Post Reply

Chybná navigace na Letiště Leoše Janáčka

Post by bures
Řeším UR na tomto segmentu. Ohlašovatel se chce dostat na Letiště Leoše Janáčka. Vede ho to na na stojánky na druhé straně letiště. V editoru vidím zaměřovač správně na parkovišti před odbavovací halou. Přesto zadání do LiveMap naviguje na ranvej. Poraďte.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times

POSTER_ID:2437004

1

Send a message

Post by bebebrumik
S tímhle problémem se občas setkávám. Jde o POI z Google map a ten momentálně nejde upravit kvůli tomu čůrajícímu androidu na Apple :-) Google psal, že by to ale měl v druhé půlce června zase zprovoznit, tak uvidíme. Řešení je momentálně nevyhledávat přes našeptáváč, ale rovnou přes záložku Waze. Jde ale o to, že ani jedno není uplně stoprocentní. V tomhle případě to je ale jediná možnost. Až to rozjedou, dá se to lehce opravit.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
To samé jsem teď "řešil" s jedním Lidlem, kde podle Google byl o pár ulic jinde :-)
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bures
Já to hledání zkoušel v LiveMap. Předpokládal jsem, že to navrhne jako první nabídne "naše" místo.

Jinak ale souhlas. Když hledám v navigaci, tak na kartě Waze nabídne první odkaz z Google a až druhý je "náš".
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by d2-mac
Přidal jsem ještě do altu název provozovatele, tj. Letiště Ostrava, a.s. Předpokládám, že to bude podle Waze hledat nejen jeho přesný název ale i pokud někdo zadá jen Letiště Ostrava. Vím že to přímo s popisovaným problémem nesouvisí.
bures wrote:Já to hledání zkoušel v LiveMap. Předpokládal jsem, že to navrhne jako první nabídne "naše" místo.
Bohužel, první se nabízí výsledky z Google, až když v Live zvolíš More results ... dostaneš výsledky z Waze. Obdobně je to i v klientovi.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by Kebb01
Tuto situaci jsem v Mošnově řešil několikrát. Náš terčík jsem umístil na příjezd k letišti, doufám, že ho zase někdo neodsunul :-) Waze vyhledávání fungovalo dobře.
Problém dělá google poi, jak psal bbb.

Odesláno z mého HTC One S
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
Ono je to, bohužel, takto rozhašené na více, až mnoha, místech. U velkých landmarků, typu letiště, OC apod. je to o to markantnější, že google navede na opačnou stranu k plotu, skladu apod.
A těžko argumentovat ohlasiteli UR, ať nevěří našeptávači ani prvotním výsledkům ve waze, ale ať si ručně tyto přeskočí a věří jenom waze výsledkům.
Je to takové kostrbaté, neobratné... amatérské :-(

Odesláno z mého HTC One S
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by porubcan
niektore chyby, ktore som nahlasi do googlemaps pred zhruba mesiacom boli opravene... no moje skusenosti su skor negativne... na opravu chyb zodpovedni kaslu mesiace...
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6829
Answers: 1
Has thanked: 635 times
Been thanked: 1861 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester