Radary

Image Image

Moderators: Unholy, GinBook, guri211, Zirland

Re: Radary

Postby Grepa » Mon Apr 28, 2014 7:05 pm

Myslím že URO+ by mohl využít AM a to jen lokálně na své AE (jestli jsem použil správné pojmenování) a globálně (území Česka) by pomohly s rozlišením jen ty "mikro" landmarky, které by se začaly doplňovat jako prví.

I když jsem dneska zvažoval jestli by neměl nějakou výhodu i větší tím myslím delší obecný landmark, který by byl nad zónou radaru a byl by už i v klientu vidět. Je to jen podnět.
[L4] AM - Czech Republic, Nokie Lumia 720, WP8.1, Waze 3.7.4.5
Grepa
Area Manager
Area Manager
 
Posts: 982
Joined: Mon Feb 24, 2014 10:32 am
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times

Re: Radary

Postby Grepa » Mon Apr 28, 2014 9:21 pm

ČUS, chtěl bych ještě poděkovat za tvůrčí přístup, jmenovitě porubcanovi, jenž jako první přišel s návrhem "mikro" landmarky. Tak za konstruktivní přístup k problému a snahu najít řešení, dík grepa :).

https://www.waze.com/forum/viewtopic.ph ... 50#p758122

PS: tak trochu mám pocit, že se ledy pohnuly, no možná zatím jen křuplo :).

Motto: Když klient nebude sousední dědině závidět těch pět, deset krásných smajlíku (radar/fake/samafor) rozsetých po celé dědině a blízkém okolí, nebude mít tendenci si je kolem sebe sázet, jak blbý a v podstatě ho ani nenapadne, že mu smajlíci chybí :-D.

A na dědině heslo dňa: Smajlíci patří do velkého města :-D.
[L4] AM - Czech Republic, Nokie Lumia 720, WP8.1, Waze 3.7.4.5
Grepa
Area Manager
Area Manager
 
Posts: 982
Joined: Mon Feb 24, 2014 10:32 am
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times

Re: Radary

Postby Grepa » Wed May 07, 2014 12:16 am

Kebb01 wrote:Hoj vespolek,

nechci se vyjadřovat k info panelům ano / ne, grepa můj názor zná ;)
Mám jinou otázku, a to: jak zaeditovat průběžný (úsekový) radar? Mám jeden takový ve Velkých Hošticích na Opavsku...

https://www.waze.com/cs/editor/?lon=17. ... =176511042

Díky Kebb

--- někde výše v tomto vláknu jsem viděl zmínku o zdroji informací o radarech na http://www.poi.cz, je to důvěryhodný zdroj? Zrovna koukám na jeden, který tam je veden jako radar a je to ve skutečnosti "info panel".


Čao Kebb jsem rád že se ptáš, bo jen tak se můžeme posunou :) Moc si vážím všeho co jsi už na Opavsku udělal, protože cca po Polsko jsem si situaci již prohlédl a aktivních editoru tu je poskromnu a dobrých ještě míň ;) . Už jsem psal, že když vidím problém nesleduji jestli po L1 nebo L6 ale přece jen editora oblasti registruji. A před tvým podílem na severovýchodní Moravě mám respekt.

Jen ty fake a spol. si musíme doupřesnit :)

Tak postupně :) pokud se čerstvě situace od Hlučína nezměnila tak úsekovka je až v Malých Hošticích a na začatku Velkých Hoštic je klasické jednoduché LCD => InfoTabule. Teda jestli se to v posledních týdnech nějak nezměnilo, bo tak aktuální info nemám :).

vkládat obrázky se pořád učím a tak neví jestli to vyjde ve správném pořadí :?.
Attachments
Malé Hoštice - úsekové měření - konec.jpg
3/ konec úsekovky Malé Hoštice
Malé Hoštice - úsekové měření - konec.jpg (92.48 KiB) Viewed 96 times
Malé Hoštice - úsekové měření - začátek.jpg
2/ začátek úsekovky Malé Hoštice
Malé Hoštice - úsekové měření - začátek.jpg (97.71 KiB) Viewed 96 times
Velké Hoštice - úsekové měření - chybé určení.jpg
1/ Info Velké Hoštice
Velké Hoštice - úsekové měření - chybé určení.jpg (76.3 KiB) Viewed 96 times
[L4] AM - Czech Republic, Nokie Lumia 720, WP8.1, Waze 3.7.4.5
Grepa
Area Manager
Area Manager
 
Posts: 982
Joined: Mon Feb 24, 2014 10:32 am
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times

Re: Radary

Postby Grepa » Wed May 07, 2014 12:18 am

a je to tak že je poskládané opačně a ještě doplním čtvrtý :D.

4/ vyhodnocovací kamera Malé Hoštice => nejcharakternější prvek je infrareflektor a také kamera pro nutnost kvalitního teleobjektivu (nutnost ostrého snímacího úhlu) a klimatizovanému obalu je značně mohutná na rozdíl od kamery provozní, nebo LCD tabule ( na sledování pohybujícího se předmětu bez detailů stačí kamera z desetinovou cenou a je to na ní znát i vizuálně :) )
Attachments
Malé Hoštice - úsekové měření - vyhodnocení.jpg
4/ vyhodnocovací kamera Malé Hoštice
Malé Hoštice - úsekové měření - vyhodnocení.jpg (73.95 KiB) Viewed 96 times
[L4] AM - Czech Republic, Nokie Lumia 720, WP8.1, Waze 3.7.4.5
Grepa
Area Manager
Area Manager
 
Posts: 982
Joined: Mon Feb 24, 2014 10:32 am
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times

Re: Radary

Postby Grepa » Wed May 07, 2014 12:35 am

A ještě samostatný report :)

Jak psal GinBook, Waze / Wiki nemá ikonku pro úsekové měření rychlosti. Ale v podstatě jde jen o specifickou metodu měření překročení rychlosti (průměrné) a proto je vhodná volby klasický rychlostní radar. Ani falešný = FAKE, ani projetí na červenou = SEMAFOR to není. Jen bych v případě úsekového měření doporučil vložit ikonu na začátek a konec úseku. V případe extra dlouhých úseků pak přidat i průběžné cca po 300 - 500 metrech. V tomto případě je vzdálenost cca 450 metrů tak bych nechal jen ty dvě ikonky: začátek jedna a extra důležitý konec druhá. Začátek a konec úseku poznáme podle startovací a cílové čáry. V cíli je dobré neschovávat se za sluneční clonu a my vysocí bychom se měly uctivě s úsměvem předklonit :D .
A prosím tě, super by bylo pod ikonku rychlostního radaru dát landmark ( ostatní ) s popisem a potvrzením ověření, no a pak bych to celé zamkl na L5-6 :).

PS: A prosím tě pokud se ve Velkých Hošticích nepletu a samozřejmě bych mohl, smaž tu chybnou ikonku InfoTabule, ať grepa nevidí ;) . Dík Kebbe :).

EDIT: nebo ji posuň na správné místo :) jde to ale pomalu ;) .
[L4] AM - Czech Republic, Nokie Lumia 720, WP8.1, Waze 3.7.4.5
Grepa
Area Manager
Area Manager
 
Posts: 982
Joined: Mon Feb 24, 2014 10:32 am
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times

Re: Radary

Postby Grepa » Fri May 09, 2014 2:44 pm

Čao páni editoři, chci připomenou že míček je na straně podpůrců FAKE RADARU a jsou jen dvě cesty :)

1/ smazat historicky špatně umístěné radary / fake / semafory (to bych rád, měla by pak vrsta a funkce RADARY aspoň nějaký i když lehce pochybný smysl :? a umožní to vůbec nějakou správu radarů)

2/ legalizovat současný stav radaru ve WIKI a WAZE (to bych strpěl, mám pochopení i pro nejapné nápady :? a vrstvu RADARY si prostě vypnu, ale až po legalizaci :))

FAKEŘI čekám na míček :D.

EDIT :) Výraz fakeři není myšlen handlivě a WIKI není bible, pokud se prohlasuje, že FAKE <=> INFO je vše OK :).
Last edited by Grepa on Sun May 11, 2014 5:18 am, edited 1 time in total.
[L4] AM - Czech Republic, Nokie Lumia 720, WP8.1, Waze 3.7.4.5
Grepa
Area Manager
Area Manager
 
Posts: 982
Joined: Mon Feb 24, 2014 10:32 am
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times

Re: Radary

Postby Grepa » Sat May 10, 2014 5:59 pm

mylan wrote:Kto je teda za, aby sme vymazali fake radary a všetky pokuty aby nám preplácal grepa? :twisted:


:D Super nápad, jen (a to je v dnešním světě časté) není původní. Dnes aktuálně něco podobného a dokonce ve spojitosti s autodopravou navrhuje ve volbách do europarlamentu Radek John :D. Jestli bude funkce garanta placená :) na úrovni europoslance, tak jak by to asi šlo :D.

1/ Dnes po seznámení s problematiku dokáži říci s velkou jistotou (a není to složité), že konkrétní systém nesplňuje podmínky pro vymáhání pokuty.

2/ Je ČR cca 6.300 obcí, z toho 5.000 obcí s méně než 1.000 obyvatel, jejíž zastupitelé řeší problém bezpečnosti dopravy v obci. Firmy (např. Tewiko, NWK, DAS, RAMET a další) prezentují vysokou účinnost InfoTabulí v prevenci nehodovosti a dokládají to studiemi starými desítky let, kdy InfoTabule byly ještě aspoň trochu účinné (dnes mám nejraději ty, které mají jen dvě desetinná místa => jedu 120 :roll: ) . Restriktivní působení InfoTabulí při jejich extrémně vysokém počtu je dnes podle odborníku, více než sporné (odkazy na konkrétní články, asi nemají smysl :?, lobby výrobců se prezentuje opačně :?). Odhady reálného počtu InfoTabulí v ČR se pohybují mez 1-2 tisíci instalací dle informací z roku 2012 a stále dynamicky rostou. Menší část (většinou ty novější instalace) umí vyhodnocovat statisticky průjezdní rychlosti. A úplný zlomek instalovaných InfoTabulí by teoreticky (mají k tomu technické parametry) při změně legislativy a při součinnosti Policie ČR, mohl sloužit k vyměření pokuty. Pozor Radar není Fake. Zakreslený Radar do Waze patří a není předmětem diskuze. Řešíme problém jiných, špatně zakreslených kamer a displejů.

3/ Počet radaru je v ČR několik stovek a z toho je významný počet z technicko-legislativních důvodů, je buď úplně mimo provoz, nebo slouží jen k monitorováni provozu. Prča je, že dnes po měsíci trochu aktivnějšího zájmu, vím o cca 3 reálných radarech, které ve Waze nejsou, protože je řidiči neregistruji = nevidí. A okolí cca 5 km je hafolt InfoTabulí ala FAKE/SEMAFOR :D. Položme si otázku, kdo co, komu za co, pak bude proplácet :D.

4/ Považuji za nesmysl mít cca 3.000, nebo i více označených míst (a to 1/5 by byla blbě i při platném rovnici info=fake :? ) s tím, že na každém 20-30 místě je teoretické riziko pokuty.
Už jsem výše psal, že vyjdeme-li z teorie některých FAKERŮ, o účelnosti preventivního zakreslení InfoTabulí jako FAKE, tak můžeme do aplikace v pohodě zakreslit => zaznamenat i cca 40-80 tisic (soukromý odhad a možná i víc) bílých tabulí "Začátek obce", kde hrozící riziko měření rychlosti s následnou pokutou, je úplně stejně vysoké jako cca 200 metrů okolo InfoTabule. Osobně bych, jako policista s přenosným radarem v blízkosti InfoTabule neměřil => riziko konfrontace a následné diskuzi o naměřené rychlosti obou nezávislých systému, ale nejsem policista :D (možná je mezi Wazery nějaký policista který, by se mohl podělit o zkušenosti z praxe :)).

5/ Postupně uvedeme se spolupracujícími kolegy severní Moravu do adekvátního stavu: Ve zbytku ČR rád pomohu, aby nebyl pro mne takový šok, že v obci s 1000 obyvateli (na silnici III.třídy a nižší) je nainstalováno a potvrzeno editorem s vyšším lockem 2x kamera "přejezd na červenou" (100 metru od vůbec nějaké odbočky :D např. do statku) a 3x fake radar. Myslím, že IQ tykve, nepotřebuje nikdy ani letecký snímek s nízkým rozlišením, aby poznal takový nesmysl :). A pokud v takové dědince mají skutečné rychlostní radary, tak prosím, zadávejme tyto správně a ne jako FAKE nebo SEMAFOR :).

PS: komichalův fake/semafor a vlastně ani radar, jsem skutečně nikde nepotkal a proto mu moc děkuji, i když zatím pomáhá ke konsenzusu jen málo (na rozdíl od ostatních aspoň to), NEŠKODÍ A NEBLOKUJE řešení :). A řešení je možné a funkčnost podle mne bude na běžné úrovni ostatních funkci Waze :).

Pořád ve Waze je a není jistota, že dojedu tam kam chci. Je to totiž, ovlivněné chybovosti zásahu nezjistitelného editora :). A stejně tak nikdo ve Waze negarantuje nikomu, že pokud o své vůli poruší pravidla, nebude muset za to nést důsledky :). Sám jezdím 30 let (přes milion km tam bude - pamatuji i že, se v obci v noci jezdilo 90kou bez omezení :D). Jezdím hlavně podle aktuálního provozu a ne moc podle předpisů (a někdy rychleji a někdy pomaleji než okolní řidiči, ale to je jiné téma) => případné důsledky a následky, si jako dospělý řeším sám :).

(( Za grepovitos textu :? se předem omlouvám :D ))

EDITEM: Ještě bychom mohly ošetřit fake smajlíkem, nebo lépe cvrlikajícím radarem snížení rychlosti na 30km/h před školami. A teď beze srandy, kdyby takhle wazeři ochránili zdraví aspoň jednoho dítěte, tak tohle má větší smysl než propláceni pokuty někomu co potřebuje Fake ikonku na půlmetrovou blikající tabuli, viditelnou na vzdálenost stovek metrů :(.

Motto reportu: Ne grepa, ale lhostejnost editorů blokuje smysluplnost radarů :(.
[L4] AM - Czech Republic, Nokie Lumia 720, WP8.1, Waze 3.7.4.5
Grepa
Area Manager
Area Manager
 
Posts: 982
Joined: Mon Feb 24, 2014 10:32 am
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times

Re: Radary

Postby Grepa » Mon May 12, 2014 4:51 pm

1/ Komplexní databáze to asi neexistuje. Leda by měla Policie ČR měla nějakou interní - neveřejnou databázi, i tak si myslím, že bude ty to budou spíše oblastní. Ale jsou databáze a informace buď od obcí, nebo místních aktivistů a ty jsou podle mne poměrně spolehlivé. POI zatím vyhodnocuji a myslím, že z titulu úplně jiné filozofie je možné brát informace z POI jen jako konzultační, obdobně jako informace z jiných databází (mapy.cz, dopravniinfo, panorama atd...).
příklady: PRAHA, ZLÍN, PROSTĚJOV.

2/ Smazaní všech Radarů je asi možné, ale nemyslím, že by to bylo nutné. Oblast mezi Vyškovem - Olomoucí - Opavou - Vsetínem je už relativně pročištěná a s novými špatně instalovanými RADAR/FAKE/SEMAFOR není problém => buď zmizí samy, nebo mají nízký lock. Problém jsou instalace s vysokými locky, a ty historicky patří zkušeným a zodpovědným editorům, kteří je již v této době systematicky odstraňují. Aspoň myslím, že je to tak :).

A/ Šedý "RADAR" pokud je v místě s pravděpodobným instalací ověřím a klidně i potvrdím (i landmark přidám viz např: PROSTĚJOV) a pokud je v místě kde 100% být nemůže (viz výše => malá dědina s bezvýznamnou komunikací) bez ověřování smažu. Pokud je na místě skutečné RADARU chybně zadan FAKE nebo SEMAFOR mažu jiné řešení bohužel neznám.

B/ FAKE mažu rovnou. Vlastně vím jen o jednom co by tak trochu okrajově splňoval toto kategorii v Ostravě => Je to jen krabice s okny, která historiky neměla přívod. Ale technicky by se asi dala uvést do provozu a tak to podle Wiki je "RADAR". A trocha ironie. FAKE a SEMAFORY v okolí už jsou smazané. Myslím, že FAKE tak jak ho řeší Wiki v ČR vůbec není. A 100% to není InfoTabule (zatím :?)

