Post Reply

Zvlastne spravanie navigatora

Post by foxitrot
Dnes doobeda som cestoval 20 km z jedneho konca mesta na druhe. Pocas celej cesty som na displeji klienta (posledny znamy Symbian beta 2.1.99.114) mal zobrazenu fialovu trasu, zoom (automatika podla vzdialenosti) skaloval cely cas displej tak, ze na dolnom okraji bolo auticko a na hornom ciel trasy (miesto najblizsej krizovatky, kde treba odbocit), zeleny riadok cely cas obsahoval napis "Nasledujte trasu" a.k.a. "Pokracujte po vyznacenej trase" a ked som v 3/4 cesty odbocil z planovanej trasy a zvysok spravil inou cestou, auticko plavalo niekde v bielej prazdnote medzi 3-4 tlstejsimi cestami. V cieli ma samozrejme tiez necakalo "Dorazili ste do ciela".

Inych wazerov a udalosti som na displeji videl, data z/do serverov tiekli, statistiky sa dali pozerat. Po starte klienta o hodinu-dve neskor uz vsetko bolo OK.

Chyba klienta, alebo nespravna route zo servera?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times

POSTER_ID:2623091

1

Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by duky5
Mne to zase dnes poobede hádzalo o 2 ulice vedľa ako som skutočne šiel. Tzn.každú križovatku prepočítavanie, až skoro rozbil mobil od nervov, radšej som to vypol :)
duky5
Posts: 213
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by foxitrot
V sobotu som posial Hainburg takymito hlaseniami, asi ich uz niekto zatvoril. Siel som smerom od Viedne na Bratislavu a Waze sa ma snazilo na kazdej krizovatke poslat nejakou sialenou oklukou. Na mape som nenasiel jediny problem.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Dnes predobedom/naobed cestou Vajnorsky nadjazd - Hornbach a spat ma routery furt posielali po Starej Vajnorskej!! Pritom nikde naokolo (dialnica, Roznavska, Vajnorska) ani zivacika. Potom dva krat Raca - Sv. Jur a spat - stale a stale po vinohradoch a Rybnicnej, take iste sialene U-turns na malych krizovatkach.

Ale napada ma pricina (a mozno sa tyka aj tych URiek v Mlynskej doline): mal som nastavene "Vyhnut sa dialniciam", ale tak sa mi mari, ze originalne sa to vola "Avoid highways", co podla Wiki (a asi aj v praxi, len neviem ze odkedy) znamena "Choose whether to avoid freeways, motorways and highways" a takmer vsetky dolezitejsie cesty (okrem bocnych uliciek) su u nas nejake Highway.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
...tym padom je volba "Vyhnut sa dialniciam" minimalne v okruhu najblizsich krajin SK a CZ (alebo v celej Europe?) nepouzitelna :evil:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Toll roads su platene cesty, nezavisle od toho, ci je to dialnicneho profilu, alebo mensia (vid napr. myto pre nakladaky nielen na dialniciach). Dufam ze ak to raz spravne implementuju (a editori spravne naedituju), bude mozne navigovat aj po neplatenych usekoch dialnic (v mestach), aj ked navigator bude mat Toll roads zakazane :)

Freeways a Major Highways su v ponimani US Wiki "Limited Access" cesty nasho dialnicneho typu, Minor Highways su vsetky ostatne dolezite 2+2-prudovky, ake sa u nas vyskytuju na hlavnych tahoch v mestach a mimo miest (a pritom to nie su dialnice a RC).
Su to sirsie, casto velmi frekventovane cesty a mnohi soferi maju potrebu (a niektore typy aut maju povinnost) sa im vyhybat.

Este som to dosledne neotestoval, ale zatial mam podozrenie, ze volba "Avoid Highways" sa tyka vsetkych troch typov ciest (a zda sa, ze shalafi to medzitym potvrdil). Ak ano, mozno by bolo dobre, keby Minor Highways mohli byt vynate? A ako vidim cestnu siet Europy a definiciu ciest v jednotlivych krajinach, bolo by dobre, ak by to vynatie bolo jednotlivo podla nastavenej krajiny.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Myslis ako na dalsie hlasenia najblizsich 7 mesiacov o tom, ze ETA je este stale zla?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Tak nejak - potom pride "a whole new world" :lol:
Na presny datum sa uz musis spytat numerologov. (Potom zistis, ze sa to == "next" ;))
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by guri211
Dnes je vela veci divnych - teraz vidim par tyzdnov stare user reporty.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Foxo o tom uz boli siahodlhe diskusie. Dokonca sa nasli saboteri ktori zacali menit vsetky minor / major highways v BA na primary street, ale na ich obranu musim povedat ze sa to po upozorneni snazili opravit naspat.

Ohladom platenych ciest - riesenim je "avoid toll roads" a uz je "under implementation". V editore pribudne k segmentu moznost nastavovania ci je to toll road, alebo nie, a to este par dni / tyzdnov pred spustenim sluzby v klientovi. Na spustenie sluzby "avoid toll roads" sa nebude vyzadovat upgrade klienta na novsiu verziu - je to vraj implementovane v protokole.

Tak setri energiu na boj s dalsimi problemami :)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia