Waze v médiach (TV, rádia, články v novinách, ...)

Image Image

Moderators: Unholy, guri211, GinBook, Zirland

Waze v médiach (TV, rádia, články v novinách, ...)

Postby guri211 » Thu Dec 08, 2011 8:39 pm

Ahojte, možno ste si všimli že Waze urobil špeciálnu stránku pre televízie http://waze.tv, cez ktorú sa média môžu uchádzať o preberanie dopravného spravodajstva vo vysielaní.

Máte niekto akékoľvek kontakty na televízie / dopravné rádia, cez ktoré by sa dala posunúť táto informácia na správne miesta?

Image
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 786 times
Been thanked: 470 times

Re: Waze v médiach (TV, rádia, články v novinách, ...)

Postby Zirland » Fri Dec 09, 2011 1:02 pm

To je sice hezké, ale nemám pocit, že by v ČR a SR byla míra používání Waze dostatečná tomu, aby komunita generovala informace použitelné pro televize nebo rádia.
Czech Republic Country Manager
"The Wazebrity"
Zirland
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 35 times
Been thanked: 273 times

Postby duky5 » Fri Dec 09, 2011 9:33 pm

Posuniem hore :)
duky5

Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Postby jakudo » Wed Dec 14, 2011 8:10 am

to Zirland: Bohužel s Tebou musím souhlasit, že v ČR a SR asi není tak obrovský počet wazerů, jako třeba v USA, ale na druhou stranu třeba v Praze je těch wazerů u poměrně hodně. A nevím, jeslti jsi v létě sledoval situaci okolo waze, Los Angeles a jejich Carmageddonu, ale tam tím, že to dali do televize se v LA zněkolikanásobil počet aktivních wazerů a dost to ovlivnilo situaci na zprávy o provozu. Myslím, že kdyby se třeba nějaké rádio chytlo, tak by to mohlo waze v ČR/SR posunout hodně dopředu...ale třeba je taky ne a jsem jen velký optimista :)
jakudo

Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Postby libora » Wed Dec 14, 2011 9:40 am

souhlasím s jakudo, každá reklama je skvělá a velké množství řidičů poslouchá v rádiu dopravní situaci, to by byla skvělá reklama, kdyby v rádiu slyšeli, že mají informaci od jiných řidičů prostřednictvím waze :D
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině
libora
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Postby wazz » Wed Dec 14, 2011 1:18 pm

Rádio a televize je dle mého něco jiného. Jak ochotně myslíte, že rádio řekne v podstatě toto: "dnes už nemusíte poslouchat naše rádio plné reklamy, abyste jednou za čas získali informace o dopravě 150km od vás, můžete si pustit Waze a budete mít dopravní informace ihned a z místa, kde jste". TV je jiná, na ní se v autě nekouká, takže ta by mohla mít zájem, aby měla co nejvíc wazerů (co nejlepší informace), protože řidič wazer není divák a tudíž nejdou proti své sledovanosti. Ale tam zase vidím menší možnost se tam dostat a navíc pokud dobře chápu business model Waze, tak chtějí tato data prodávat, takže asi nebudou pro komerční použití free.

Terms of Use / User Submissions
other Users may only use Your User Submission for non-commercial purposes, unless otherwise permitted by Waze.

A z tohoto pohledu už vůbec nevidím ochotu TV propagovat bez protihodnoty nějakou komerční firmu, vždyť oni rozmazávají dneska už skoro vše, aby náhodou "jedlá sůl" v regálu neměla zadarmo reklamu. Možná by fungovala nějaká spolupráce typu "mediální partner" (tak je asi myšlen projekt waze.tv), kdy TV dodá propagaci a Waze bude zdarma poskytovat data, jenže to by v našich podmínkách malé rozšířenosti asi nebylo zajímavé pro TV (než by data začala být relevantní).

Třeba to vidím jen moc složitě a něco se vám povede.
wazz

Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Postby jakudo » Wed Dec 14, 2011 1:52 pm

Proč myslíš, že by to do rádia nebylo vhodné? Myslím si, že právě pro rádio je to dobré. Většina rádii, co poslouchám se ráda chlubí věcmi jako "nejrychlejší dopravní zpravodajství bla bla bla". Takhle by skutečně měla velice rychlé dopravní zpravodajství a jestli jim lidi volají do rádia s tím ,že někde je nějaká objížďka, bouračka, kolona, atd. nebo to uživatel zadá na waze, kde je současně ve skupině toho rádia třeba už je podle mě jedno. Hlavní je, že ve výsledku bude mít rádio skutečně komplexnější dopravní info a posluchač, ať už v autě nebo ještě doma, bude mít lepší info o provozu a tu aplikaci Waze si pustí, aby ty informace měl i nadále a navíc když už tu aplikaci spustí, tak tam bude zadávat i ty události, které sám potká. Na a tím se kruh uzavírá a podle mého názoru je to pak pro všechny výhodné. Ovšem jak píšeš, nevím, jak to je s těmi poplatky...
jakudo

Postby foxitrot » Wed Dec 14, 2011 2:00 pm

S tou televiziou u nasincov tusim este jeden problem - vacsina si tam asi pozrie nejake spravy vecer, ked su uz cesty kludne a vtedy uz Waze nema moc co povedat (a hlavne ukazat).

Mozno nejake motoristicke relacie?
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (N-E52), while
trying to get used to the good new social Android 4.0.xx.yyy (OP-X LOL-a-popp).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2011 times
Been thanked: 909 times

Postby wazz » Wed Dec 14, 2011 3:04 pm

jakudo: Podle mě to jedno není. Pokud do rádia lidi volají (i slyšet se v rádiu může být motivace) a musí ho poslouchat, aby se ty informace dozvěděli, to vše zvyšuje počet posluchačů = příjem z reklam. Pokud můžeš zadat informace místo volání do rádia "anonymně" do Waze, jakoby se nic neděje, až na to, že spousta lidí rychle přijde na to, že to rádio už kvůli tomu "nejrychlejšímu dopravnímu zpravodajství" vůbec nepotřebuje, protože zaprvé proti Waze vůbec není rychlé a zadruhé je obalené tunou reklam. Navíc ty informace by (na rozdíl od telefonátů do rádia) mohly použít i konkurenční rádia.
No a ty poplatky pro rádia by se musely zjistit, řekl bych, že projekt waze.tv je zdarma proto, že je Waze v TV přímo vidět, takže to je reklama mnohem hodnotnější.

foxitrot: Třeba v ČR nám Autosalon "přináší" Motomail, tlačí ho i Evropa 2 a nějak to nevypadá, že by jim to k něčemu bylo. Někde jsem četl, že po 2 letech nebo kolika mají 20000 lidí, to ve Waze přibude (jasně, celosvětově, ale i tak) každý den. Určitě to Motomail nemá v TV zdarma. Motomail je dítko skupiny Lagardère Active ČR, která v ČR provozuje 4 velká rádia (Evropa 2, Bonton, F1, Dance radio) a protože ta služba slouží pro komunikaci mezi motoristy a Waze v podstatě taky, podle mě nebudou reklamu na konkurenční službu dělat. V TV by se možná mohli zmínit v rámci nějaké reportáže o navigacích, ale když jsem nedávno jednu viděl, kde během 3 min probrali celý trh stylem "dražší navigace mají větší display, takže teď už víte vše co o navigacích potřebujete vědět a můžete si nějakou koupit", tak silně pochybuji, že by to podali nějak srozumitelně. Ale většina pořadů má stránku na FB, můžete jim poslat podnět na reportáž, třeba se lidi přidají a podpoří, za to nic nedáte.
wazz

Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Postby jakudo » Wed Dec 14, 2011 4:25 pm

to wazz: rozumím tomu, co píšeš, ale asi s tím až tak moc nesouhlasím. Záleží to asi na každém a třeba jsem trošku technologický fanoušek, takže já v autě poslouchám svou hudbu a mám nastavenou funkci "TA", která mi při dopravním zpravodajství přepne na rádio a jakmile skončí zase zpět. Přijde mi to naprosto stejné. Taky to rádio v podstatě neposlouchám a ty reklamy neslyším... Ale z velké části máš asi pravdu. Bohužel...
jakudo

Next

Return to Czech Republic and Slovakia