Slovenské preklady a navigačné povely

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Slovenské preklady a navigačné povely

Postby Suik » Mon Feb 06, 2012 10:19 am

Dnes rano som si inak pokusne zapol aj TTSko...a myslim, ze to este na hodne dlhu dobu necham vypnute. Co sa tyka citania nazvov oznacenia ulic, tak v ramci anglickej vyslovnosti slovenskych nazvov to bolo celkom OK, ale kvalita tych hlasok je asi -300% oproti Guriho slovenskym hlasovym povelom :)
Suik

Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Postby guri211 » Sun Feb 05, 2012 9:56 am

foxitrot wrote:Navrhujem zmenit na
Code: Select all
to =na
cim by sa navigacne instrukcie zmenili na "Drzte sa vlavo na Mileticova", "Odbocte vpravo na Einsteinova", atd.

Dobra praca! Upravil som, najnovsi prekladovy subor (aj s inymi drobnymi zmenami) je tu: http://dl.dropbox.com/u/10259654/lang.slovak

foxitrot wrote:(Super ze miestny interpret "code" nema problem odstranovat trailing medzery :evil:)

Paraaada :D
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 791 times
Been thanked: 472 times

Postby foxitrot » Sat Feb 04, 2012 10:24 pm

V lang.slovak je riadok
to =do
ktory je myslim zodpovedny za zobrazenie navigacnych instrukcii ako "Drzte sa vlavo do Mileticova", "Odbocte vpravo do Einsteinova", ...

Navrhujem zmenit na
to =na
cim by sa navigacne instrukcie zmenili na "Drzte sa vlavo na Mileticova", "Odbocte vpravo na Einsteinova", atd.

(Super ze miestny interpret "code" nema problem odstranovat trailing medzery :evil:)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2463 times
Been thanked: 1122 times

Postby guri211 » Sat Feb 04, 2012 9:25 pm

OK, skus prosim. Toto by bol este ten pozitivnejsi pripad.
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Sat Feb 04, 2012 8:14 pm

Zalohu som nasiel. Boli v nej pomiesane povodne + mozno niektore premiesane s novsimi verziami zo zimy. Vymazal som vsetko, co bolo aj v novsich verziach a ostali mi jedinecne MP3 subory:
  • 200, 400, 800, 1000, 1500 - skusim ich skopirovat z 200meters, 400meters, 800meters, 1000meters, 1500meters
  • click_long; Exit, ft, m a within (v poslednych styroch je len nejake stuknutie) -
Viem si predstavit, ze ak klientovi chyba hociktory subor z poslednej sekvencie, tak ju celu odignoruje :( Keby som tak vedel zistit LastUsed cas lubovolneho suboru :cry:)).

Dam vediet po zajtrajsom testovani.

PS: V klientovi som nasiel subory 400.mp3, 1000.mp3 a 1500.mp3, datovane k 3.2.2012 16:25 - stary zvuk, identicke s tymi, ktore mam od instalacie v juli 2011 - je mozne, ze mi ich vcera poslal server pocas mojej jazdy (ktora zacala 2 minuty predtym), ked ich bolo treba? Zaujimave, pretoze jednu jazdu som mal aj doobeda, ale k tomu casu nie je datovany ziaden subor. Aj tak, nepocul som ich, ani dnes.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby guri211 » Sat Feb 04, 2012 7:21 pm

OK, na historickych verziach to zrejme sklada z inych suborov. Ziadne obavy ze nemas zalohu, klient sa da donutit aby ti stiahol spat tie povodne.

Budem to musiet preskumat podrobnejse.
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Sat Feb 04, 2012 5:40 pm

foxitrot wrote:Mal som dojem, ze obcas nepocujem nejake hlasenie, hoci ho vidim zobrazene na displeji (napr. 2 x krizom cez Vajnorsky kruhac, navest -1km, a pod.) - netusim, co by to mohlo mat spolocne s tymi zvuk. subormi. Musim sa viac sustredit na zvuk a dat si ho hlasnejsie.

Potvrdzujem. Nepocujem ziadne vzdialene navestia (pri 200m, 400m, 1km a tak) pred odboceniami.

Napada ma, ze predosle tyzdne som pocuval kombinaciu starych (z leta - duty zvuk) a novych (zo zimy - cisty zvuk + sum), preto som teraz na odporucanie zmazal vsetky stare zvukove subory... Je mozne, ze niektore hlasenia mali v mojej starej verzii (Symbian 2.1) ine nazvy suborov? Pretoze ano, ked som porovnal stary adresar a novy archiv, boli tam rozne subory, len nejako som sa nad tym nepozastavoval. (Obavam sa, ze zalohu samozrejme nemam :lol:)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Sat Feb 04, 2012 12:13 pm

guri211 wrote:Intonacia je (IMHO) v pohode. Ak by sme to chceli mat dokonale, musel by Waze umoznovat ucelene hlasenia a nie skladanie.

Nie, vobec to nevadi, celkom dobre to oddeluje jednotlive casti poskladanej vety.

Mal som dojem, ze obcas nepocujem nejake hlasenie, hoci ho vidim zobrazene na displeji (napr. 2 x krizom cez Vajnorsky kruhac, navest -1km, a pod.) - netusim, co by to mohlo mat spolocne s tymi zvuk. subormi. Musim sa viac sustredit na zvuk a dat si ho hlasnejsie.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby guri211 » Sat Feb 04, 2012 7:59 am

Vdaka za feedback.

Intonacia je (IMHO) v pohode. Ak by sme to chceli mat dokonale, musel by Waze umoznovat ucelene hlasenia a nie skladanie.

Ohladom "prisli ste do vasho ciela" a tvrdeho L: Ano, zaevidoval som to, bohuzial momentalne to nemam nahrate inak :( Budem na to mysliet v dalsej verzii.

Urobim este miernu korekciu - hlasitost "po 400 metroch" bola mierne nizsia.

Cakam do pondelka vecera, ak sa nevyskytnu dalsie pripomienky, posielam na nasadenie :)

(este ma caka dlhe presviedcanie alphy, ze nam tam nemaju davat prazdne historicke subory "after", "meters", lebo sialene predlzuju medzery medzi textami)
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Fri Feb 03, 2012 1:56 pm

Vidis, Media Playery a pod. maju playlisty, to ma nenapadlo (malo ich pouzivam a uz vobec nie na hudbu).

Otestovane na par kratkych tratiach - perfektne!

Jedina vytka - v "Prišli ste do Vášho ciela" mi naozaj velmi chyba "Ľ" :roll:
(Pre stredoslovakov by to mohlo zniet ako urazka nasho lubozvucneho jazyka ;) mozno som aj ja prilis zatazeny na take talafatky, ako je gramatika a vyslovnost?)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia