxitrot » Thu Nov 24, 2011 12:33 am

Uz teraz to vyzera velmi slubne. A bola to bleskovka, vazeni!
Vidim, ze v ktoromkolvek case je zhruba polovica wazerov staticka - nech si Alpha konecne uvedomi, ze klient potrebuje Pause button!

Da sa krivka vyplnit (od nuly hore) "polopriesvitnou" farbou? Konkretne som myslel na zlty sucet. Hoci neviem, ci to bude uzitocne.

Asi bude na to treba riadnu databazu, ale napada ma aj pocet znamych uzivatelov, ktori sa viac ako .... tyzdnov / mesiacov neprihlasili (resp. neobjavili na sledovanom uzemi) - zrejme by to bola rastuca krivka podobne ako pocet znamych uzivatelov, preto asi spolu na samostatnom grafe?

Priemer a median "veku" aktivnych (za posledny tyzden ci mesiac?) uzivatelov? Ak budu podobne stupat, uzivatelov pribuda a ostavaju. Ak median bude rovny a priemer stupa, asi je tu par skalnych a novacikovia to "skusia a zahodia". (Mozno trepem blbosti, v statistike sa moc nevyznam :D)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby Nocturno7 » Thu Nov 24, 2011 1:05 am

ano ako vravis... co som pozeral graf tak wazeri to skor pouzivaju na dopravny servis ako na navigaciu... teda aspon v bratislave.. podla krivky rano a a poobede ..sama spicka zrovna ked sa ide z prace... a pochybuje ze niekto netrafi domov z prace.. heh..neviem ci aj z inych statov toto skusal s tym ze by dal alphovi vediet o tom ze je cas premyslat hlavne nad strankou dopravneho servisu kedze to je vlastne 50% uspechu alebo 50% toho co waze znamena.. ta druha je navigacia.. takze by mali zacat rozmyslat nielen na navigaciu a editaciu ale hlavne prekopat aplikacku..este mi prosim vysvetlite ako je to s tymi ich servrami... presnejsie to nechapem preco im vsetko trva 3 tyzdne nahrat klientovi... co je tam pomale? ked ja to z editujem tak si to ktokolvek pozrie pri editacii v tom istom case na svojom pc... to znamena ze na servri to je ulozene... a co je potom pomale? zo servra na klienta? lebo cesty su upravene a ulozene cize nie je potrebne aby to niekto kontroloval kdesik v amerike... tak co je tam pomale?
AM: Tade kade behám :-)
Asus Transformer Pad TF300TG
Samsung Galaxy Tab - 3.0
LG GT540 - Waze 2.4.0.26
Volvo Irizar PB, autobus Student Agency
Citroen Picasso C4
Image Image
Nocturno7

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby foxitrot » Thu Nov 24, 2011 2:25 am

Nocturno7 wrote:co som pozeral graf tak wazeri to skor pouzivaju na dopravny servis ako na navigaciu... [...] kedze to je vlastne 50% uspechu alebo 50% toho co waze znamena..

Tipujem ze to bude aj viac. Predpokladam, ze statistika sa dozvie iba o tych wazeroch, ktori su online a maju znamu GPS poziciu (v ramci oblasti). Mnohi zapnuti zvedavci budu bez GPS fixu, v tieni budovy.

este mi prosim vysvetlite ako je to s tymi ich servrami... presnejsie to nechapem preco im vsetko trva 3 tyzdne nahrat klientovi... co je tam pomale? ked ja to z editujem tak si to ktokolvek pozrie pri editacii v tom istom case na svojom pc... to znamena ze na servri to je ulozene... a co je potom pomale? zo servra na klienta? lebo cesty su upravene a ulozene cize nie je potrebne aby to niekto kontroloval kdesik v amerike... tak co je tam pomale?

Hned to nie je, pretoze z mapovych podkladov sa pravidelne vyraba sucasne niekolko dalsich typov map - som presvedceny ze min. pre klienta, live map a navigacne servery. Pre celu zonu naraz, hoci sa mozno na 95% cestnej siete nic nezmenilo. Preco tato vyroba tak dlho trva (dlhsie ako 2-3 dni) - to nech nam uz Waze vysvetli :roll: Myslim ze preto, ze nova runda sa nezacne hned po skonceni tej predoslej. Ak si precitas ich statusy za niekolko poslednych mesiacov, tam je stale to iste - ze "uz to bude" a "od pozajtra to pojde ovela rychlejsie". A pamatnici a zle jazyky tvrdia, ze je tomu tak uz par rokov.

Mozno raz konecne zacnu vyrabat klientovske mapy per partes - zmenis jednu dedinu a oni 2 hodiny po ukonceni prace vygeneruju kusok mapy pre najblizsie okolie.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby guri211 » Thu Nov 24, 2011 4:58 am

foxitrot wrote:Vidim, ze v ktoromkolvek case je zhruba polovica wazerov staticka

Este to musim trochu doladit. Totiz za statickych sa v danom momente povazuju aj taki, ktori stoja na krizovatke / v zapche a to podla mna nie je spravne (ved aj ti co su v zapche pomahaju). Osobne mi z 30-minutovej cesty zapocitalo 17 minut, zvysok som stal na semaforoch a v zapche. Takze budem musiet spravit to, ze ak sa wazer napr. do 4 minut opat zacne hybat, tak mu to zapocita aj cas medzi tym.

foxitrot wrote:pocet znamych uzivatelov, ktori sa viac ako .... tyzdnov / mesiacov neprihlasili (resp. neobjavili na sledovanom uzemi)

Skvely napad, cize sledovat aky je odpad;

foxitrot wrote:Priemer a median "veku" aktivnych (za posledny tyzden ci mesiac?) uzivatelov? Ak budu podobne stupat, uzivatelov pribuda a ostavaju. Ak median bude rovny a priemer stupa, asi je tu par skalnych a novacikovia to "skusia a zahodia". (Mozno trepem blbosti, v statistike sa moc nevyznam :D)

Rovnako skvely napad :)

BTW obe by sa dalo urobit uz aj z teraz zapisovanych dat.
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby guri211 » Thu Nov 24, 2011 5:21 am

Fotrik: Ten graf je perfektny!

fotrik wrote:Zkuste zapremyslet a navrhnout, jake grafy zobrazovat. Priklad vyse jde udelat pro jakoukoliv casovou osu od 12 hodin po nejmene 2 roky. Dale me napadaji grafy pro pocet odjezdenych minut a kilometru za den, pocet unikatnich uzivatelu za den a pocet novych uzivatelu mladsich nez jeden den.

Pocet kilometrov za den: Aktualne ma nenapada ako toto zistovat. Dalo by sa pocas toho, ako sa uzivatel pohybuje, pocitat jeho trajektoriu, ale to by bola iba "vzdusna ciara" medzi bodmi v dvojminutovych intervaloch (tak ako to hlasi klient). Ale myslim ze skreslenie by tam bolo max. do 29%, priemerne urcite pod 10% (nepytajte sa ma ako som to prve cislo dostal, je to seriozny vypocet :D ).
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia