Post Reply

Kde mají obce zaměřovač?

Post by bures
Řeším teď jedno UR a napadlo mě, kde vlastně má obec místo, kam se naviguje? Např. u landmarků máme "zaměřovač", se kterým je možné šoupnout na požadovaný cíl navigování. Ale co obce? Je tím místem křižovatka nejvýznamnějších cest? Nebo (IMHO) vypočítané "těžiště" všech segmentů daného jména?
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times

POSTER_ID:2437004

1

Send a message

Post by bures
Taky si myslím. V mém UR zaměřovač jak na potvoru padl do zákazu vjezdu a tak tam ze západu všechno žene přes ten zákaz.

Jedná se o Lovečkovice (atp.) > Levín.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
Hranice obce jsou dané cedulemi. ;-) Změnu velikosti už včerejška zkouším (budu muset asi někam vyhnat polňačku, ale je to na dlouhé lokte). Spíš je to chyba Waze, které by mělo dát pozor, kam dává cíl nebo umožnit cílem pohybovat.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by GinBook
Teziste landmarku mesta tusim.


Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by Grepa
Je to jednoznačně chyba aplikace, už se téma kde je centrum obce řešilo, nejde jen o případ zákazu vjezdu což je případ sám pro sebe :?. Někteří konkurenti, když se nachází cíl v zakázané oblasti generuji aspoň o této skutečnosti hlášku :?. Takže si pak klient může vyhodnotit informaci, že na konci trasy je zákaz vjezdu. Což vidím jako veliký problém.
Centra obcí už tak moc ne. Věřím, že standardní klient jedoucí do menší vísky nevyhledá v mapě bod jen stanoví jako cíl a věří, že ho trasa zaveden na náves, či centrální náměstí. Legrace nastává nejen pokud je zaměřovač v privátní oblasti, ale i pokud obec není tak nějak souměrná a centrum je tak nějak bokem, či třeba i za vodním překážkou a objetí místní pěší lávky, bude stát i několik kilometrů na víc ;).

Mám v sousedství Obec Jarcová jde cedule na jižním konci by posunula centrum obce, asi na druhý břeh Bečvy, někam nad železnici, do lesa pod samotu Potoky, která patří do místní části Podlesí :( :?. Takže ten jižní cíp, kde je pár domku a zahrádkářská kolonie jsem vědomě nepojmenoval a jen čekám na nějakého aktivistu :D.

Jj dřív byl stejný problém i s landmarky, když byl ideální střed obchodního centra blíž k zásobovací cestě zavedl nás WAZE právě tam ;). A od té doby automatickému zaměřovači nevěřím a vždy si neznámý cil dám zobrazit v mapě a občas si vyberu trochu jiný cíl, než mi WAZE v automatickém režimu nabídne ;). Dodnes je veliká část ladmarku neopravena a zaměřovač není přesunut na parkoviště či lépe na jeho vjezd :?.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
No nedalo mi to a na Levín a URko se podívat. Navrhuji řešení přerušit spojení obou privát segmentu kouskem street. Není to ideální řešení místním wazerům to snad vadit nebude a těm dálkovým to umožní zadat centrum obce bez průjezdu zákazem i když já bych asi při znalosti místní situace zákaz ignoroval :)

PS: Pokud kolegové vidí jiné, vhodnější řešení můžeme ten nepojmenovaný street zrušit ;). Asi by pomohlo pojmenovat i nějaké komunikace na jižní straně a okolo kostela ;). Ty přidám, teda pokud potom nepojmenuje někdo nějaké segmenty na východní straně ;).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by tex232
bures wrote:Taky si myslím. V mém UR zaměřovač jak na potvoru padl do zákazu vjezdu a tak tam ze západu všechno žene přes ten zákaz.

Jedná se o Lovečkovice (atp.) > Levín.
Tak je maličko roztáhni nebo zuž... Je to těžiště toho mnohoůhelníku
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2