Post by pvo11
Mirda55 wrote:
grepa wrote:
JimmyUl wrote:Zdravím, prosím o odstranění dvou radarů, projíždím každý druhý den a radary tam nejsou.
První
Druhý
IMHO by Mirda55 mohl před smazáním komentovat aktivaci těchto poměrně čerstvých radaru => existuje nějaká dokumentace, nebo bylo potvrzení jen na čestné prohlášení autorů?
Moje chyba, omlouvám se a prosím smazat.
Smazáno
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
grepa wrote: 3/ A to je nejdůležitější => nejsou to kamery na červenou, ale standardní zpomalovací semafory a tudíž v mapě nemají co dělat => chybně instalované, smazat :). Napíšeš do URka sám, nebo mám já?
Nedávno jsem řešil UR a uživatel tvrdil, že to tam pokutu dává, tak jsem kamery na červenou nahodil. Pokud někdo ze StreetView pozná, že ne, tak mu napište a kamery smažte. Já to nejsem schopen posoudit i když to tam znám, stejně tam více než na StretView vidět není.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
grepa wrote: Kolegovi/klientovi co se dušoval se omlouvám, ale musím smazat. K URku jsem připojil prosbu o doplnění fotografii obou záznamových kamer (pokud tam teda teď nějaké jsou).
Ta kamera je tam, co pamatuji, několik let, takže pokud jsi na StreetView nenašel, co jsi hledal, tak dost pochybuji, že to tam doplnili a uživatel ti pošle víc než je na StreetView, pokud vůbec něco.
Pro mě poučení pro příště, když něčemu nerozumím, tak raději UR neřeším a dám ti echo.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Budeme dávat tyto dočasné radary do mapy?
http://auto.idnes.cz/uzavirka-d1-o-vike ... tomoto_fdv
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
kirisek95 wrote:Tákže fejk dáváme nebo jo? =D
Fake se dává tam, kde zařízení vypadá jako normální radar, ale bezpečně víme, že se tam nevybírají pokuty.

Neplést si to s infocedulemi, které jen řidiči ukazují, kolik jede. Ty se nezadávají.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Dokud Waze nebude počítat a ukazovat průměrnou rychlost v úseku, tak je to jedno.
Pro průměr je ale rozdíl, zda je to jeden nebo tři úseky.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
jardacz wrote:Ad Strejda: Nikdo nic takoveho netvrdi, pouze zatim nejsem schopen potvrdit tvoje hlaseni. Kdyz bys dal fotku blizsi nez ze ctvrt kilometru, bylo by pravdepodobne jasno hned :-)
Bavíte se o tom samém? Strejda žádnou fotku neposlal, jen link, a jeho radar nebyl ten poslední.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Může se stát, je radar je zároveň začátek/konec úseku a k tomu měří okamžitou rychlost.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... u-rychlost
V takovém případě bych tam ten standardní radar nechal, ale nevím jak takový radar poznat.
Má s tím někdo zkušenosti?
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Pokud jedeš bez nastavené navigace, tak sice teď už dostaneš upozornění, ale ž když vjedeš do úseku (respektive ještě s 2s zpožděním) a to už jsi dávno změřený ;-). Navíc ani opticky není v mapě nic vidět, takže nepomůže ani pohled do mapy.

Ale i s nastavenou navigací tě to upozorní jen na úsekové měření a ne na měření okamžité rychlosti, což není přesná informace.

Nevím jestli se to měření okamžité rychlosti používá i na konci úseku, tam tě neupozorní vůbec na nic ani s nastavenou navigací.

Podle mě bychom při kombinaci úsekového a okamžitého měření rychlosti měli totéž nastavit i ve Waze, aby o bylo konzistentní. Jediný problém vidím v tom, poznat který úsekový radar měří i okamžitou rychlost.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
jardacz wrote:Někdy se využívá MOR i na konci úseku. Nebo úsek neběží vůbec a jede jen okamžitá. V některých případech to lze poznat na základě použité techniky, jinak pouze z informací o radaru...
Taky bude záležet na formě hlášení, pokud to zahlásí "před vámi je hlášen radar" (jako MOR) a pak úsekovku, podle mě to většina pochopí jako jedno a to samé.
Např. u AR techniky to zahlásí oba druhy měření samostatně (MOR + MÚR).
Forma hlášení je momentálně závislá na tom, zda už má člověk stažené anglické hlášky pro úsekové radary nebo ne. Ale co vím tak stažení se vynutit nedá a kdy se to stahuje netuším, protože momentálně jsem 14 dní po reinstalaci a stále je nemám, zatímco když jsme byl ve francii, tak mi to úsekové radary začalo hlásit francouzsky během pár dní, asi se stahuje jazyková vaze podle země.

Se staženými hláškami a zapnutou navigací:
MÚR: předem anglicky úsekový, při vjezdu anglicky úsekový
MOR: předem česky (při překročení nastavené rychlosti)

Se staženými hláškami a vypnutou navigací:
MÚR: při vjezdu anglicky úsekový
MOR: předem česky (při překročení nastavené rychlosti)

Bez hlášek, se zapnutou navigací:
MÚR: předem česky (normální), při vjezdu pípnutí
MOR: předem česky (při překročení nastavené rychlosti)

Bez hlášek a s vypnutou navigací:
MÚR: při vjezdu nic
MOR: předem česky (při překročení nastavené rychlosti)

Pokud má říci téměř najednou obě hlášky, jak pro MÚR, tak MOR, tak jednu z nich vynechá (tu co má říci jako druhou).
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message