Slovenské preklady a navigačné povely

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Slovenské preklady a navigačné povely

Postby Suik » Fri Feb 03, 2012 1:13 am

V media playeri classic sa to da pekne vyselektovat a zoradit a musim povedat, ze je to skvele :). Foxo skusil som Tvoju kombinaciu a nie je tam ziadne trilkovanie, tiez som sa toho trocha obaval, lebo ked som to pocuval doradu, zoradene podla filename, tak to bolo menej intonacne stabilne :). Takze tiez som zvedavy na zajtrajsie, teda dnesne rano do prace :)
Suik

Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Postby foxitrot » Thu Feb 02, 2012 9:40 pm

Zatial som si ich vypocul z pocitaca na sluchadla a porovnal s tymi z leta 2011 a spred mesiaca. PARADA! Kvalita zvuku toho hlasu je uz rovnaka (alebo lepsia) ako tie zo zimy, ale bez toho sumu, ktory mnohe zimne obsahovali. Skopiroval som ich do mobilu, tesim sa - zajtra/pozajtra vyskusam naostro.

Co sa tyka kvality prednesu, kvitujem, ze identicke hlasky (napr. cela skupina exitov z kruhaca, cela skupina vzdialenosti pred udalostou, a pod.) su uz vyslovene s rovnakou intonaciou, ale mam dojem, ze krizom ces skupiny je ta intonacia rozdielna, takze pri miesani typu "po 400 metroch odbocte vlavo a potom na kruhovom objazde pouzite treti vyjazd" to uz bude trosku trilkovat hore-dole-hore-dole ;) Ci naozaj, to uvidime az pri realnom testovani pocas navigovania, nemam vhodny SW, kde by som tie hlasky mohol takto virtualne pospajat. Ale to je uz namet az na dalsiu major verziu (o pol roka alebo rok).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2503 times
Been thanked: 1133 times

Postby guri211 » Thu Feb 02, 2012 5:43 pm

Ahojte, mam novu verziu hlaseni (hlasovych navigacnych povelov) na verejne testovanie. Prosim ak mate zaujem testovat, naozaj si precitajte instrukcie :)

Android
1. VYPNITE waze
2. VYMAZTE vsetky .bin subory v adresari \waze\sound\slovak (velmi dolezite, inak budete mat pomixovane stare a nove hlasenia!)
3. STIAHNITE a ROZBALTE subor Waze prompts - Android - SK - v4 Katka - public beta.zip a jeho obsah nakopirujte do adresara \waze\sound\slovak
4. ZAPNITE waze

iOS (jailbreak)
1. VYPNITE waze
2. NAJDITE kde je ulozeny waze, malo by to byt nieco ako /private/var/mobile/Applications/72F2C702-E6D3-44DB-A960-DC16F469DCB5/waze.app/sound
3. VYMAZTE vsetky .mp3 subory v adresari /private/var/mobile/Applications/????/waze.app/sound/slovak (velmi dolezite, inak budete mat pomixovane stare a nove hlasenia!)
4. STIAHNITE a ROZBALTE subor Waze prompts - iOS a Symbian - SK - v4 Katka - public beta a jeho obsah nakopirujte do adresara /private/var/mobile/Applications/????/waze.app/sound/slovak
5. ZAPNITE waze

Symbian
1. VYPNITE waze
2. NAJDITE kde je ulozeny waze, malo by to byt nieco ako /private/2001EB29/sound
3. VYMAZTE vsetky .mp3 subory v adresari /private/????/sound/slovak (velmi dolezite, inak budete mat pomixovane stare a nove hlasenia!)
4. STIAHNITE a ROZBALTE subor Waze prompts - iOS a Symbian - SK - v4 Katka - public beta a jeho obsah nakopirujte do adresara /private/????/sound/slovak
5. ZAPNITE waze

Dajte mi prosim vediet postrehy, behom par dni to chcem dat nasadit.
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 791 times
Been thanked: 472 times

Postby guri211 » Wed Jan 25, 2012 9:43 am

Este doplnim ze nove texty sa stahuju po spusteni Waze, ale aplikuju az po restarte. Takze ak toto citate, zrejme budete musiet 2x spustit Waze aby ste mali nove texty.

To ci mate nove texty spoznate napr. tak, ze si najdete niekde v mape udalost "car stopped on shoulder". V starych prekladoch je to prelozene ako "Odstavené vozidlo pri krajnici", v novych prekladoch iba skratene "Odstavené vozidlo".
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby guri211 » Wed Jan 25, 2012 9:12 am

Ahojte, aktualizacia aktualizacie slovenskych prekladov bola uspesne nahodena, uz sa to testuje a vyzera to omnoho lepsie ;)
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby guri211 » Sun Jan 22, 2012 11:05 pm

Viem o tom a mam na to aj workaround, ale dostanem sa k tomu asi az po tom ako alphu dokopem k oprave lang.slovak (ktory som im sice ja poslal spravny, ale asi to prehnali cez funkciu randomize). Nove hlasenia su uz davnejsie nahrate aj spracovane, vyvoleni ich testuju :) Poslem ti to na mail.
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby Suik » Sun Jan 22, 2012 10:30 pm

Inak az teraz som si vsimol (bezne jazdim bez zvuku :) ), ze slovenske povely, aspon v originali maju dlhe casove pauzy na Androide, cize tetuska to hlasi ako telegram so zamlcanym slovom STOP :D. Uplne skvele to je, ked mi to tusim 200m pred kruhacom hlasi nieco ako o 200 m...pouzite 2. vyjazd...a potom odbocte vlavo..tak uz som davno za :). Ta pauza sa mi tam zda ako keby mala celu sekundu, co pri relativne blizko "leziacich" bodoch hlasenia je pridlho...imho...
Suik

Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Postby foxitrot » Sun Jan 22, 2012 12:38 am

Vo Win Mobile by to malo byt nieco ako "Program Files / Waze / lang.slovak".
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2503 times
Been thanked: 1133 times

Postby guri211 » Thu Jan 19, 2012 12:22 pm

Dakujem, pridane :)
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs