Radary

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Radary

Postby pvo11 » Tue May 09, 2017 5:53 am

pvo11 wrote:Výsledky hlasování jsou zde.

Vzhledem k tomu, že jsem si popletl datum, tak to berte jako průběžné výsledky.
pvo11
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 227 times
Been thanked: 784 times

Postby Eagleji » Mon May 08, 2017 10:25 pm

Já jsem jeden z těch, který bojuje za vrácení ikony zpět do mapy. Argumenty o upovídané navigaci ihned vyvrátím a celou situaci jsem vyzkoušel. Všichni okamžitě ne ne a ne..Proto jsem hledal řešení.. Zatím řeším pouze začátek radaru, jelikož je úsek "většinou" z obou stran stačí tam jedna ikona - na konci klidně může být fake protože to přesně odpovídá definici fake :-)))))) za mě teda ne

- na začátek úseku se umístí normální radar, kdy se nastaví rychlost 200
- radar se musí umístit kousek za začátek ne před úsek

1) Jízda z navigací
- v mapě je vidět ikona radaru
- žádná jiná hláška není, jelikož je radar kousek za úsekem a je potlačen
- úsek normálně dopředu varuje a pak teploměr
- na konci úseku žádná hláška jelikož je tam prostisměrná ikona (ano pár radů se najde kde není)
https://drive.google.com/open?id=0B3iSy ... jd0X1gtVTQ

2) jízda bez navigace
- v mapě je vidět ikona radaru
- jelikož úsek dopředu nedává žádné varování, je upozornění od normálního radaru,vpouze obrazové navigace mlčí Texi :-))
- po vjezdu do úseku hlásí úsekový radar
- na konci úseku žádná hláška jelikož je tam prostisměrná ikona (ano pár radů se najde kde není)

https://drive.google.com/open?id=0B3iSy ... zkyejBiZ0E

Ano toto řešení lobuji a lobuji ne všichni znají navigaci jako my a na tomto řešení jsem nenašel žádnou špatnou vlastnost.. Za mě prostě musí být vidět začátek a konec radaru v mapě
Eagleji
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Postby pvo11 » Mon May 08, 2017 10:02 pm

Výsledky hlasování jsou zde, ale dopadlo to tím nejméně očekávaným způsobem, remízou, takže bude třeba vypsat nové hlasování s jinou otázkou.

Vzhledem k tomu, že nejvíce kritiky se týkalo toho, že u ANO nebylo jasné, jak bude vlastně finálně vypadat, tak by to asi chtělo specifikovat přesněji, jenže pak se nám to celé rozpadne na 6 - 12 variant, podle toho, co se se bude uvažovat jako varianta (začátky x konce úseků, fake x normální x normální s nastavenou vysokou rychlostí).
Případně se dá vyhlásit více podotázek.

Kdo z největších kritiků otázky se pokusí formulovat novou (nové)?
U otázek s více variantami, je třeba navrhnout i kritéria vyhodnocování.
pvo11
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 227 times
Been thanked: 784 times

Postby bures » Mon May 08, 2017 2:51 pm

MaXyM_FTN wrote:IMO, krom toho ze radary obecne jsou hlasene prilis pozde (a bez ohledu na rychlost).

Více než půl minuty při jízdě v obci je krátká doba na ubrání rychlosti?

MaXyM_FTN wrote:- pokud nejedu dostatecne rychle (nad limit) tak hlaseni o useku nedostanu. V zapeti az info o zacatku useku, to uz ale stihnu projet 100m.

K čemu hlášení, když jedu pomaleji, než kontroluje radar?

MaXyM_FTN wrote:- pokud nahodou jedu dostatecne nad limit, tak sice upozorneni uslysim, ale nevim kde mereni zacina. A stalo se mi, ze jsem musel rozhodovat zda udelat na silnici manevr nebo nikoliv (protoze ho nestihnu).

Měření začíná tam, kde z obrazovky zmizí velká zelená plocha s hlášením a zobrazí se ukazatel jízdy v měřeném úseku. Oba grafické prvky jsou větší, než ikona radaru.

MaXyM_FTN wrote:Proste po hlaseni o blizicim se useku, chci se kouknout na mapu kde ono vice mene zacina, misto vyhlizet zarizeni na sloupech.

Viz výše. Tip: Na silnici by měla být vyznačena bílá kalibrační čára v místě začátku úseku.

MaXyM_FTN wrote:A urcite nejvetsi chyba je, ze nekdo developerum dovolil vyvinout tuto ficeru bez poradneho a premysleneho navrhu.

Kdo by jim to měl schválit? Uliční výbor, uživatelské referendum? Developeři jsou zaměstnanci soukromé firmy, která Waze vlastní a vyvíjí. My ostatní jsme uživatelé.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 442 times
Been thanked: 369 times

Postby MaXyM_FTN » Mon May 08, 2017 11:01 am

Bew1One wrote:Osobně když jedu, tak hledím na cestu a ne že bych co chvíli sledoval mobil s waze nebo jakýkoliv jiný "bazmek" jestli tam náhodou někde nevyskočila ikonka radaru abych ubral. Mnohem více budu rád, když mi Waze nebo cokoliv jiného daný "objekt" nahlásí a nebude "svinit" mapu ikonkama.

Kamo, ty sam sebe popiras.
Pokud sledujes hlavne cestu, nikoliv mobil, tak te urcite nejaka ta ikonka navic nerozhodi.

IMO, krom toho ze radary obecne jsou hlasene prilis pozde (a bez ohledu na rychlost). tak aktualni reseni ma 2 chyby:
- pokud nejedu dostatecne rychle (nad limit) tak hlaseni o useku nedostanu. V zapeti az info o zacatku useku, to uz ale stihnu projet 100m.
- pokud nahodou jedu dostatecne nad limit, tak sice upozorneni uslysim, ale nevim kde mereni zacina. A stalo se mi, ze jsem musel rozhodovat zda udelat na silnici manevr nebo nikoliv (protoze ho nestihnu).
Proste po hlaseni o blizicim se useku, chci se kouknout na mapu kde ono vice mene zacina, misto vyhlizet zarizeni na sloupech.

A urcite nejvetsi chyba je, ze nekdo developerum dovolil vyvinout tuto ficeru bez poradneho a premysleneho navrhu.
MaXyM_FTN

Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Postby Bew1One » Sun May 07, 2017 11:12 am

Myslím že z dané oblasti je kolega Kubabe2, zkusím se ho poptat, jestli neví/nezjistí, kde ty budky přebývají ...

Kebb01 wrote:Nové radary v Orlové:
pro znalce místní lokality nebo obětavé jezdce:
Orlovští řidiči pozor! Město vám nadělilo radar v podobě tří budek na ulicích 17.listopadu, Slezské a Zátiší. Radar se však bude skrývat pokaždé jen v jedné z nich. Nohu z plynu a krásný den vám přeje tým RPS Czech

Na info jsem narazil náhodou na FB. Já jsem mimo Orlovou a ani tam v nejbližší době nemám cestu.
Bew1One

Has thanked: 30 times
Been thanked: 32 times

Postby Kebb01 » Sun May 07, 2017 7:48 am

Nové radary v Orlové:
pro znalce místní lokality nebo obětavé jezdce:
Orlovští řidiči pozor! Město vám nadělilo radar v podobě tří budek na ulicích 17.listopadu, Slezské a Zátiší. Radar se však bude skrývat pokaždé jen v jedné z nich. Nohu z plynu a krásný den vám přeje tým RPS Czech

Na info jsem narazil náhodou na FB. Já jsem mimo Orlovou a ani tam v nejbližší době nemám cestu.
Kebb01
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times

Postby bures » Sat May 06, 2017 8:24 am

mipwa wrote:Přitom je tak jednoduché vyhovět všem.

Z této debaty je ale zřejmý opak. To samozřejmě neznamená, že bychom neměli napřít úsilí směrem k vývojářům, aby stávající způsob upozornění na jízdu úsekem měření průměrné rychlosti vylepšili.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 442 times
Been thanked: 369 times

Postby mipwa » Fri May 05, 2017 2:51 pm

Zobrazení pomocí teploměru považuji za ergonomický paskvil. Proč, jsem napsal již dříve.

Aha, takže ti, co používají Waze nemůžou jezdit podle předpisů, protože: waze obsahuje upozornění na hlídky, na radary a na úseková měření. Jinak by totiž asi používali jinou aplikaci. No, policie v de už to tak pochopila taky.

Když jezdím exaktně podle předpisu, mohu si upozornění vypnout, ne? Pak nevadí, kolik hlášení úsek generuje? Nebo?

Zbytečně děláte hlupáky z lidí, kterým vyhovuje něco odlišného. Přitom je tak jednoduché vyhovět všem.

Je mi úplně jedno, jak hlasování dopadne, Waze budu používat dál. K tomuto jsem již napsal dost.
mipwa

Has thanked: 24 times
Been thanked: 22 times

Postby vitj » Fri May 05, 2017 7:58 am

1) Pokud je zapnutá navigace, tak jsou hlášky a způsob zobrazení úseku komfortní a lze velmi dobře poznat odkud kam úsek zasahuje včetně toho, že radary jsou dobře vidět.
2) Bez navigace je způsob upozornění mnohem méně komfortní, ale přesto na začátku úseku upozornění přijde současně jsou radary dobře viditelné.
3) Padnul tu problém, že není poznat, jestli úsek pokračuje, když se z něj odbočí. Obvykle z úseku nelze odbočit, ale není to pravidlo. Pokud se odbočí, tak je řekl bych na 100% jasné, že jsem vyjel z úseku. Nikdy úsek nevede z hlavní na vedlejší. Tohle už mi přijde něco jako, že stěrače stírají ...
4) Vždy máme jet podle předpisů, samozřejmě můžeme tu tam jet o něco rychleji, ale obvykle jsou úseky nastavené o 5-10km/h více než je limit, tak to není zas takový problém. Pokud chceme jezdit extra rychle, tak musíme s radary počítat a reagovat na upozornění. Pak by jsme měli využít veškerých prostředků, které umožní radary odhalit jako třeba si zapnout navigaci. Ale toto není návod k tomu jak jezdit rychle, samozřejmě policie může čekat s ručním radarem kdekoli a nemusí být nahlášeni v aplikaci.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1227 times
Been thanked: 956 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia