Post Reply

Rozšírenie oblasti editácie

Post by
Dobrý večer,
akým spôsobom môžem požiadať o rozšírenie možnosti editácie oblasti ktorú aktuálne opravujem a valcujem?
Jedná sa o mesto Púchov, kde som v severozápadnej okrajovej časti mesta som vyvalcoval doteraz nezaznamenané cesty a veľmi rád by som ich aj zaniesol do mapy potrebné informácie, len
Jedná sa o oblasť na súradniciach 18.30808, 49.12190

Ďakujem.

POSTER_ID:4166683

1

Send a message

Post by fotrik
Zasadni chyba, ze ty seznamy nezobrazuji pocet kilometru vyvalcovanych cest. Nechce se mi probirat vsechny cesty, co najezdim a hledat v tom jen ty nove. Zatim staci stara cartouche, ale co az ji zrusi?
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by foxitrot
Ak si ich vyvalcoval, v priebehu hodiny-dvoch by si mal ziskat dostatocne opravnenia, potrebne na ich editovanie na mape.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Divnuô... Zaváňa to nejakou chybou. Ak niekto nebude rýchlejší, tak keď budem pri počítači, pozriem sa na tú oblasť. Zatiaľ terminologické okienko (alebo "ako sa čomu vraví"):
  • cesty upravujeme v editore, uložia sa do databázy,
  • raz za niekoľko týždňov Waze vyrába mapy, aktuálne začali s dátami k 30.1.2012 a mapy sme dostali k dispozícii 10. alebo 11.2., ďalšie sa vraj začali vyrábať 11.2. a mali by sme ich dostať tento víkend,
  • experimentálne bolo dokázané, že klient v mobile, LiveMap na webe a routing servery majú samostatne vytvorené mapy; mali by byť rovnaké, ale občas "se chybička vloudí" a líšia sa,
  • ...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vawaver wrote:pridávam screenshot aby bolo vidieť tú chybu.
Je to zobrazené ako Today, ale navalcoval som to 11.2.2012
WazeMapEditor ma este hodne chyb, napr. zobrazenie cisla namiesto mena uzivatela, ktory menil segment. Sam som uz videl, ze lubi oznacovat aj 2-3 dni stare cesty ako "Yesterday". A tiez sa mi stalo, ze mi chybali 2 cesty, ktore boli vidiet v starom Cartouche. :idea: A cital som o takych, ktorym sa po par dnoch konecne objavili chybajuce cesty a boli oznacene ako Today - zrejme aj tvoj pripad :|
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
A pre zaujemcov - nasiel som - mozno ze nie uplne skodnu, ale urcite diletanta :evil: znalci pochopia, ja mam strach.

Vsimnite si (na vawaverovom screenshote, vlavo od jeho jazdenej trasy) taku sekanu cestu, ktora ide od juhu Puchova, urobi oblucik k stredu Puchova a pokracuje daleko na sever, zopar kilometrov popri dedinkach (zopar segmentov https://world.waze.com/editor/?zoom=3&l ... ,146644670). Ma to byt zeleznicna trat. Neviem ci bola nakreslena popamati (podla predvlanajsej cesty na Moravu), ale aj na Bing snimkach (asi satelitnych) je tu trat vidiet ako vyraznu tmavu stopu. Porovnal som si to s inymi mapami, ktore zobrazuju aj zeleznicu :roll: este ze Editable Area je len 1 mila :lol:

Osobne by som tento prispevok najradsej skopiroval do vlakna "Úmyselné a neúmyselné ničenie mapy".
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
Last edited by foxitrot on Sun Feb 19, 2012 9:55 pm, edited 3 times in total.
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vawaver wrote:Ako postupovať ďalej?
Kto je to schopný opraviť to?
Area manažér?
Napriklad. Ale este si nevysvetlil, co tam treba opravit?

Ak sa ti Puchov este ani teraz nepridal do editable Area, tak to rad nahlasim Supportu.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vawaver wrote:Ďakujem za zaslanie reportu na oddelenie podpory.
Nahlasil som to. Dam vediet, ked sa ozvu.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
foxitrot wrote:
  • raz za niekoľko týždňov Waze vyrába mapy, aktuálne začali s dátami k 30.1.2012 a mapy sme dostali k dispozícii 10. alebo 11.2., ďalšie sa vraj začali vyrábať 11.2. a mali by sme ich dostať tento víkend,
Tak sa to posuva, mapy k 11.2. dostaneme az niekedy vo stvrtok. ("Ak to stihnu..." - myslim ze taka stiplava poznamka sa kedysi vravela aj na margo Windows 94 :lol:)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
murphy74 wrote:Zmeny sa do Live map prejavia asi po 2 týždňoch.
Support sa obava, ze najblizsie mesiace bude interval vyroby map byvat "aj do 3 tyzdnov". Ale dufam, ze obcas dokazu aj tie 2 tyzdne.
murphy74 wrote:Aktuálna Live mapa je z 30.2.2012 a je k dispozícii asi 2 dni.
Chybicka - je z 30.1. (vidim ze preklep je uz uz opraveny) a je k dispozicii asi od 10.2.
vawaver wrote:Kde si prosím pozriem poslednú aktuálnu mapu ktorá je k dispozícii?
V LiveMap vlavo dole "Last update: 1.30.2012" a v Dashboarde asi uprostred stranky (nad zoznamom ciest) "Your recent routes Last update: 1.30.2012".
murphy74 wrote:
vawaver wrote:Je nutné robiť nejakú obnovu údajov v samotnom telefóne, respektíve ako to funguje aby softvér v telefóne zistil že sú nové mapy a stiahol si ich?
Telefón si mapu obnovuje sám, ale môžeš si aktualizovať mapu v telefóne aj ty. V menu aplikácie na to nájdeš príkaz.
Tak je to na novsich softveroch. Na mojom starsom (asi vsetky < 2.4.x?) ho donutim len tak, ze si dam vypocitat route cez segmenty, ktore chcem aktualizovat.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vlado_s wrote:
foxitrot wrote:
foxitrot wrote:
  • raz za niekoľko týždňov Waze vyrába mapy, aktuálne začali s dátami k 30.1.2012 a mapy sme dostali k dispozícii 10. alebo 11.2., ďalšie sa vraj začali vyrábať 11.2. a mali by sme ich dostať tento víkend,
Tak sa to posuva, mapy k 11.2. dostaneme az niekedy vo stvrtok. ("Ak to stihnu..." - myslim ze taka stiplava poznamka sa kedysi vravela aj na margo Windows 94 :lol:)
od dnes sú dostupné nové mapy len ich dátum akosi nesedí
A mozem ja za to, ze Waze Support v tom ma (s prepacenim a doslova) bordel? :lol:

Este pred 2 dnami v statuse uviedli, ze
Shirli wrote:Unfortunately the delay in the generation of the new map tiles will be longer than we expected...
The new ETA is Thursday, February 23rd for both servers.
At this point, in the INTL server, map tiles will contain edits made until February 11
Takze to stihli dokoncit uz o dva dni skor, to je pekne.
Ale ako keby oni sami nevedeli, ze map tiling process zacal spracovavat data az od 13.2. - moje podozrenie je, ze to len neprezradili a ten posun spustenia procesu o dva dni bol dovodom pre "the delay in the generation".

(Keby sa im podarilo udrzat aspon taketo 7-10 dnove oneskorenie pri generovani map, verejnost by bola ovela spokojnejsia.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).