Radary

Moderators: Unholy, GinBook, guri211, Zirland

Re: Radary

Postby Kebb01 » Tue Apr 22, 2014 7:48 am

Ahoj,

info radary se poslední dobou celkem splašily, postupně je vidím některými editory promazávat a vzápětí je jiný editor či řidič/uživatel zase zadá zpět. A to bohužel různými způsoby -> fake, true radar, už jsem se potkal i s info radarem zadaným jako "Policejní hlídka". Proto si myslím a souhlasím s MagicOfLA, že by tyto info radary v navigaci zadané být měly. Už jenom proto, abychom se vyhli sysyfovské práci a neustále nemazali opětovně zadané info radary. Waze nemá bohužel další kategorii radarů, která by se na info radary dala použít.

PRO:
1) když tam budou, nebude to lákat k tomu, zadávat je znovu a znovu
2) zpestření dlouhé cesty
3) info o tom, že jsem vlastně v obci :)

PROTI:
1) rýpalům bude vadit, že to NENÍ radar

Pěkný den,
Kebb
Image
Kebb01

Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Postby Kebb01 » Tue Apr 22, 2014 9:06 am

grepa wrote:
GinBook wrote:A dostáváme se k tomu co předtím, jedni tak a druzí tak. každý si dělá co chce.

Infotabule nemají co dělat v editoru, klientovi.

Problém jejak systémově postupovat a hlídat to...
Všechny argumenty pro je zachovat totiž vychází z nemožnosti je systémově kontrolovat.

ANO PŘESNĚ TAK SOUHLASÍM, JDE O TO JAK ZA SOUČASNÝCH MOŽNOSTÍ VYŘEŠIT NEUTĚŠENOU SITUACI. DĚKUJI GREPA

S tímhle můžu jenom souhlasit. Otázkou je jak? :)
Momentálně už kašlu na to, abych každý den mazal nové infotabule, které se objeví tam, kde jsem je smazal předevčírem... :) Je to nekonečný běh :D
Mazací mánie se rozjela tak, že mi někdo smazal i skutečné radary...
Image
Kebb01

Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Postby komichal » Tue Apr 22, 2014 11:22 am

Moje trocha do debaty: Osobně bych to rozlišil na dvě skupiny. Pokud tím kopíruju názor někoho jiného, tak sorry za obšírnost.

Tedy optimální třídění dle mě:
1. Hrozí z toho postih od policie - pravý radar
2. Nehrozí z toho postih od policie - fake radar ale i infotabule měřící rychlost

Jinak (pokud nebudem zakreslovat všechny objekty potenciálně sloužící k měření rychlosti) opravdu nevyjdem z toho, že se to bude stále objevovat a mizet podle toho, jak kterému editorovi to přijde vhod.

Já osobně nejen že nejsem schopen poznat policejní radar (poznám akorát bradavici na policejním autě), ale vůbec už nejsem schopen poznat falešný radar. To abysme si pak založili wiki stránku s fotkama, jak vypadá pravý a jak falešný... do toho bych fakt nechtěl zabřednout vzhledem k tomu, jak zoufale nepodstatné ty falešné radary pro řidiče jsou.

Pletu se když si myslím, že řidič je navigací upozorněn pouze na pravý radar? Pokud se falešné radary jen zobrazují na mapě a nerezultuje z nich žádná interakce waze s řidičem, pak ať tam jsou klidně infotabule spolu s falešnými radary. Užitková hodnota pro řidiče je stejná.
komichal

Has thanked: 84 times
Been thanked: 46 times

Postby MagicOfLA » Wed Feb 29, 2012 5:20 pm

Zadávame ako "fake", lebo to aj sú. Ale keď by tam neboli, chýbať mi nebudú. Na druhej strane takto ich tam nik nebude hlásiť ako skutočný radar, keď dostane hlášku, že tam je fake...

M.
Image
Waze 3.7.7 @ HTC Desire (Android 2.3.7 @ CM 7.2.0.1)
MagicOfLA

Has thanked: 69 times
Been thanked: 165 times

Postby MagicOfLA » Thu Apr 26, 2012 12:44 pm

foxitrot wrote:Čítal som to to Wiki a nechápem, kto si z koho robí srandu :roll:

Možno v Izraeli všetky kamery snímajú odzadu... asi nemajú osoby blízke ;).

Ale keď sa nám tie radary oživili, mám otázku - pred pár týždňami vo waze pribudol radar na ul. K Barrandovu v križovatke s Lamačovou. Nevšimol som si ale, žeby sa tam niečo menilo, podľa mňa tam je len tá kamera na červenú.
Vie to niekto potvrdiť/vyvrátiť? :)

M.
Image
MagicOfLA

Postby MagicOfLA » Thu Apr 26, 2012 1:31 pm

edv99 wrote:ešte dotaz , na D1 horna streda a ilava je iba jeden radar v strede, ale pravdepodobne ho budu otačat kedže su vystrihane stromceky v okoli, tak ako na HU dialnici, tak neviem ci dam na oba smery aj ked aktualny bude vzdy len jeden

Daj obidva, to neovplyvníme, kam je to otočené, tak ako neovplyvníme, či je ten-ktorý radar práve zapnutý...

M.
Image
MagicOfLA

Postby MagicOfLA » Sat Apr 28, 2012 7:17 am

guri211 wrote:
MagicOfLA wrote:podľa mňa tam je len tá kamera na červenú. Vie to niekto potvrdiť/vyvrátiť? :)

Treba otestovat :D

Do toho, ja to so slovenskou SPZkou nezistim... ;)

M.
Image
MagicOfLA

Radary

Postby medik » Wed Feb 29, 2012 3:04 pm

Je nejaky jednotny konsenzus ohledne toho, jake radary se budou zadavat do map? Posledni dobou se zacina mnozit upozornovani na "informacni" radary, ktere jen zobrazuji rychlost. Muj nazor je takovy, ze by tyto "radary" v mape nemely byt vubec a mely by se zaznamenavat pouze ty, ktere skutecne "foti"....

Odesláno z mého HTC Vision pomocí Tapatalk
medik

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Re: Radary

Postby medik » Thu Mar 01, 2012 12:22 am

Suik wrote:medik, keby si mal chut, tak trochu viac toho je aj tu ;)

Topic: Radary do mapy

Diky, pekne pocteni :-) Nejak jsem nebyl schopny toto najit, tak se omlouvam za duplicitu :grin:

Odesláno z mého HTC Vision pomocí Tapatalk
medik

Re: Re: Radary

Postby medik » Thu Apr 26, 2012 8:03 pm

edv99 wrote:Ahojte, mam dotaz, ako má byt spravne otoceny radar na mape na smer cesty?
a) sníma auto z predu
a.JPG

b) snima auto zo zadu (po prejdeni )
b.JPG

Ďakujem

"B" je spravne... Prijde mi to trosku nelogicke, ale je to opravdu "snimane zezadu"....

Tapatalk 2
medik

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia