Radary

Image Image

Moderators: Unholy, Zirland, GinBook, guri211

Re: Radary

Postby grepa » Mon May 12, 2014 11:27 pm

foxitrot wrote:Kamera moze byt aj na semafore v obci na prechode pre chodcov - mimo akejkolvek krizovatky. Myslim ze niektore obce si take chceli kupovat.

Ahoj, ne není tečka :).

PS: stručně.

1/ Je možné k systému úsekového měření průměrné rychlosti přidat i funkci monitorování průjezdu zakázanou oblastí v reálném čase. Ale, pak by tento úsekový radar, byl značený ikonkou RADAR a dál bych to asi nekomplikoval.

2/ A teď obráceně. Jsou a poslední dobou, čím dál častěji instalované, takzvané inteligentní, neboli zpomalovací semafory na křižovatkách i na ostatních úsecích komunikací. To i na přechodech, kde se dosáhne nějaké úspory jak investiční tak i provozní, využitím několika funkcí v jednom zařízení. Ne že by výstup dat pro řešení dopravního přestupku regresivním orgánem nebyl možný ale technické provedení takového zařízení to činí nepravděpodobné. Investiční náklady na zpomalovací semafor jsou v řádech sta tisíců (záleží na zvolené technologii a rozsahu nutných stavebních prací a využití původních stavebních konstrukcí - můj odhad je mezi 200-500tis.) Prakticky je to kompaktní investiční soubor => semafor + mikrovlnný radar + vyhodnocovací jednotka + někdy indukční smyčka . Prostě kompakt, když ho nainstaluji na sloup u přechod + tlačítko získám i řízený přechod = vítězství v místních volbách. Kdežto systém, jak ho specifikuješ je daleko náročnější. Minimálně dvě (vycházím ze specifikace dodávek pro monitoring křižovatek) HD kamery s klimatizovaným boxem a s teleobjektivem a záznamem v reálném čase + vyšší stavebně investiční náklady (několik propojených montážních míst). Odhad minimálně pětinásobek oproti klasickému zpomalovacímu semaforu. No pro zajímavost kompletní instalace jednoho klasického radaru přijde cca na 2-2,5 milionu korun." Logický závěr starosta v Horní Dolní i kdyby na to sehnal prachy, tak by to byla jeho ekonomicky politická sebevražda. A kdyby přece je jo, takový "semafor" asi pozná každý => !!! fakt velká kamera s velkým odstupem od hlídané zóny !!! + mikrovlnný zářič (nebo indukční smyčka) + !!! důležitý infra reflektor pro záznam za snížené viditelnosti !!!

3/ No a taková prkotinu, jako je legislativa to bych asi neřešil (jízda na červenou je v jurisdikci jen PČR).

Závěr: ne není :).
[L4] AM - Czech Republic, Nokie Lumia 720, WP8.1, Waze 3.7.4.5
grepa
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 155 times
Been thanked: 128 times

Postby grepa » Tue Jul 01, 2014 3:38 am

Ahoj z tábora :). Souhlas s GB. Dočasně nefunkční zařízení zůstává ve své původní podobě :). Radar = radar, semafor = semafor. Fake jen pokud byl původně instalován jako falešný a nemá ani žádný připojení. Znovu opět opakuji, že v ČR originál Fake není! Jakýkoliv Fake radar může být bez bližšího zkoumání smazán a nebo znovu instalován ve správném provedení. A původní rychlostní radar nebo kamera na červenou se může změnit jen na není tu!!!. :). Čauki.
grepa
Area Manager
Area Manager

Postby grepa » Tue Jul 01, 2014 12:38 pm

Kebb01 wrote:Jojo, grepa, to jsem chtěl slyšet :-) Radar je umístěn...

Jj ;) super :).
grepa
Area Manager
Area Manager

Postby grepa » Sun Feb 01, 2015 6:44 pm

GinBook wrote:Jedině posunout radar. Já měl zato, že radar to hlásí 250m dopředu?

Neposouval bych ho z pravé ověřené pozice :( . Za chvíli tam bude URko, že ta kamera tam buď není, nebo je jinde :(. Případně se začnou na správném místě objevovat nové rychlostní radary. Tento radar jsem po konzultaci s autorem ověřoval já :?. Mám teď pocit, že je skutečně posunutý. Můžu skromně z výše uvedených důvodů poprosit o vrácení na původní místo. Opožděné, nebo opomenuté hlášení radaru je jiný problém a nemůže je řešit nestandardní umístění.
grepa
Area Manager
Area Manager

Postby grepa » Sun Feb 01, 2015 9:04 pm

GinBook wrote:Grepa, já ho neposunoval, jen znovu potvrdil!! Jen jsem navrhl řešení, byť ne správné.

OK je to dva měsíce co jsem to z klientem (v komunikaci se zdál s problematikou radarů dobře obeznámen a potvrdil skutečné rychlostní radary) a také jsem našel na netu zmínky o nových radarech v okolí Šternberka ;). Takže si přesnou polohu nevybavím, navíc u toho nebyly na view street žádné orientační body :? A pokud si ho jen fixnul tak je to super a případně můžeš ukotvit i ten druhý ;) Díky.
grepa
Area Manager
Area Manager

Postby grepa » Fri Feb 20, 2015 7:06 pm

jirys wrote:Pánové nedalo by se u některých radaru nastavit větší vzdálenost - upozornění ?
Ve Šternberku když jedu z kopce po ulici Jivavská tak než jsem se spamatoval že hlási radar - Tak již jsem měl udělanou fotku :( :o :shock:

Včera jsem jel tamtéž. Okno + první slovním varováním bylo cca 600m před radarem. Koukám na displei a čtu něco okolo 560. Druhé slovní varovaní bylo ve vzdálenosti cca 200m. Oba radary v Šternberku jsou na přesné pozici a hlásí správně. Výše zmíněný radar je přes 800 metrů za cedulí. Jojo je to z kopečka a cesta je echt široká což svádí a svádění je po čertech drahé ;). I když pořád levnější než ženská :D.
grepa
Area Manager
Area Manager

Postby guri211 » Fri Apr 27, 2012 10:53 pm

MagicOfLA wrote:podľa mňa tam je len tá kamera na červenú. Vie to niekto potvrdiť/vyvrátiť? :)

Treba otestovat :D
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 722 times
Been thanked: 457 times

Postby guri211 » Wed Jul 18, 2012 8:06 am

porubcan wrote:na D1 za krizovatkou pri SC smerom na TT pribudol (zatial nepotvrdeny) radar od vlada_s. jazdim tade denne, no nevsimol som si ze by tam bol stacionar, ci?

EDIT: rovnako z 5.7. je od vlada_s radar na D1 pri voderadoch.

Nebolo tam nejake podozrenie na usekovy radar? Vlado nam to urcite objasni.
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby guri211 » Mon Jul 23, 2012 8:52 pm

edv99 wrote:Vsimol si niekto , Pri novom meste su vytiahnute kamery z radarov, asi ich premiestnili k dubnici :D
Málo penazí, tak nakupili len plechove skrine a teraz ich budu prehadzovat .Abo udrzba.. :lol:

K typom radarov by tym padom mal pribudnut "obcasny" :D
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby guri211 » Sun Mar 03, 2013 9:15 pm

fsakalos wrote:Ja si tiež myslím, že by tam nemali byť vôbec. "Fake" radar chápem skôr ako zariadenie, ktoré má vyzerať a napodobniť skutočný radar, akurát nefotí.

Presne tak, tu je vysvetlenie z WiKi: http://www.waze.com/wiki/index.php/Cameras . Mali by sme tuto temu konecne uzavriet:

Driver Feedback Sign alone is NOT a Speed Camera.
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia