Post Reply

Problém s WME editorem?

Post by Grepa
Ahoj, od rána mi neběží korektně WME Editor. Při spuštění Validátor hlásí chybu verze. Nenaběhnou některé skripty a hlavně vůbec nejede chat => hlásí "Not Connected" :?. Takže nemohu si ověřit online jestli je kolaps obecný :(. V tabulce Test názvů obcí => několikrát použitý náhradní chatovací kanál, chrápe jen nějaký králík :? a nekomunikuje :(.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times

POSTER_ID:16885955

1

Send a message

Post by Grepa
d2-mac wrote: ... Chat a editor mám funkční .....
Hmm tož to jsem lehce zmaten :?. Základní WME mám funkční, ale PC i NB mi v okně chatu sděluje "Not Connected" :?. A nejdou skripty: oba selectory, bookmarks, freedit a možná ještě něco. Ty zmíněné mám v tampermonkey spuštěné, ale v záložkách nejsou :? a zase situace je stejná jak na NB tak na PC :(. Jestli všem ostatním to běží včetně chatu :? pak jedině asi IT připojení :(. Zítra zkusím jiného poskytovatele :?.

:? Addon běží, jen nevidím žádnou národní lokalizaci :(. Mohu si vytvořit různé místnosti a pak se i v té místnostech i standardně vidím, ale pořád nevidím Czech ani Slovák, furt nic. Situace je stejná v Chrome i v FF, na PC i na NB :(. No nic v Kutné Hoře mi to, když pěkně poprosím, spravíte ;).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Tak už jsem se přihlásil do chatu. Problém byl, že WME mně ač jsem byl nad územím CZ, nějak nedokázal přidělit do české sekce, respektivě nikam => proto "Not Connected". Až po startu WME kousek za hranicemi CZ, tam přihlášení do chatu, poté přepnutí do CZ chatu a přesunu nad naše území zůstal chat správně propojený. A pak se také konečně v záložkách objevily i nezvěstné skripty :?. Zajímavé je že jsem také musel aktualizovat záložky v prohlížeči které jsem měl pro start WME s konkrétní pozici. Jinak se problém s "Not Connected" opakoval :(.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Kebb01
Už několik týdnů mám problémy s WME:
  • - namaluji či jenom upravím segment, landmark... neprosvítí se mi SAVE, ani se u něj nezobrazí počet editací - nejde uložit
  • - nejde mi označit segment ani landmark - nejde editovat, takže ani uložit :)
  • - stále dokola to po editaci landmarků hlásí, že prvky byly upraveny nebo smazány - nejde uložit
  • - mizí chat
Třetí bod i po vypnutí celé opice, první dva se projevují při zapnuté opici, ale nepodařilo se mi identifikovat závadný skript :(

Někdo s podobnými projevy? Či řešením?
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
Nevím, ještě odpoledne jsem u každého místa bojoval s hláškou "Místo bylo upraveno někým jiným" či něco podobného. A když už se povedlo uložit, často zmizí a objeví se až časem.
Mno, pokud už to nezlobí, tak "Hurá!" :-D

Odesláno z mého HTC One S
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
Kebb01 wrote:Už několik týdnů mám problémy s WME:
  • - namaluji či jenom upravím segment, landmark... neprosvítí se mi SAVE, ani se u něj nezobrazí počet editací - nejde uložit
  • - nejde mi označit segment ani landmark - nejde editovat, takže ani uložit :)
  • - nenačtou se silnice, přestanou se načítat foto podklady
Třetí bod i po vypnutí celé opice, první dva se projevují při zapnuté opici, ale nepodařilo se mi identifikovat závadný skript :(

Někdo s podobnými projevy? Či řešením?
Pravděpodobně jsem to vyřešil... Zdá se, že chyba je ve skriptu WME Placenames, skript zobrazuje jména landmarků v editoru. Když ho vypnu, tak problémy zmizí (zatím, to vypadá, že ano), když ho zapnu, problém je zpět. Škoda ho, landmarkům se věnuji celkem intenzivně, moc jsem si na něj zvykl... Teď nevidím chyby na první pohled :-/
Uměl by ho někdo analyzovat a opravit?
Mám poslední verzi 0.51, pravděpodobně by bylo fajn se obrátit přímo na autora, nechci ho však vinit, možná je to omyl a chyba se ještě vrátí...

EDIT: Zdá se, že jsem našel způsob, jak to obejít:
- v opici nechám skript zapnutý
- jelikož má skript zaškrtávátko on/off, tak musí být při načtení stránky vypnutý (buď ho vypnu na konci předchozí práce nebo WME načtu (s chybou), pak zaškrtávátko vypnu a načtu znova (tentokráte bez chyby)
- po načtení WME skript zapnu
- bez problémů zobrazuje to, co má a já vesele edituji...
- pokud chyba v průběhu editace naskočí, tak skript vypnu a reloadnu
- pokud mám v úmyslu skončit s editacemi a WME vypnout, tak skript WME Placenames vypnu

Zatím to funguje... Takže pokud má někdo obdobný problém, mě tohle pomáhá :)
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
Co je toto? Nějaká nová vyfikundace?
Začalo se to objevovat dnes 29.2.2016 večer, odpoledne ještě bez problémů...
editor.jpg
Černé čtverce
(91.23 KiB) Downloaded 537 times
editor2.jpg
Nebo i takhle...
(84.76 KiB) Downloaded 531 times
Jsou tam a nezmizí a když potáhnu mapu jinam, tak se objeví nové, čerstvé...

Že by to byly Grepovy chybějící dlaždice už i v editoru? :D
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
Poslední dobou se setkávám s nešvarem, kdy dokreslím segment a nejde uložit, protože prý byl změněn sousední nod, na ten jsem však ani já, ani nikdo jiný nesáhl. Odpojím zlobivý nod a chyba se přesune zase na následující atd. atd. atd. až jsem najednou od Zlína u Aše a stále prý byl upraven další a další nod. :(
upraveno.jpg
Upraveno / neupraveno
(125.38 KiB) Downloaded 457 times
Jednou se mi to povedlo obejít, když mi Pegasus naservíroval stejný problém jinde, ale to jsem musel poodpojovat všechny nody ve vesnici, poposunovat je, vsunout nějaký segment na "náhodné" místo a zase pospojovat, ale trvalo to asi 30 minut, což se mi fakt kvůli uličky do firmy absolvovat nechce.
V čem by mohl být problém?
- WME má své dny?
- Nějak pokažené data na segmentech v dané obci?
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
Dělá tohle jenom mě? Streetview v editoru je jako rozbité zrcadlo...
streetview.jpg
Rozbité zrcadlo
(193.15 KiB) Downloaded 387 times
Začalo se to projevovat předevčírem po reinstalaci PC (Win10; Chrome)
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Last edited by Kebb01 on Wed Apr 20, 2016 9:21 am, edited 1 time in total.
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
porubcan wrote:obcasne mi to takto zblbne. kedze po refreshi sa to fixne, tak to nepokladam za kriticku chybu. kedze dolezitejsich chyb je vo Waze hafo, tak to podla mna ani nema zmysel riesit so supportom (o.i. je problem dokazat chybu spolahlivo reprodukovat)
Jojo, nechtěl jsem to ani hnát na support, spíše mě to překvapilo, vždy jsem WME používal na Chrome a poslední půlrok na Win10 a bez vážnějších problémů. Btw refreš nepomůže.
Toto se mi stalo až teď po reinstalu PC (Win10, Chrome), takže to spíše přisuzuji něčemu zakopanému či chybějícímu po instalaci.
Cvičně jsem to teď pustil v Edge a tam jede streetview bez problémů. Zůstanu však věrný Chrome a budu doufat, že si to časem sedne, jinak se v tom začnu vrtat a něco tomu určitě udělám a dopadne to buď dobře, anebo taky ne :)
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane