Post Reply

Vypadnuté mapy v klientovi

Post by dusan2020
Zdravím,
dnes som šiel cez HC do BA a mal nastal mi s klientom jeden dosť veľký problém. Kúsok za Tescom v HC smerom na Trakovice mi kient neukazoval žiadne cesty (dovtedy mi ukazoval cesty).
Keď som sa vracal z BA tak mi pre zmenu po celej trase žiadnu cestu nezobrazoval.
Neviete mi poradiť v čom je problém ? :cry:
dusan2020
Posts: 172
Has thanked: 43 times
Been thanked: 11 times

POSTER_ID:16970380

1

Send a message
;)

Post by dusan2020
Pripojenie k netu som mal normálne, lebo všetko ostatné mi waze zobrazoval (wazeri, hlásenia a pod.) a to po ceste do aj z BA. Nie potom, keď som sa vracal som nevidel ani tie cesty, ktoré mi zobrazovalo predtým, len som mal neaký čas vypnutý waze. :|
dusan2020
Posts: 172
Has thanked: 43 times
Been thanked: 11 times
Send a message
;)

Post by dusan2020
komichal, skúsil som ho preinštalovať podľa tvojho návodu ale nepomohlo to. Asi je to hlúposť ale aj tak sa musím spýtať ...
Celú dobu čo používam waze sa mi podarilo niekoľkokrát vyčerpať všetky dáta, ale mohol som net používať bez navýšenia polatku ale so zníženou rýchlosťou, mohlo by to súvisieť s tým ?
Len mi to príde ako divná otázka a najmä problém nakoľko, až do včera, sa mi aj po prenesení všetkých dát nič také nestalo. No keď pripojím mobil k wifi, tak mi mapu načíta v pohode, ale na mobilných dátach so zníženou rýchlosťou nič (tento problém som zaznamenal až včera). :evil:
dusan2020
Posts: 172
Has thanked: 43 times
Been thanked: 11 times
Send a message
;)

Post by dusan2020
ja som tiež nikdy nemal problém s edge, ale ani z takouto nízkou rýchlosťou, až toto bolo prvýkrát čo sa mi niečo také stalo :|
dusan2020
Posts: 172
Has thanked: 43 times
Been thanked: 11 times
Send a message
;)

Post by dusan2020
Mne takéto niečo robí iba keď sa mi dáta prepnú na gprs, alebo ako teraz keď som mal zníženú rýchlosť po prenesení predplatených dát.
No pri staršej verzii mi to nerobilo, čo si pamätám (ale aktuálna verzia je zase podľa mňa stabilnejšia)
dusan2020
Posts: 172
Has thanked: 43 times
Been thanked: 11 times
Send a message
;)

Post by foxitrot
Pravdepodobne (dočasná?) strata pripojenia na server, ktorý k tebe mák dodať mapové dáta. Otázne je prečo. Keď si sa vrátil do HC, videl si aspoň tie časti mapy od Tesca po koniec cesty, ktoré si predtým videl?

Ako si tak šiel s mapou bez ciest, videl si aspoň ikonky iných wazerov a udalostí okolo seba?

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
EDGE je fajn, ale keď sa ja dostanem cez FUP, môžem byť aj na 3G, rýchlosť je proste umelo limitovaná na nejakých GPRSovských pár desiatok kbit/s. V takej situácii nie je problém pri existujúcej mape, ale neznáme dlaždice sa niekedy výnimočne sťahujú aj s 1-2 - minútovým oneskorením. Keď čakám na tom mieste. Čiže ak je mapa v pohybe, niektoré sa ani nestiahnu, alebo až ďaleko za mnou.

Takisto sa môže stať, že server zneplatní niektoré dlaždice, zakešované v zariadení, pretože existuje novšia verzia na serveri.

Takže sa přibližujeme k problému s dátovým pripojením?

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by hory1989
Sice mám iPhone, ale když odjíždím z oblasti s velmi špatným signálem (edge, navíc pomalý), taky mi to někdy nezvládá načíst mapy, často to nedokáže ani navigovat, kam potřebuji.
hory1989
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 71
Has thanked: 34 times
Been thanked: 10 times
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/2/24/W ... 2cones.png
Praha, Střední čechy * iPhone 5S

Post by komichal
Toto se mi taky stalo. Na určitém místě mé každodenní trasy chyběla jedna mapová dlaždice a ani za zlatého pašíka jsem nebyl schopen ji tam dostat.
Jediné, co zafungovalo, byla odinstalace Waze, smazání složky Waze z paměti a opětovná instalace. (Android)
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
vitj: s Edge jsem problém kupodivu nikdy neměl, i když jsem měl dva roky tarif s mizerným 20MB FUP a ten byl vypálen prakticky za dva dny. Můj problém byl až nedávno, kdy mám FUP dostatečný a byl jsem ve 3G, aspoň si to myslím.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message