Slovenské preklady a navigačné povely

Image Image

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Slovenské preklady a navigačné povely

Postby foxitrot » Tue Jan 08, 2013 9:55 am

Po ukonceni valcovania novej cesty klient odporuca ist na livemap pre pomenovanie a zverejnenie novej cesty. Samozrejme nezmysel (preberany uz v nejakom fore), v transifexe som uz dal suggestion na editor.
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2541 times
Been thanked: 1144 times

Postby foxitrot » Mon Jan 07, 2013 11:03 pm

Android 3.5.1.906:
  • "Gas station" / "Info" tab: je komplet po anglicky.
  • menu "Moj Waze":
    • "Moja nalada"
      • spresnujuce texty v zatvorke "(Pristupne ..)" by sa mali zacinat s malym "p",
    • "✂ Moje oblubene" - na Symbiane tam bolo nieco ako "✂ Moje kupony" a to mi este ako-tak davalo zmysel...
    • "Moje skore"
      • "Vsetci": vpravo su checkboxy s popismi "krajine" a "Vsetky krajinach" - to je asi na suboj s Translation timom o par volnych pixlov...
      • "[f] Priatelia": neprelozene
    • "Dalsie nastavenia"
      • "? Pomoc"
        • "O programe" - hromada zmrzacenych znakov, nielen v tej Japonskej casti, ale to asi bude problem Waze.
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Sun Oct 28, 2012 8:09 pm

guri211 wrote:Vyhnúť sa diaľniciam -> Iba cesty III. triedy (Chápem že sú to aj cesty nižších tried, ale to už by sa nezmestilo)

Preco? Ved "Vyhnúť sa diaľniciam" je uz nejaku dobu spravne? (A hadam aj ostane spravne :evil: ak tu bitku neprehrame.)

porubcan wrote:perlin potvrdil, ze to teda nakoniec prehodnotili a ponechaju to ...

Perlin je zena ;) Zial vobec nebolo take zjavne, co to vlastne potvrdila...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Wed Jun 20, 2012 9:30 pm

guri211 wrote:
foxitrot wrote:
guri211 wrote:Ak by sa vam niekomu chcelo pomoct s prekladmi pre Waze Facebook App, prosim poprekladajte aspon nejake texty na https://www.facebook.com/?sk=translatio ... 3050668156

Mam to tu odtialto blokovane, ale... co je vlastne Waze Facebook App? :oops:

To este zatial nikto nevie, ale treba to prelozit. :D

Dokonca to vyzaduje FB registraciu - cez to sa neprehryziem :roll:
Ale s prekladmi mozem pomoct.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Wed Jun 20, 2012 12:32 pm

guri211 wrote:Ak by sa vam niekomu chcelo pomoct s prekladmi pre Waze Facebook App, prosim poprekladajte aspon nejake texty na
https://www.facebook.com/?sk=translatio ... 3050668156

Mam to tu odtialto blokovane, ale... co je vlastne Waze Facebook App? :oops:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Fri May 18, 2012 11:52 am

Navrhujem
Code: Select all
Vyhnúť sa diaľniciam
premenovat na
Code: Select all
Len cesty III. triedy
az do odvolania (co je pri rychlosti Waze programatorov asi rok a pol a viac).

Radsej nech ludia nad tym krutia hlavou, ze "co za blbost to vymysleli", ale nech a uz na tom nikto nepopali. Tiez sa mi to v minulosti stalo a nejaky den mi trvalo, kym som :? pochopil...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Thu Apr 12, 2012 7:28 am

biglaci wrote:https://world.waze.com/editor/?zoom=5&lat=48.43261&lon=17.03067&layers=BFTFTTTTTTFTTTTTTTTTFT&segments=149288624
dostal som instrukciu, ze "(o 200 metrov) na kruhovom objazde" "a nic...."

Chyba tam jedna cervena sipka https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... ,149119076 ale to este nie je take zle. Vsetky prijazdy a vyjazdy toho kruhaca su pomenovane, takze kazdy prejazd kruhacom obsahuje dve instrukcie "odbocte vpravo/vlavo" navyse. Teda takmer kazdy, niektore nie, mozno preto, ze niektore vjazdy a vyjazdy su prepojene? Aj tak by to malo byt konzistentne... Ale to este stale nie je pricina tvojho problemu - nenasiel som ju :oops:

Bol by som zvedavy, preco sa mi nedari dostat route v opacnom smere medzi tymito dvoma bodmi http://world.waze.com/livemap/?zoom=9&l ... =103988557 vela traz ziadanych z prostriedka Gastanovej sa miesto toho zacinaju koncia na okraji kruhaca.

V Malackach su tam ine problemy:
Segment 104265161 https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =104265161 (gato-sk) total fake pripojenie na Gastanovu. :lol: Gastanova + Stromova nespojene https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... ,104265143 (gato-sk + rajo). :| Lipova https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =103988586 nepripojena na Jelsovu a Stromovu. :( Zahradna, Stromova, Dubovskeho https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... ,119045358 (gato-sk) visia v lufte. :evil: Tam v zivote navigacia nemohla fungovat... :roll:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Thu Apr 12, 2012 5:45 am

guri211 wrote:
Suik wrote:Prave teraz pri prezerani android beta v. 3.0.2.3 som si vsimol taku malu diakriticku chybicku. "Stojatej" zapche chyba dlzen na konci v slove "stojatá" ;)

Uff, az taky expert na slovencinu nie som, ale asi mas pravdu :) Vie to este niekto potvrdit?

Stojatá podla vzoru stovežatá? :D Ano, napr. stojatá voda, ma byt s dlznom na konci. Stojatá zápcha bude nieco podobne, vsak? :) Tento novotvar este nepoznam :oops: ale ucim sa.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Wed Apr 11, 2012 12:39 pm

shalafi wrote:ALT+0160 bol kvoli staremu editoru a vrstve "unnamed roads". Tam bolo totiz krasne vidiet nove vyvalcovane segmenty a uzasne dobre sa s tym robil poriadok v mape. Akurat bolo treba odlisit naschval nepomenovane segmenty od tych "panenskych a nedotknutych".

Ano, uz si spominam. Obcas ju pouzivam.

shalafi wrote:Co sa tyka tamtoho D1 segmentu, najskor by som otestoval to "Exit D1 Zilina, Komarno", cize nazov prichadzajucich segmentov. Pretoze ak to bude D1 -> D1, hlasku nedostaneme ani ked sa poeditujeme .. takze to menim a do dalsieho updatu prosim nechytat.

Pridaj aspon alternativny D1 v Cartouche ;-)

vlado_s wrote:Tak máme na výber ALT+160 alebo "Exit D1 Žilina, Komárno".

Ten segment by nemal mat prazdne meno.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Wed Apr 11, 2012 12:26 pm

shalafi wrote:
vlado_s wrote:Tuší niekto prečo pri jazde z D2 na D1 na tomto mieste neaktivuje hlášku?

Hlasi tam "Continue on D1", cize to nehlasi. A este by ma zaujimalo, preco ten segment nema nazov ..

Indeed zaujimave. Podla CDB sa kilometer 0.0 D1-tky sa zacina na lavom okraji toho segmentu, takze by sa mal volat jednoducho a proste D1.

shalafi wrote:Foxo, ty sa asi najviac vyznas v tych poveloch - ktoru podmienku potrebujeme porusit, aby sme namiesto Continue dostali Keep left? Stacilo by pre ten nepomenovany segment prebrat nazov oboch, ktore sa nan napajaju (Exit D1 Zilina, Komarno), aby to routing bral ako prechod na "inu" ulicu?

Shalafi, tazko ti zodpovedne odpoviem :? ked dva z tych troch segmentov uz nezodpovedaju Live mape (boli dnes editovane). Keby sa ten nepomenovany freeway segment volal D1, cela Petrzalska vetva (tiez) freeway tiez D1 a Einsteinova smerom doprava je nizsia kategoria, je mozne, ze dolava z toho ziadnu hlasku nevydupeme? (Kontrola v telefone: podla Live mapy pokracovala Einsteinova priamo a D1 vyraznym hacikom dolava. Cize este idealnejsie podmienky na hlasenie "drzte sa vlavo na D1"? :?)

guri211 wrote:
vlado_s wrote:Diskutovali sme tu o tom, že to musí byť iný názov ako nasledujúci. Vyzerá to tak, že nepomenovaný segment nepostačuje.
Navrhujem skúsiť niečo neutrálne, napr. ALT+0160.

ALT+0160 je zvrhlost ktora sa pouzivala kedysi davno a osobne by som ju uz vobec nepouzival. Bohuzial ale nic rozumnejsie ma nenapada.

Navrhujem zacat s "D1", ak nepomoze, tak "Exit D1 Zilina, Komarno" (podla prichadzajucich segmentov), ak nepomoze, tak uz vobec netusim :| (ALT+0160 som vzdy povazoval za zufaly krok a nezmysel. Asi som prisiel az potom, ako uz stratil akykolvek vyznam.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia