Post Reply

(Ne)Presnosť GPS stopy

Post by
Tento týždeň som riešil dve UR-ka ohľadom vybočenia GPS trasy od Waze navrhovanej a reálne jazdenej trasy. Už aj mne sa to stalo, ako aj v týchto prípadoch, že na navigácii sa zrazu nachádza vaše vozidlo mimo trasu napr. v kukuričnom poli :( Prikladám dve fotky o týchto prípadoch - podľa mňa to je problém GPS signálu, ale rád by som si to overil.
Editor Waze mapy 2015-10-16 20-18-43.jpeg
Editor Waze mapy 2015-10-17 12-41-52.jpeg

POSTER_ID:17022965

1

Send a message

Post by Bigmen_cz
Zdravím! Taky se mi párkrát stalo, že z ničeho nic jedu v poli. Několikrát na stejném místě, jindy na úplně jiných. Restarty telefonu, nic. Dle GPS Statusu jsem byl na více jak pěti satelitech. Dle Mapy CZ jsem byl na cestě, nikoliv v poli. Naštěstí ani v jednom případě jsem navigaci nepotřeboval, jen jsem sbíral data.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
Bohužel, to jsem si nevšiml. Pravděpodobně tam nebylo nic neobvyklého, tudíž přesnost 5 m, protože mě to nepraštilo do očí. Zase je pravda, že mě ta nepřesnost GPS stopy na Waze pěkně psychicky rozhodila. Ale 100 m, to rozhodně nebylo. Toho bych se všiml. A právě 50-100 m odlišně se mi stopa zobrazovala. Budu pozorovat dál. Ta nepřesnost není pravidlem, ale spíše vyjímkou.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
Dnes opět menší problém. Dle mapy jsem jel po cyklostezce cca 25 m od silnice. Dle GPS statutu přesnost 4 m. Trasu jsem jel2x a Toto bylo jen chvilkové při druhé jízdě.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
Na PK I/26 jednou krátce u Havlovice-Valcha a podruhé o 5 km dál - Babylon. Oboje okr. Domažlice. Dnes jsem nezaznamenal žádné anomálie a to ani na stejném místě. Ujel jsem cca 85km.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
Možná to bude telefonem, ale dnes o5 problém v Domažlicích. Vše v pohodě do doby, než jsem změnil trasu oproti té navrhované. Rázem byla navigace rozhozená tak, že zobrazovala moji polohu i 50 - 100 m jinde. Trvalo to asi 1 km, než se navigace chytla. Připojení gps fungovalo a dle GPS statusu byla nepřesnost 5 m. Tak nevím.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
Zdravím! Tak se s vámi musím podělit o další zkušenost. Dnes, když jsem chtěl aktualizovat ceny PHM, tak jsem ztratil GPS signál a za dalších 11 km jsem ho už nenašel. To se sice stát může, protože můj telefon není žádná pila. Ale je divné, že GPS statut mi ukazoval přesnost na 2 m, fix satelitů 8/9. Mapy.cz, mapy google, sygic mi moji polohu zobrazovaly normálně. Tak kde může být zakopaný pes? Jen GPS modulem v telefonu to nebude. A další otázka s tímto nesouvisející: kam napsat, když mě navigace vede na jednom místě pokaždé jinou úplně nesmyslnou delší a pomalejší cestou?
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by d2-mac
Máme nějakou podobnou černou díru u nás?
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
Toto video není dostupné :(
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
Kde to bylo?
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by dusan2020
Ja mám Sony Xperia Sola, ale takéto niečo sa mi stalo len niekoľkokrát, ale hlavne keď som nemal spustené navigovanie (aj keď pri ňom sa mi to už stalo, ale to možno 2-krát), ale všetko to bolo pre GPS čip v mojom mobile, ktorý stratil signál s pár satelitov, pre lepšie určenie polohy a preto boli údaje o polohe nepresné.
dusan2020
Posts: 172
Has thanked: 43 times
Been thanked: 11 times
Send a message
;)