C/ SEMAFOR mimo velká města mažu rovnou, protože je jednoznačné že, kamera hlídající přejezd křižovatky na červenou může být jen na křižovatce a to ještě frekventované

3/ Je jednoznačné a vědecky doložené, že ignorováním špatného příkladu není řešení a vytváří nekonečnou smyčku. Doporučuji ve "Wikipedii" článek "Sociální učení" odstavec "Nápodoba". Po odstranění špatného příkladu (FAKE, SEMAFOR) dojde k zásadní redukci problému :).
[L4] AM - Czech Republic, Nokie Lumia 720, WP8.1, Waze 3.7.4.5
Grepa
Area Manager
Area Manager
 
Posts: 982
Joined: Mon Feb 24, 2014 10:32 am
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times

Re: Radary

Postby Grepa » Mon May 12, 2014 11:27 pm

foxitrot wrote:Kamera moze byt aj na semafore v obci na prechode pre chodcov - mimo akejkolvek krizovatky. Myslim ze niektore obce si take chceli kupovat.


Ahoj, ne není tečka :).

PS: stručně.

1/ Je možné k systému úsekového měření průměrné rychlosti přidat i funkci monitorování průjezdu zakázanou oblastí v reálném čase. Ale, pak by tento úsekový radar, byl značený ikonkou RADAR a dál bych to asi nekomplikoval.

2/ A teď obráceně. Jsou a poslední dobou, čím dál častěji instalované, takzvané inteligentní, neboli zpomalovací semafory na křižovatkách i na ostatních úsecích komunikací. To i na přechodech, kde se dosáhne nějaké úspory jak investiční tak i provozní, využitím několika funkcí v jednom zařízení. Ne že by výstup dat pro řešení dopravního přestupku regresivním orgánem nebyl možný ale technické provedení takového zařízení to činí nepravděpodobné. Investiční náklady na zpomalovací semafor jsou v řádech sta tisíců (záleží na zvolené technologii a rozsahu nutných stavebních prací a využití původních stavebních konstrukcí - můj odhad je mezi 200-500tis.) Prakticky je to kompaktní investiční soubor => semafor + mikrovlnný radar + vyhodnocovací jednotka + někdy indukční smyčka . Prostě kompakt, když ho nainstaluji na sloup u přechod + tlačítko získám i řízený přechod = vítězství v místních volbách. Kdežto systém, jak ho specifikuješ je daleko náročnější. Minimálně dvě (vycházím ze specifikace dodávek pro monitoring křižovatek) HD kamery s klimatizovaným boxem a s teleobjektivem a záznamem v reálném čase + vyšší stavebně investiční náklady (několik propojených montážních míst). Odhad minimálně pětinásobek oproti klasickému zpomalovacímu semaforu. No pro zajímavost kompletní instalace jednoho klasického radaru přijde cca na 2-2,5 milionu korun." Logický závěr starosta v Horní Dolní i kdyby na to sehnal prachy, tak by to byla jeho ekonomicky politická sebevražda. A kdyby přece je jo, takový "semafor" asi pozná každý => !!! fakt velká kamera s velkým odstupem od hlídané zóny !!! + mikrovlnný zářič (nebo indukční smyčka) + !!! důležitý infra reflektor pro záznam za snížené viditelnosti !!!

3/ No a taková prkotinu, jako je legislativa to bych asi neřešil (jízda na červenou je v jurisdikci jen PČR).

Závěr: ne není :).
[L4] AM - Czech Republic, Nokie Lumia 720, WP8.1, Waze 3.7.4.5
Grepa
Area Manager
Area Manager
 
Posts: 982
Joined: Mon Feb 24, 2014 10:32 am
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times

Re: Radary

Postby Grepa » Tue Jul 01, 2014 3:38 am

Ahoj z tábora :). Souhlas s GB. Dočasně nefunkční zařízení zůstává ve své původní podobě :). Radar = radar, semafor = semafor. Fake jen pokud byl původně instalován jako falešný a nemá ani žádný připojení. Znovu opět opakuji, že v ČR originál Fake není! Jakýkoliv Fake radar může být bez bližšího zkoumání smazán a nebo znovu instalován ve správném provedení. A původní rychlostní radar nebo kamera na červenou se může změnit jen na není tu!!!. :). Čauki.
[L4] AM - Czech Republic, Nokie Lumia 720, WP8.1, Waze 3.7.4.5
Grepa
Area Manager
Area Manager
 
Posts: 982
Joined: Mon Feb 24, 2014 10:32 am
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia

Who is online

Users browsing this forum: No registered users